Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
SATA II ?
STRANA 1 OD 1
plazina SATA II ? 07.12.2006. 23:13 T2766

status: user
broj poruka: 53
Kolika je brzina prenosa kod ovih diskova, kolika kod SATA I a kolika kod ATA?
Mogu li HDD SATA II Maxtor 160GB 7200 rpm 8MB da zakacim na Asus a8n5x plocu? Zna li neko kako se pokazao i vredi li ga uzimati, 6oe nov.
Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mismi77 Odgovor 08.12.2006. 00:05 #10376

status: user
broj poruka: 105
Kod SATA 1 brzina prenosa informacija ( TEORETSKI, napominjem TEORETSKI ) je 1,5 Gbyta/sec a kod SATA 2 brzina prenosa informacija ( TEORETSKI, napominjem TEORETSKI ) je duplo visa i iznosi 3Gbyta/sec. Stvarna brzina prenosa kod SATA 2 je negde oko 180 KBajta/sec. Na HD-u imas jumper koji ti podesava prenos izmedju SATA 1 i SATA 2. Obicni ATA ili UATA diskovi imaju brzinu od oko 100MHz ili 133MHz. E sad sto se ploce tice, ne budi lenj nego pogledaj prospekt ili sajt proizvodjaca pa vidi da li ploca podrzava tvoj HD (velicinu i brzinu i tip) . Napominjem da sam probao sve navedene opcije i poboljsanja u brzini nisu zaprepascujuca ali jesu primetna pa ti vidi. Pozdrav.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
plazina SATA II ? 08.12.2006. 00:56 #10377

status: user
broj poruka: 53
Trenutno imam
Maxtor 6Y080L0
DiamondMax Plus 9
Ultra-ATA/133 2 MB
Nervira me jer se cuje puno i po meni je spor, mnogo nesto cegrlja kad krene nesto da radi.
Kako sam te razumeo SATA II=180 KBajta(ili Mbajta)/sec
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopfiz hahaha 08.12.2006. 02:22 #10378

status: user
broj poruka: 87
Maxtor 6Y080L0
DiamondMax Plus 9 je jedno veliko NGO , molim te nemoj da se naljutis na moj post,ali to je istina
to sto grebe tj.krci i da je spor.......sve je to tacno i znaci da sto pre treba da ga PRODAS
i predjes na WD hard-ove......
toliko sam umoran da nisam u stanju da gledam,pa bi ti mogao i sam da pogledas da li ti ploca podrgava SATA standard.
ako podrgava onda je WD800JD harda za tebe:brz,hladan,neverovatno tih.
tj.SATA,80GB,<18db,8 mb cache....cena je vise negopovoljna oko 45e+3 god.garancije.pozz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mismi77 Ispravka 08.12.2006. 10:36 #10385

status: user
broj poruka: 105
Tako je uvazeni kolega moram da se ispravim, brzina jeste oko 180 MB/sec ali ne znaci da ces na tvojoj masini da ostvaris toliko.Veliki faktor igra ploca.Koliku ces brzinu postici zavisi od hardvera koji imas. Ne znaci da ces CD narezati za nekoliko sekundi... Pozdrav.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
plazina Zamenio! 09.12.2006. 02:11 #10411

status: user
broj poruka: 53
Uzeo sam
Maxtor
DiamondMax 10 6V080E0 80GB 7k 8MB SATA300
vise sam nego zadovoljan, za sada!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs