Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Hard disk do 200gb sata 2, koji???
STRANA 1 OD 1
sharko Hard disk do 200gb sata 2, koji??? 14.01.2007. 10:12 T3037

status: user
broj poruka: 21
Zanima me koji je najbolji hard disk do 200gb sata2 i da li on utiče uopšte na performanse kompjutera, jer piše da je propusnost 300mb/s? Da li se mogu popraviti perfomanse u igrama, tačnije, da li igra može da ide bez manje seckanja od standardnog ata harda sa protokom od 133mb/s?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Sata !?! 14.01.2007. 12:14 #11513

status: user
broj poruka: 7761
Koliko je to SATA disk brzi od EIDE ???

Opet cista demagogija, za sertifikat brzine ces morati da skoknes u SANU kako bi mogao da pricas komsijama da ti je disk naj mislim stvarno najbrzi u kraju. SATA je brzi samo u testovima sto se u realnom radu skoro ni ne primeti.

I dajte molim vas navedite nekoga ko je ostvario 133 mb/s kod HDD-a, to je brzina na kontroleru a ne u sistemu.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Male i velike zablude 14.01.2007. 20:43 #11518

status: user
broj poruka: 6643
Prosta aproksimacija:
Ja trčim 19 sek na 100 metara, na kozjoj brdskoj stazi,
Ja trčim 15 sek na 100 metara, na klasičnoj pešačkoj stazi.
Ja trčim 15 sek na 100 metara, na asfaltnom putu,
Ja trčim...... na autoputu sa 2 trake + zaustavna,
Ja trčim ...... na autoputu sa 4 trake + .... itd.
Dakle, nije problem u vrsti veze - puta, već u meni tj. hard disku kao mehaničkoj spravici, više nego elektronskoj. Tačno je da ću se na širem putu lakše mimoilaziti sa likovima (podacima) koji idu paralelno ili u suprotnom smeru... ali dobitak koji se vidi pri prelasku sa PIO na UDMA, i sa UDMA 33 NA UDMA 66 - više se jednostavno ne vidi kod prelaska sa 66 na 100, sa 100 na 133, 133 na 150 (sata I), pa i na sata II.
Ako se želi pravo ubrzanje, onda, čak ni dva Piska koji trče 15 sek na 100m neće doneti veće ubrzanje (raid 0) - ko ne veruje, neka gleda testove... ali, ako Piska zamenite za Raptora, koji umesto 7200rpm ima 10000rpm... onda ima razlike...
I, početak: ako igrica secka, onda, prvo je bitna grafička kartica sa svojim procesorom i memorijom (prespora, premalo je ima), zatim procesor i sistemska memorija, sa istim problemom, i, hdd, u slučajevima kada nema dovoljno sistemskog i video ram-a, ili je sama igra neoptimizovana pa non-stom drlja po pagefile-u jer su nivoi jednostavno preogromni i neoptimizovani... u svemu tome, kakav god bio, hdd neće umnogome poboljšati stvari.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Brzina, brzina... 14.01.2007. 23:42 #11525

status: user
broj poruka: 9384
Brzina SATA 2 diskova najbolje se vidi u kopiranju sadrzaja sa SATA2 na SATA2 disk, naravno na odgovarujcem SATA2 kontroleru. Takodje je primetna i u podizanju sistema i ucitavanju velikih sadrzaja (igre od par DVDa i sl.)
U svim ostalim slucajevima uvek je usko grlo upravo taj drugi uredjaj sa kojim SATA2 disk saradjuje. Prostim recima kako moze biti brze kopiranje sa CD roma na SATA disk nego na IDE kada je u startu usko grlo sam CD. Sto se tice teze o rpm, apsolutno je ispravna.
E sada sto se tice ucitavanja malih sadrzaja, pa ko ce primetiti razliku u ucitavanju 100MB. Kod onog ko je i "primeti", pre bi se reklo da je to pimecivanje neka vrsta placebo efekta, jer mislim da li je ucitavanje trajalo 3 ili 4 sek moze da provali samo kreten... :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Dobra je ta teorija sa sata 15.01.2007. 01:22 #11530

status: user
broj poruka: 7761
Kad sam imao Maxtor ATA100(5400rpm) disk i kopirao iz jednog direktorijuma film u drugi to je islo 20-tak mb/s, sad ima WD(7200rpm) i to ide nekih 22-29 mb/s (zavisi od fragmentacije istog), Ploca je uboga via 266a.

Na poslu sam imao sata i neki intel 945, i tamo je to isto islo 24-29 mb/s i to je to.

Sve to zavisi od kontolera koji je na ploci, slazem se ja da disk u svojoj kucici i elektronici radi sa tom i tom brzinom ali kad saradjuje sa sistemom onda je to druga prica, nesto sporija.

Ja sam pitao da li neko ima dokaz kako mu se podaci kopiraju sa diska na dis navedenom brzinom 133 mb/s.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Dobra je ta teorija sa sata 15.01.2007. 09:15 #11531

status: user
broj poruka: 9384

::
:: Ja sam pitao da li neko ima dokaz kako mu se podaci kopiraju sa diska na dis navedenom brzinom 133 mb/s
::
:: Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!
::
::

Ne moze. To je teoretska propusna moc kontrolera, na ploci i samom disku. Da li verujes da brzina protoka opada svakim cm duzine kabla. Dakle, da bi propusna moc bila 133Mb/s, t6a dva kontrolera moraju biti vezani direktno i opet nebi islo tom brzinom.
Sto se tice price o kopiranju filma za toliko i toliko, to je stvar lose procene windowsa. Ne verujem bas da si uzeo stopericu i da meris :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Teorija 15.01.2007. 10:48 #11535

status: user
broj poruka: 7761
To sto radim kopiranje na jednom HDD-u je to, dva puta to sto je prikazao TCMD + 10% i to je realnost sve ostalo je sviranje djoki.

Realna brzina HDD-a je oko 60mb/s i to je to nazalost HDD ce uvek biti usko grlo sistema, pa bio to EIDE ili SATA I, II disk.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs