Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
DVDRW u reku?
STRANA 1 OD 1
vostip DVDRW u reku? 27.02.2007. 13:15 T3415

status: user
broj poruka: 5
Prijatelji, posto koristim laptop pa je zamena hardvera jako skupa, zanima me da li je moguce da recimo NEC 7173 stavim u rek (fioku) koja se kaci usb-om, kao i da li takav rek uopste moze da se nadje kao recimo za HDD. Stari DVDRW je svega 2x i mnogo je spor, a najjeftiniji eksterni usb rezac je skoro 60eur, pa sam hteo da prodjem jeftinije i napravim ovu kombinaciju. Ima li neko resenje ili iskustva?

vostip
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 27.02.2007. 13:40 #13072

status: user
broj poruka: 568
to postoji pretrazi cenovnike

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fetus re 27.02.2007. 13:41 #13073

status: user
broj poruka: 212



da, medjutim dvd/rw+ 5.25 kuciste ti je vise od 60e.
pozdrav
fetus
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vostip hvala za ovo do sada 27.02.2007. 14:17 #13076

status: user
broj poruka: 5
pregledah brdo cenovnika i nigde da nadjem kuciste 5.25 da ide na usb, a izgleda da je tacno da kad bih to spojio cena bi presla 60eur. ako neko misli drugacije neka mi da ideju. za sada sam nasao eksterni BenQ ali slabih brzina pisanja po disku.
I zanima me, ako znate, koliko je pouzdano pisanje diska preko usb. ima li tu nekog zezanja sa brzinom transfera i slicno, narocito ako bih recimo snimao tv program u 1x modu bez HDD posrednistva?
hvala puno!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko exteriero 27.02.2007. 15:49 #13082

status: user
broj poruka: 6643
Po brzini originalnog dvdrw-a, u meni se rađa sumnja: da li tvoj lap-top podržava USB 1.0 ili USB 2.0 protokol?
U slučaju da se radi o onom prvom, on je zagušenje i ništa brže od 4×, eventualno 6× i ne dolazi u obzir.
Sa raznim zaštitama od prekidanja snimanja, na manjim brzinama nema problema - ukoliko je rezač sam po sebi ok.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vostip usb 2.0 27.02.2007. 17:28 #13085

status: user
broj poruka: 5
da, usb je na 2.0 protokolu, pa pretpostavljam da ne bi bilo problema. jedino sto jos uvek nemam resenje za ovo prvo, ne mogu da nadjem rek za 5.25` sa usb interfejsom.

jos jednom hvala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: usb 2.0 27.02.2007. 18:10 #13086

status: user
broj poruka: 568

Licence to kill

:: da, usb je na 2.0 protokolu, pa pretpostavljam da ne bi bilo problema. jedino sto jos uvek nemam resenje za ovo prvo, ne mogu da nadjem rek za 5.25` sa usb interfejsom
::
:: jos jednom hval
::
::

a kazes nisi sa USB interfejsom naso a sa kojim jesi
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DrGrozozo Imam ja na prodaju 27.02.2007. 20:23 #13092

status: user
broj poruka: 202
Imam nov USB 2.0 5.25` rek, kuciste metalno, ako si zainteresovan...
vojintadic@yahoo.com



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 28.02.2007. 00:17 #13103

status: user
broj poruka: 217

Kako ne mozes da nadjes? Pre nepunih mesec dana sam trazio i kupio 5.25 USB kuciste.

Jes da malo reklamiram ali evo...

List -Chieftec i ST lab

Logo i Eurolink -Digitus

HG spot -Intex

i video sam na par mesta Coolermaster Xcraft (skupo).

Usput dobro razmisli o externom rezacu (kazes 60e), USB rack 20-30e+rezac 30-35e, a kod gotove varijante nema glava da boli (bar mislim da nebi trebalo).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vostip hvala svima 01.03.2007. 11:19 #13216

status: user
broj poruka: 5

zaista hvala na svim ovim savetima. mislim da ste vecinski ipak u pravu i da je eksterni pisac ipak isplativije resenje. @vojin, hvala druze, ali zivim u kraljevu, pa bi solun pojeo somun. posebno hvala za ovaj search proizvoda jer sam se zaista nisam snasao.

pozdrav svima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs