Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
seagate 250gb sata2
STRANA 1 OD 1
strahota seagate 250gb sata2 03.03.2007. 14:18 T3472

status: user
broj poruka: 46

dvoumim se izmedju seagate 250gb sata2 ili nekog WD pa bih voleo da mi neko kaze sta je bolja kupovina
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Koji WD i koji Seagat(puna oznaka)??? 03.03.2007. 15:29 #13343

status: user
broj poruka: 2909
Cuo sam mnogo lepih stvari za Seagate,ali nisi naveo koji si WD imao na umu.
Ako znas konkretno sta hoces da poredis mozda ce ti ovo pomoci:

http://www23.tomshardware.com/storage.html

DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner prosto ... 03.03.2007. 16:15 #13347

status: user
broj poruka: 7761
segate skuplji, ali duza garancija.
WD jeftiniji ali kraca garancija.

Ako disk pregura prva tri meseca uglavnom ima da te sluzi lepo dugo dugo...

E sad za pet godina disk koji sad kupis ima da bude prevazidjen sto se tice brzine i kapaciteta, nije lako izabrati ali ja bih ovaj drugi.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Bljakarno mišljenje 03.03.2007. 16:43 #13350

status: user
broj poruka: 6643
Godinama već slušam razna kvazi stručna mišljenja o proizvođačima i proizvodima hdd koji se kod nas mogu nabaviti. Naročito ih čitam, ... i dan-danas. A, moje je iskustvo (veoooma ograničeno da bih smeo ga ga generalizujem, iako to radim) da su seagate diskovi performansni šljam, i da sam sa svakim imao problema u prošlosti - što se možda, ali, možda, promenilo u zadnjih godinu dana... Za sve ovo ni ja, ni oni koji drugačije misle, nemamo neko naučno pokriće. Jedino, u testovima performansi, sve do perpendikularnog upisivanja, Seagate nikad nigde, osim u garanciji koju je morao da produžuje, nije bio prvi.
Ja sam eto, uzeo WD sa 16Mb sata2, zato što imam negativno iskustvo sa Seagate-om, u svakom slučaju, sada izbegavaj Maxtor-a, ako ništa drugo, zato što je proizvodio one užasne slim diskove od 40Gb... a i prodat je, Seagate-u.
A, WD ili Seagate, u tim modelima, dovoljno su brzi tj. spori, tako da neke velike razlike među njima nema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE SEAGATE 03.03.2007. 17:14 #13354

status: user
broj poruka: 5696
TO je najaci USA i svetski prozivodjac i ima ubedljivo najbolje diskove!!! Sledeci je Western Digital a onda IBM-Hitachi. Te 3 firme su vrh, ostale su junk (Samsung, Maxtor, Conner, Fujitsu, Toshiba...)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan ... 03.03.2007. 17:41 #13357

status: user
broj poruka: 801



Prvo, svaka cast Pisku.Nije siguran i to lepo kaze.

Neko se kune u seagate(urednik sveta kompjutera npr.),a neko misli da je sh*t.I WD i Seagate su sigurni,nema neke velike razlike.Razlike u preformansama su tesko uocljive.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Samsung HDD 03.03.2007. 17:56 #13359

status: user
broj poruka: 2909
Znam da nema bas veze sa temom jer je covek pitao za WD i Seagate,ali sam se iznenadio koliko je hvaljen Samsung i za HD i za ram memorije.Ne samo na brzinu citanja nego za pouzdanost.Nove Dell masine ce uglavnom biti sa Samsungovim hardovima,a sumnjam da bi oni stavili nesto ako nije provereno dobro.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strahota samsung 03.03.2007. 21:33 #13367

status: user
broj poruka: 46



na svim mogucim testovima samsung se pokazao kao najbolji i koliko je to tacno neznam ali verovatno je tako, jedino je pitanje koliko je pouzdan! a i jos jedna bitna stvar kod samsung hdd-a , barem od 250gb, trenutno kod nas ga nema tako da je logicno resenje seagate ili WD
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Perenyi Ima samsunga kod nas 04.03.2007. 00:26 #13382

status: user
broj poruka: 15
Ispravka,Samsunga 250GB sata i te kako ima kod nas: http://www.plutos.co.yu/proizvodi.php?group=4


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Ako te interesuje... 04.03.2007. 00:45 #13384

status: user
broj poruka: 2909
...evo i ovde imas neke vidi da lii odgovara:

http://www.racunari.net/komponente/index.php?po=1&k=06&pro=087
http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/KatalogProizvoda.aspx?kat=HDD
http://www.i-c.co.yu/home.php?module=cenovnik&id=hdd&sid=d204464857c46d57f85a5e2b9e2084e1


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646170.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs