Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Firmware za CDRW LG GCE-8524B?
STRANA 1 OD 1
vlasta Firmware za CDRW LG GCE-8524B? 20.12.2006. 22:28 T2863

status: user
broj poruka: 12
Da li neko slucajno ima firmware za CDRW LG GCE-8524B (model iz septembra 2003), ili zna sa koje lokacije na Internetu mogu da ga `skinem`?

Na https://www.driverguide.com ga nema, a ni na zvanicnom LG Electronics website-u nije dostupna ni jedna jedina verzija firmware-a za ovaj model CD rezaca. Poslao sam poruku LG Electronics Helpdesk-u i evo kakav "koristan" odgovor sam dobio:

> -----------Reply to Customer Enquiry------------
> Received Date : 19/12/2006 03:49:50
> The type of inquiry : Software/Hardware updates
> Product/Model No. : CD-ROM(Writer)/GCE-8524B
>
> Thank you for your email There`s no firmware available for this model.
> Yours Sincerely, LG Electronics Helpdesk
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Zaje.ana situacija 21.12.2006. 01:54 #10818

status: user
broj poruka: 7761
Nije mi jasno zasto trazis novi firmware, da li ti to rezac ne radi kako je nekad radio, ili je cist hir u pitanju.
Po svemu sudeci taj rezac je star jedno 3 godine pa nema novog firmware za njega tj ne da se naci na netu za skidanje. Ko sto neki svaba na CDFreeks forumu rece OBSOLITE model, prevazidjen je i to mu je to.

Ostaje ti jos jedino da potrazis na netu firmware za neki kompatibilni model istog proizvodjaca, na nekom forumu su naveli da odgovaraju firmware-i od modela 8525B, (i/ili) 8526B.

Konkretno bi mozda mogao da potrazis od LG zastupnika za Srbiju a to je novosadski PIN, ja sam od PIN-a dobio poslednju reviziju biosa za moju prastaru Soltek plocu, ako ih lepo zamolis mozda ti izadju u susret.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlasta Re: Zaje.ana situacija 21.12.2006. 04:12 #10825

status: user
broj poruka: 12
Hvala ti na savetima.

Od pre par nedelja ovaj CDRW prijavljuje `power calibration error`, kad god pokusam da narezem ceo CD-R i/ili CD-RW (700MB/80min). Ovo se ne desava pri rezanju iz vise nastavljenih sesija, ali malo je smorno svaki put rezati 650 i vise MB podataka iz nekoliko puta. Napominjem da koristim iskljucivo Verbatim, TDK i Maxell diskove, na koje uglavnom rezem na najmanjoj mogucoj brzini (iako je ovo 52x52x32x rezac) i nikada ranije nisam imao problema. Zbog toga sam probao ovaj rezac na par razlicitih PC platformi, cistio ga i pokusavao da rezem na vecim brzinama, ali bez uspeha.

Svejedno, napravio sam back-up originalnog (fabrickog) firmware-a, pa cu pokusati da uradim cross-flashing sa firmware-om za GCE-8525B (ili GCE-8526B). Ako ovo ne uspe, poslusacu tvoj savet i ljubazno zamoliti ljude iz PIN Computers-a za pomoc! ;-) Ko zna? Mozda jos uvek cuvaju neke diskove sa starim LG firmware-ovima, drajverima i slicnim korisnim fajlovima.

Inace, u vezi sa `obsolete` optikom, ono sto je totalno suludo je cinjenica da na zvanicnom LG Electronics web-u imaju firmware update-ove za starije CD rezace od GCE-8524B (na primer: GCE-8523B, GCE-8520B, GCE-8481B i jos starije), te ispada da su ovaj model, iz ko zna kog razloga, preskocili!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner U pravu si... 21.12.2006. 10:39 #10829

status: user
broj poruka: 7761
Sto se tice prevazidjene optike si u pravu, buduci da na sajtu LG i ostalim sajtovima na kojima mozes naci firmware mozes naci skoro sve modele samo ne tvoj.

Inace prvi rezac koji sam kupio je bio MSI, i zajebo sam se ko pravi, od tada nista MSI ne pazarim (ASUS) takodje. Prijavljivao je istu stvar i to posle 4 meseca, kad sam ga odneo prodavcu bez pitanja ga je zamenio doduse za LG GCE-8526B, ni ja nisam pravio pitanje.

A sto se Verbatim medija tice (ja koristim samo te medije) oni su poprilicno svastari, nesto prave sami, nesto prave neke sumnjive firme za njih, a u poslednje vreme ima nekih DVD diskota koje im pravi TY.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko HELP DESK 21.12.2006. 20:38 #10847

status: user
broj poruka: 6643
Znaš šta? Priviri u novčanik, i pronađi 20-25€. (a dodaj brati i još 10 za dvdrw).
Power calibration error... dotrajao, prljav, na izdisaju.
Pronađi tih potrebnih evrića, pa ga rastavi i očisti, zapali sveću, sastavi i probaj. Sve ima svoj kraj, pa i stvari koje koštaju čitavo bogatsvo od 25 evrića. Takva ti je sudbina, surova, naročito u informatičkoj tehnologiji.

P.S. Abner, stvarno si kupio MSI optiku? Mislim, nisi ga dobio uvaljenog u konfu? Pa dobro, i ja sam kupio Samsung CDRW 24×10×24 svojevremeno, nisam hteo Teac, nešto mi se bio popeo na... tako sad delim savete iz prve ruke... a i kevi sam kupio Samsung usisavač. Navika.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner sta ti je retail pakovanje... 21.12.2006. 21:06 #10850

status: user
broj poruka: 7761
Cudo jedno sta ti je retail pakovanje, zajebo bi se i slep a ne naivan.
Kad sam ga pazario birao sam izmedju LG i MSI.
LG u kesi bez ista,
MSI u kutiji sa svim mogucim i nemogucim kablovima, sarafima, isntalacionim diskom, dodatnim programima, praznim cdr i cdrw diskom, upustvom etc...

Tako da kad me neko pita bulk ili retail dodje mi da mu ispricam ovu zalosnu epizodu ali me pomalo sram.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pilly Bedak 22.12.2006. 00:42 #10855

status: user
broj poruka: 11



Nema sanse da nadjes firmeware za ovaj model jel on prakticno i ne postoji,trebao je meni i nisam uspeo nigde da ga nadjem(najverovatnije je pravljen za trziste istocnog timora)!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jeske CRKO TI JE RW 10.01.2007. 21:33 #11417

status: user
broj poruka: 46


NAIME TA PORUKA POWER CALIBRATION ERROR ZNACI DA TI JE PRSO LASER NA REZACU. POPRAVKE NEMA (IMA ALI JE KRATKOG VEKA). BACI GA U KANTI I PAZARI NOV DVDRW. TO TI JE MOJ SAVET
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs