Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
DVD- KLESACI. KOJI SE POKAZAO?
STRANA 1 OD 1
gOrD DVD- KLESACI. KOJI SE POKAZAO? 04.01.2007. 22:10 T2971

status: user
broj poruka: 16

Pioneer DVR-111,
DVD-RW NEC ND-4571,
ASUS DRW-1608P3S ,
LITE ON SHM-165S6S, SATA,
SONY DWG121AB2
SAMSUNG SH-W162L
LiteON SOHW-1653S
Samsung SH-S182D
BenQ DW1655
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smajser NEC 04.01.2007. 23:34 #11248

status: user
broj poruka: 6



Sefe jedna stvar je prosta. Uzmi NEC i za pare koje das sigrno ces dobiti ono sto treba
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: DVD- KLESACI. KOJI SE POKAZAO? 05.01.2007. 01:24 #11251

status: user
broj poruka: 9386
DVD-RW NEC ND-4571,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic dvd 05.01.2007. 08:05 #11255

status: user
broj poruka: 18940
ni lite on nije nista jeftiniji, ali je bolji, najbolje je da pogledas testove na netu, ja sam citao da su se poslednja 3 modela najbolje pokazala: ASUS, LITE-ON, PLEXTOR, samo sto je plextor skup, preporucio bih ti lite-on. odlican je.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Niko ne obraca paznju... 05.01.2007. 09:50 #11256

status: user
broj poruka: 7761
Ono na sta skoro niko ne obraca paznju su mediji, svi se loze na to koji je rezac dobar, te hvale jedne ili druge.
Ako budes stedeo par dinara na medijima ni jedan rezac ti nece biti dobar.

Evo recimo ja sam kupio LiteON 1693s i u pocetku sam bio jako nezadovoljan, ali kad sam uporedio skenove mog rezaca sa skenovima drugih rezaca umirio sam se, u proseku dva do tri puta manje svih gresaka.

A o DVD medijima sledece koristim iskljucivo Verbatim a njega kod nas ima svakakvog. Prvo su to bili tajvanci, a onda su stigli indusi, pa sad evo TY diskovi.

Rezac imam vec 30 meseci narezao je u kucnoj radinosti jedno 500-600 diskova i sa TJ Verbatim (japan) medijima ima sken ko kad sam ga juce kupio a sa tajvanskim Verbatimom sam se vec bio zabrinuo kako da je vec doslo vreme za penzionisanje.

Indijanci nisu bili tako losi kao tajvanci.

NARAVOUCENIJE NI JEDAN DVD REZAC NECE BITI DOBAR SA KRSEM OD MEDIJA.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB ... 05.01.2007. 21:48 #11273

status: user
broj poruka: 281
Pioneer 111D,evo moj rezac se blizi cifri od 500DVD-a i jos uvek dobro reze.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Zaboravih da predlozim 06.01.2007. 01:14 #11279

status: user
broj poruka: 7761
Mozda je nesto skuplje ali kada bih sada kupovao DVD rezac kupio bih neki sa SATA interfejsom.

Ako nista drugo onda je uredjaj sam za sebe na kabelu.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RacaBG Re: Niko ne obraca paznju... 06.01.2007. 15:47 #11290

status: user
broj poruka: 104

Miroslav
Beograd

:: Ono na sta skoro niko ne obraca paznju su mediji, svi se loze na to koji je rezac dobar, te hvale jedne ili druge
:: Ako budes stedeo par dinara na medijima ni jedan rezac ti nece biti dobar
::
:: Evo recimo ja sam kupio LiteON 1693s i u pocetku sam bio jako nezadovoljan, ali kad sam uporedio skenove mog rezaca sa skenovima drugih rezaca umirio sam se, u proseku dva do tri puta manje svih gresaka
::
:: A o DVD medijima sledece koristim iskljucivo Verbatim a njega kod nas ima svakakvog. Prvo su to bili tajvanci, a onda su stigli indusi, pa sad evo TY diskovi
::
:: Rezac imam vec 30 meseci narezao je u kucnoj radinosti jedno 500-600 diskova i sa TJ Verbatim (japan) medijima ima sken ko kad sam ga juce kupio a sa tajvanskim Verbatimom sam se vec bio zabrinuo kako da je vec doslo vreme za penzionisanje
::
:: Indijanci nisu bili tako losi kao tajvanci
::
:: NARAVOUCENIJE NI JEDAN DVD REZAC NECE BITI DOBAR SA KRSEM OD MEDIJA
::
:: Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!
::
::

Apslutno si u pravu. Ali kad se kupi "zvono" od 50kom. vec je kasno. Imam utisak da je bolje uzeti neki "NOBRAND" tipa PLATINET ili SKY, nego naleteti na falsh VERBATIM. Meni ni jedan od ova dva (oko 90 kom) nije pukao bilo u rezanju ili da ne nekom drajvu nece da se procita sto za "VERBATIM" ne mogu reci.

BTW, imam Samsung SH-W163a (sata) oko 3meseca i zadovoljan sam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gOrD Hvala svima! 08.01.2007. 04:27 #11334

status: user
broj poruka: 16



Hvala puno na iscrpnim Informacijama POZDRAV ;}
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diamond73 16.01.2007. 23:48 #11584

status: user
broj poruka: 111



mislio sam da potrazis nec 3540,malo je stariji ali vredi potraziti.

U svakom slucaju nec je dobar izbor,samo da znas,"ne voli" se sa pionirom,tj pionir uglavnom ne cita nec.

I 3550 greje diskove,sto utice na kvalitet kada rezes dvd za dvd-om,ne znam za ove novije nec odnosno optiarc uredjaje.

Meni su na nero quality testu se najbolje pokazali verbatim 8X+.Da,ima jos uvek osmica,verovali ili ne,to su photo printabilne verzije i pakuju ih u obicne kutije.
Mada ni dvd+r 16X verbatim nisu lose,osmica mi nekako bolje izgledala.
Alcohol ocitava diskove,nije svaki verbatim kvalitet,makar bio i provereno verbatim.Kao i dobre firme kao tdk koje proizvode neke krsh cd ove od 15 dinara.

GoRd ? sta si kupio na kraju ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs