Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Misterija Pioneer-a 111D!!!!
STRANA 1 OD 1
Sensey Misterija Pioneer-a 111D!!!! 28.12.2006. 20:00 T2922

status: user
broj poruka: 4
Avantura, misterija.......
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sensey Upalite zamnom svece 28.12.2006. 20:16 #11069

status: user
broj poruka: 4
Pa da otvorimo i ovu temu jedim pitanjem sto li ste ga napravili ovakvog ni za kriv....i sto li ga kupih? Ubacim ti ja to cudo u komp krenem rezati kad na 99% pri lead out akciji izbacuje error tj. disc burn failed....krenem opet ista graska i opet, ma ne da se zajebati tehnika, on isto. Rekoh sigurno je prso kreten odem da ga zamenim, covek se u Pakomu izvinjava s recima utehe ... "Znas prvi si ko se pozalio na pioneer 111d" ... mislim se ne staj mi na muku -sto bas ja?- I tako opet krece euforija -bice rezanja- ubacim disk u taj novi i gle cuda nareza lepo disk, sve radi, ja sav srecan.Medjutim bitna stvar je sto sam ja ona tri puta pokusavao narezivati diskove iste marke traxdata. Ma ne bi mi palo na pamet da su bili u pitanju diskovi dok nisam jelte ubacio taj famozni traxdata, koji sam by the way kod svih ostalih prijatelja na svim zivim rezacima pa i pioneer-u 108 narezivao, i opet ista greska. E tu sam totalno popizdeo jer kome i kako se zaliti, sta raditi nisam pametan. Nova tehnologija, cuda a on nece da reze sv tipove diskova, evo cak kaze nece ni smartbuy...E to su one sitnica zbog covek moze samo da poludi i da se zali i ako ga niko ne slusa.............................

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni Pa kada stedis na diskovima :)))) 28.12.2006. 21:08 #11072

status: user
broj poruka: 1199



Pa covece ne stedi na takvim diskovima..nego lepo kupuj Verbatim Kristal... Jesu skuplji...VEOMA MALO ali zato su MNOGO kvalitetniji... Tako da jeste problem u Pioniru... ali mislim i da je problem do tebe ..... jer se tesko vatas za dzep :))))) Otvori se malo...ne boli... uvek negde imas diskove na rasprodaji :)))) Pionir je kvalitet... i nece da reze sve i svasta ...eto :)))Nema ljutnje :))))Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi samo opusteno 28.12.2006. 21:24 #11074

status: user
broj poruka: 844
Meni je puklo skoro celo jedno pakovanje verbatima, izgleda da sam naleteo na fush.

Generalno pionir voli da je master, po mogucstvu sam na grani. Proveri da nije PIO UDMA prebacio, hoce nekad sam da zabrljavi.


Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sensey Hvala!!! 29.12.2006. 02:10 #11083

status: user
broj poruka: 4
Hvala komrades na savetima videcemo kako ce se pokazati u buduce


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cangrcici Tipujem na rezač 29.12.2006. 10:18 #11086

status: user
broj poruka: 27
Sličan problem sam imao sa CD rezačem LG 52x24x52 pre tri godine. Pola diskova je pucalo na 98 %, trećina nije mogla da se očita ni na jednom čitaču, a svaki peti je uspevao. Promenio sam sve moguće medije - tada sam rezao preko 100 diskova dnevno - ali uvek ista priča. Onda u istoj firmi kupim još jedan isti razač i bude sve u redu - stari rezač vratim - i naplatim.
Posle toga sam naleteo još na par istih slučajeva jer sam tada sklapao konfiguracije - ali svaki put se ispostavilo da je rezač u pitanju.
Na našem tržištu mnogo je poluispravnih komponenata a za sve te greške znaju prodavci. Ako ste diler za neke "bolje" firme, onda vam oni omoguće da se zadužujete kod njih za komponente (bar ako su bulk pakovanja u pitanju) - tako da ako nešto ne radi možete da vratite uređaj i uzmete isti takav nov a da ništa ne platite i da ne čekate od 30 do 45 dana koliki je servisni rok. Ako nemate takve mogućnosti kupujte u firmama koje prodaju 100% proverenu robu - ali ja ne znam koje su to firme u Beogradu.

Izvinjavam se na gnjavaži.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler Rešenje 29.12.2006. 13:29 #11092

status: user
broj poruka: 324
Kada sam rešio da kupim DvD rezač,nakon što mi je crko moj NEC 3540A posle nešto malo više od godinu dana(što je po mom mišljenju jako malo ali kako već,...) odem u prodavnicu i čovek koji tamo radi mi između ostalih preporuči NEC 7170 i PIONNER 111D! Međutim ,nakon što je nahvalio oba rezača i napričao svašta ispriča mi i jednu malu sitnicu vezanu baš za PIONNER 111D a to je ta da oni fabrički imaju grešku i to sa DVD+R(nemoj me držati za reč jer nisam siguran da li sam upamtio ,možda je i DVD-R ali ti je to već nebitno) ali da je na njihovom zvaničnom sajtu izašao novi firmware koji rešava taj problem uspešno i bez mnogo cimanja!
Eto tako ,pa ti probaj ili nemoj ,......
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sensey Hvala 29.12.2006. 18:22 #11102

status: user
broj poruka: 4
Sto posto je DVD+R posto su svi koji su mi pucali +R bili.Hvala na informaciji predpostavljao sam da ima neki problem fabricki jer oba su se isto pokazala, mislim i na ovaj koji sada imam i onaj koji sam zamenio. Sto se tice te zakrpe ne znam provericu kod jos par firmi i dilera pa cu videti sta mi je najpametnij.
Hvala jos jednom u svakom slucaju


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Anonymous firmware 111D, poslednja verzija 29.12.2006. 18:29 #11103

status: user
broj poruka: 340



http://www.pioneer.eu/eur/download.jsp?dir=/files/support/dvrup&filename=DVR111D_FW129EU.EXE
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze OSNOVE SNIMANJA 30.12.2006. 09:56 #11121

status: user
broj poruka: 568



1. Dobro se informises putem testova i interneta koji dvdrw drajv ti je potreban i u koje svrhe ga kanis koristiti.
2. Obavezno proveris korisnicka iskustva sa odredjenim medijima, tacno za model koji ces koristiti (verbatim, tdk. sony, maxell, tayio, traxdata ili neki no name, shit like princo....)
3. Kupis ga ne slusajuci mnogo priucene prodavce kod nas koji se razumeju u sve (politiku, sport, muziku i od skora u hardware)
4. Flesujes ga kuci sa poslednjim firmware-om (zvanicnim ili nezvanicnim)
5. Skines sa sajta proizvodjaca drajva referenc listu medija koje podrzava !!!!!
6. Probas nekoliko vrsta medija i iscitas rezultate sa nero speed ili plextool i sve ti je jasno. U skladu sa tim nastavis da kupujes medije.
7. To sto je pioneer 108 snimio traxdata besprekorno je zato sto je to najbolji pioneer dvdrw koji je ikada napravljen !!!! Ne poredi ga ni sa jednim novim pioneerom, a i brate moj, kostao je 100 i kusur eura, dok ovaj tvoj kosta 30.
8. Koristim i testiram razne vrste dvdrw uredjaja, trenutni favorit je svakako optiarc (sony nec) 7173 za te pare.

Srecna nova godina svima...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diamond73 06.02.2007. 16:53 #11839

status: user
broj poruka: 111

Ako neko jos uvek misli da pioneer valja,samo da znate da 111 seriju reklamiraju kao `seriju koja ce pomraciti legendarnu 108`.

Kao da pionir nije nista proizvodio izmedju 108 i 111.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jeske UZMITE U OBZIR 13.02.2007. 03:56 #12202

status: user
broj poruka: 46

STA OCEKUJETE OD GOVNETA KOJE NOVO KOSTA 30E. U SLUCAJU PUCANJA DISKOVA KAO STO SI OPISAO U 99 POSTO JE KRIV REZAC. U ONAJ 1 POSTO MOZE DA BUDE SVE OSTALO. JA SAM IMAO PROBLEM PUCANJA DISKOVA KAD SAM 111D STAVIO NA ATA 33 UMESTO NA ATA 133 KABL I TO SAMO SA JEDNOM PLOCOM MS 8137 MATSONIC.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs