Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Nec 4571a da li je ovo problem?
STRANA 1 OD 1
ledilo Nec 4571a da li je ovo problem? 18.01.2007. 13:49 T3068

status: user
broj poruka: 2
Kupio sam ovaj dvd-rw. Prilikom prebacivanja sadrzaja cd-a na hard sve radi normalno do otprilike 95-96% tada rezac uspori i muci se sa citanjem (ta 4 % cita oko 30-40 sec). Posumnjao sam da cd ne valja ali se ovo i dalje ponavlja. Od 20 diskova 18 je procitao na ovaj nacin. Na istom racunaru u drugom cd drajvu (sony crx320e) svi diskovi su normalno procitani. Desava se po neki put da prilikom citanja cd-a toliko brzo zavrti cd i onda se cuje zvuk kao da cd udara u ivice rezaca. Uredjaj je jos pod garancijom, da li da ga vracam?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diamond73 .. 18.01.2007. 17:12 #11634

status: user
broj poruka: 111



prvo,to sto se uredjaj cuje,nikada ne moze biti problem,tako je napravljen,da bude bucniji.

Drugo,ako se ne varam,kod rezaca ce to jedino uvaziti garanciju ako ti stalno lomi diskove.Ako otezano cita,nista od toga.

Problem je ako prestane da cita diskove ili nevidi diskove i sl.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Da, to je problem 18.01.2007. 18:32 #11638

status: user
broj poruka: 6643
1000 puta ponovljena.... postaje istina. Ako se istina ponovi toliko puta, izgleda postaje laž. Vice versa.
Dakle, NEC rezači nisu najbolji čitači na svetu. (tačka)
4571 je najbolji NEC dvdrezač po pitanju čitanja (svega).
Neki drugi drajvovi su bolji čitači od NEC-a.... pa i ovog, mada, u nekim slučajevima ih on nadmaši ali nema neke logike kad se to desi, osim da je to retko.
Ako nov, dobro narezan, neizgreban i nezaprljan CD ili DVD medij, ne čita dobro, bilo gde - na kom delu, onda imaš problem sa tim primerkom, definitivno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Probaj sa zamenom... 18.01.2007. 20:57 #11644

status: user
broj poruka: 7761
Ja sam imao blentaviji problem kupio sam pet Maxel DVD+RW diskova i sve ih unistio na novom novcatom LiteON-u, odneo sam ga u radnju i oni mi ga zamenise. Nakon toga nikad vise nisam kupio nista sto ima logo Maxel.

Nisu svi prodavci radi da tako lako zamene ko da im uzimas najmiliju stvar iz srca, ali probaj.

Generalno nisi jedini koji muku muci sa NEC-om, koji je ime stekao tako sto je trzistu prvi ponudio +,- rezac sa cenom ispod 100us$, njegova zlatna era sa modelom ND2500 je odavno prosla ali navika je to...

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kosava Zasto uopste kupiti NEC ? 18.01.2007. 22:05 #11645

status: user
broj poruka: 45
Imao sam prilike da isprobam dosta DVD rezaca kako kod sebe licno tako i kod prijatelja i posle dosta narezanih i procitanih DVD i CD diskova na raznim modelima i tipovima rezaca moja ocena je da je kupovina NEC rezaca cisto bacanje para.

Vece sanse ima bolji opticki mis da procita sadrzaj diska nego NEC rezac !

Pionir je ipak po meni apsolutni favorit ako se uzme u obzir odnos cene i kvaliteta, cak je i famozna 109 ili po nekima i 110 bolja od bilo kog NEC-a.
Sta reci za rezac koji ne moze da procita ni ono sto je sam narezao a cesto i ne nareze pravilno, narocito DVD medije.

Mozda gresim ? Ako je tako, voleo bih da cujem i druga misljenja !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Zasto uopste kupiti NEC ? 18.01.2007. 23:01 #11651

status: user
broj poruka: 9384


:: Imao sam prilike da isprobam dosta DVD rezaca kako kod sebe licno tako i kod prijatelja i posle dosta narezanih i procitanih DVD i CD diskova na raznim modelima i tipovima rezaca moja ocena je da je kupovina NEC rezaca cisto bacanje para
::
:: Vece sanse ima bolji opticki mis da procita sadrzaj diska nego NEC rezac
::
:: Pionir je ipak po meni apsolutni favorit ako se uzme u obzir odnos cene i kvaliteta, cak je i famozna 109 ili po nekima i 110 bolja od bilo kog NEC-a
:: Sta reci za rezac koji ne moze da procita ni ono sto je sam narezao a cesto i ne nareze pravilno, narocito DVD medije
::
:: Mozda gresim ? Ako je tako, voleo bih da cujem i druga misljenja


Pa gresis silno. Pioneer je poslednji put napravio dobar rezac sa modelom 108. Posle toga, cista propast. Od 109 pa nadalje ugradjuju Lite-On optiku, koja je na samo po meni najvece djubre koje se moze naci u klasi low cost optickih uredjaja.


Sto se tice NECa, vidno su bolji od svakog Pioneera pogotovo u rezanju.

Sto se tice problema, zameni ga, podleze ti garanciji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sasa25 Re: Re: Zasto uopste kupiti NEC ? 19.01.2007. 09:58 #11662

status: user
broj poruka: 6
Ako mozes zameni sa sa benqom. ja imam dq60 i na njega sam narezao do sada oko 1000 diskova, i nijedan nije pukao, a svi ostali citaci su ga bez problema procitali. Cak i on sam odlicno cita (jeste malo sporiji, ali zato je u rangu sa mojim starim teac CDRW58E kada je u pitanju CD).


::
::
:: :: Imao sam prilike da isprobam dosta DVD rezaca kako kod sebe licno tako i kod prijatelja i posle dosta narezanih i procitanih DVD i CD diskova na raznim modelima i tipovima rezaca moja ocena je da je kupovina NEC rezaca cisto bacanje para
:: ::
:: :: Vece sanse ima bolji opticki mis da procita sadrzaj diska nego NEC rezac
:: ::
:: :: Pionir je ipak po meni apsolutni favorit ako se uzme u obzir odnos cene i kvaliteta, cak je i famozna 109 ili po nekima i 110 bolja od bilo kog NEC-a
:: :: Sta reci za rezac koji ne moze da procita ni ono sto je sam narezao a cesto i ne nareze pravilno, narocito DVD medije
:: ::
:: :: Mozda gresim ? Ako je tako, voleo bih da cujem i druga misljenja
::
::
:: Pa gresis silno. Pioneer je poslednji put napravio dobar rezac sa modelom 108. Posle toga, cista propast. Od 109 pa nadalje ugradjuju Lite-On optiku, koja je na samo po meni najvece djubre koje se moze naci u klasi low cost optickih uredjaja
::
::
:: Sto se tice NECa, vidno su bolji od svakog Pioneera pogotovo u rezanju.
::
:: Sto se tice problema, zameni ga, podleze ti garanciji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 Kada smo vec kod rezaca 19.01.2007. 11:18 #11666

status: user
broj poruka: 282
interesuje me sta mislite o Plextoru. Od nekih ljudi cujem da to apsolutni vrh, od nekih cujem da je to nekad bilo tako, a da je sada samo naduvana cena na osnovu stare slave. Vecina testova DVD rezaca koje sam ja gledao daje primat brzini rezanja i citanja, a ne kvalitetu narezanih diskova. Meni je najvaznije da narezani diskovi budu citljivi na svim citacima. A sto se tice rezaca, probaj da se pozoves na reklamaciju, mozda i upali.

Pozdrav

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ledilo Nec 4571a da li je ovo problem? 19.01.2007. 13:03 #11677

status: user
broj poruka: 2

Ubacio sam novi firmware pa cu videti kako ce se ponasati. Ako bude isto kao ranije zamenicu ga. Hvala svima

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diamond73 Re: Kada smo vec kod rezaca 06.02.2007. 16:57 #11840

status: user
broj poruka: 111



:: interesuje me sta mislite o Plextoru. Od nekih ljudi cujem da to apsolutni vrh, od nekih cujem da je to nekad bilo tako, a da je sada samo naduvana cena na osnovu stare slave. Vecina testova DVD rezaca koje sam ja gledao daje primat brzini rezanja i citanja, a ne kvalitetu narezanih diskova. Meni je najvaznije da narezani diskovi budu citljivi na svim citacima. A sto se tice rezaca, probaj da se pozoves na reklamaciju, mozda i upali
::


Nacuo sam da su neki imali problema sa Plextorom.A uostalom,plextor je zvaka tipa `platis vise i dobijes bolje` sto ne zvuci ocaravajuce.Meni nesto ne mirise na dobro i ne bih ga nikad kupio.

Nec se `ne voli` sa pioneerom,to valjda znate,tako da ce ono sto narezes na Nec-u biti citljivo na vecini uredjaja,uklucujuci i `stand-alone` plejere.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diamond73 Re: Nec 4571a da li je ovo problem? 06.02.2007. 17:05 #11842

status: user
broj poruka: 111



::
:: Ubacio sam novi firmware pa cu videti kako ce se ponasati. Ako bude isto kao ranije zamenicu ga. Hvala svima
::
::

Dobro je da si sve uspesno odradio,samo bi `buka` trebalo da ostane ista,firmware nema veze sa tim,to je cista mehanika.Kao sto ima lite-on odnosno firmi koje koriste njihovu optiku,pa negde stave bucniju mehaniku,a negde ne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs