Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Externi rack za S-ATA hard disk...
STRANA 1 OD 1
smudja Externi rack za S-ATA hard disk... 28.02.2007. 15:53 T3431

status: user
broj poruka: 6

Prelazim na novi racunar (iMac), a sa starog bih zadrzao jedan s-ata hard disk. Naravno, resenje je externi rack... Problem je u tome sto bih ja to povezao preko firewire-a, a ne usb-a, a enxterni s-ata rack sa firewireom ne mogu nigde da nadjem. Molim Vas, preporuke modela i prodavnica.. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
0007 re 28.02.2007. 18:25 #13141

status: user
broj poruka: 8
Pa da to se teze nalazi na nasem trzistu , jedino sto sam video je externi rack za s-ata hdd koji ima usb i sata povezivanje sa kompom znaci dobijes i deo koji ubacis u komp i povezes sa sata kontrolerom na ploci... Proizvod je Cooler Masterov a video sam ga u Big Apple-u u Palmotićevoj ...MIslim da je cena negde oko 4 000 din


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smudja Re: 28.02.2007. 19:31 #13145

status: user
broj poruka: 6

Hvala na odgovoru, ali, ja bih, kao sto sam rekao, da povezem rack sa kompom preko firewirea...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: 01.03.2007. 01:47 #13184

status: user
broj poruka: 9386

Moze da se nedje, Vodi se kao USB2.0 HDD RACK u aluminijumskom kucistu (ruzno do zla boga :P), ali pored USB 2.0 ima i firewire. Nedostaje samo FW kabal koji mislim da kosta oko 200-300 dinara.
Prodao sam jedan, uredjaj pored toga sto je jezivo ruzan, poprilicno je i nepouzdan (nije hteo da radi sa Maxtorima 80GB SATA).
Cena je totalna dzabana nesto oko 3000 din.

::
:: Hvala na odgovoru, ali, ja bih, kao sto sam rekao, da povezem rack sa kompom preko firewirea...
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 01.03.2007. 09:03 #13197

status: user
broj poruka: 18940
ma, ima ga, moze se naci, imas Coolermaster preko puta sajma, u technicom shop-u, ima sve moguce portove, a ako ti se ne svidja imas u HGspotu- hgspot.co.yu, kod njih Thermaltake, izuzetno je lepog dizajna i kvaliteta, to znaci koliko para toliko muzike.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: .. 01.03.2007. 11:49 #13219

status: user
broj poruka: 9386



:: ma, ima ga, moze se naci, imas Coolermaster preko puta sajma, u technicom shop-u, ima sve moguce portove, a ako ti se ne svidja imas u HGspotu- hgspot.co.yu, kod njih Thermaltake, izuzetno je lepog dizajna i kvaliteta, to znaci koliko para toliko muzike
::
::
::

Ma kakav crni Kulermaster i Termaltejk, ovo je bio neki kinez, zutela mu se ona crna boja na nekvalitetnom kucistu :))

To sto ti predlazes, verovatno je jedno 10x kvalitetnije .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smudja Nema nigde 02.03.2007. 19:17 #13298

status: user
broj poruka: 6
Bio sam u HG spotu, oni nemaju nista za sata, a o firewire-u da ne pricam, a Tehnikom ne trenutno na lageru, a i ko zna kad ce biti (kaze lik tako)... Danas sam zapucao u Eurolink, jer su mi rekli da imaju, dodjem tamo, i ispostavi se da imaju samo ATA... A ja mu diktirao model preko telefona.... Tuga... :( Zvao sam jos 5-6 radnji, niko od njih nema...

Pomozite ljudi ! ! !

EDIT:

Zvao sam 30-ak (!!!) radnji u Beogradu, i apsolutno niko nema... Da li je moguce da ovakva stvar ne moze da se nadje u celom Beogradu? Ne gine mi USB... :(

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs