Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
problem sa rezacem
STRANA 1 OD 1
Petza problem sa rezacem 03.02.2005. 22:59 T320

status: user
broj poruka: 30
Imam MSI rezac koji mi je perfektno radio sve dok nisam pokusao da ubacim obican cd-citac. Kada sam stavio cd-citac rezac je izgubio napajanje i bio je prijavljen kao da nije kompatibilan atapi uredjaj. Posle toga vratio sam kako je bilo (izvadio cd-citac) alli nista se nije promenilo.
Jel zna neko mozda sta da radim?! Jel trenutno nisam pri parama da kupujem drugi.

HVALA!!!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hohoja Rezač vs. čitač 04.02.2005. 07:51 #659

status: user
broj poruka: 7
Pogledaj da li ti dobro stoje jumper-i, i na rezaču (trebalo bi da je master) i na cd čitaču (trebalo bi da je slave), ili da ti i na jednom i drugom bude opcija cable-selected, u slučaju da su ti na istoj IDE "grani".
Ako ti ni onda neradi stavi ih na istu "granu" kako sam ti i rekao, i ponovo instaliraj Windows, ako ti je sve u redu sa pločom (mada nisi rekao koja ploča i koje driver-e koristiš) i cd čitačom trebalo bi da radi .



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Ne moras Windows (najverovatnije) 04.02.2005. 12:15 #665

status: user
broj poruka: 453
Dva CD uredjaja se zaista cesto "pobiju" ako se stave na isti IDE kanal. (Zasto - pojma nemam!) Skini citac i proveri da ti se kablovi rezaca nisu malo izvukli (i kod samog rezaca i na ploci). Ako to ne resi problem, idi u Device Manager (ne vracaj citac u racunar dok ne sredis rezac) i pod IDE/ATA/ATAPI Controllers "skini" (remove) onaj kanal na kome ti je rezac (ako su rezac i citac bili na istom kanalu, onda je Secondary, posto je hard po pravilu na Primary). Posle restarta bi Windows trebao da detektuje sve bez problema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80 ja sam gomilu brljotina resavao ovako... 09.02.2005. 02:48 #696

status: user
broj poruka: 95
tko leti, vrijedi!

u xp- u odem lepo na system restore i trt! kao nov! vratim ga par dana u nazad i kao da se nista nije desilo. proveri jumpere pre svega.sretno!

a i akronis je mnogo dobra stvar...nema vise reinstaliranja...budzenja...sta god se desi, za par minuta komp kao nov!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Maree88 PxFxCx 20.02.2005. 16:30 #814

status: user
broj poruka: 27


Pazi ovako,
mislim da ti je rezac prso, tako de ces verovatno morati da kupis novi.Preporucujem ti da vise ne uzimas MSI. .........


PxFxCx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646119.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs