Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
DVD REZACI
STRANA 1 OD 1
Cira75 DVD REZACI 12.02.2005. 17:09 T351

status: user
broj poruka: 22

CIR@

Kazite mi odnos cena i kvalitet za LG 16X DVD RW +- u odnosu na neke druge DVD rezace ....ovaj kosta 7000 din.
Ako moze neko neka mi objasni da li sam mogao za iste pare da kupim nesto kvalitetnije.
Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa hm... 12.02.2005. 18:35 #730

status: user
broj poruka: 210



LG DVD rezac je posle MSI-a najgori.
Da, mogao si da kupis (ako jos nisi) Pioneer 109 za 6600 din, inace najbolji DVD rezac na trzistu.

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=64764
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hunterr Plextor 13.02.2005. 17:06 #732

status: user
broj poruka: 9
Ako mene pitas moja,licna preporuka na osnovu mog licnog iskustva je definitivno Plextor PX-712A, mozda je malo skuplji od ostalih ali je veruj mi ubedljivo najkvalitetniji i sto se tice rezanja obicnih a i DVD diskova, takodje je Dual R, odnosno moze da reze DVD-9 tipove diskova. Uzmi ga i neces se prevariti

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stormwatch Dvd rezaci... 13.02.2005. 17:57 #733

status: user
broj poruka: 16



Pa sad ne bi se slozio da su DVD rezaci posle MSI-a najgori...pre bi to iz licnog iskustva mogao reci za Pioneer i Lite-on (pricajte mi sta hocete)...stari LG4082b sije po kvalitetu zapisa sve danasnje DL rezace, evo pre neki dan sam kupio Pioneer 109D....kvalitet citanja je na uzasno niskom nivou...a sto se tice zapisa...kako tako...o kvalitetu zapisa DVD-rezaca moze relevantno da govori samo neko ko stalno snima DVD video diskove...osim Plextora,Lg-a i Nec-a kupovina SVIH ostalih rezaca koji se mogu naci na trzistu je ravno bacanju para....da...Pioneer...Lite-on....Msi...Asus (pioneer) i ostali...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa hm... 13.02.2005. 18:38 #736

status: user
broj poruka: 210


DVD rezac koristim ISKLJUCIVO za rezanje tako da me citanja ne interesuju.
Po mom iskustvu, a probao sam MSI,LG, Lite ON, NEC i Pioneer, ovaj poslednji se pokazao kao najbolji pisach bilo cega, data diskova, filmova, DVD copy-a i CD-a, i ono sto je najbitnije nije birao medijume na koje reze, za razliku recimo od Nec-a koga bih preporucio posle njega ali SAMo ako kupujete skuplje diskove tipa TY, Verbatim, Ricoh i sl.
Stariji Liteon je bio bolji od prethodna 2 Pioneer-a, ali onda je zabrljao sa najnovijim (12x),los firmware, MSI je imao visok nivo gresaka, kao i LG.
Znaci, da skratim, za pisanje Pioneer 108 ili 109, za citanje DVD ROM, i to Lite On 166,167 ili Pioneer 120 i mirna Backa (i Slovacka)
Onaj koji koristi DVD rezac za citanje, drasticno mu smanjuje vek
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stormwatch Re: hm... 13.02.2005. 18:43 #737

status: user
broj poruka: 16

:: Znaci, da skratim, za pisanje Pioneer 108 ili 109, za citanje DVD ROM, i to Lite On 166,167 ili Pioneer 120 i mirna Backa (i Slovacka)
:: Onaj koji koristi DVD rezac za citanje, drasticno mu smanjuje ve
::

Kada platim nesto 6890 dinara onda ocekujem i da procita DVD koji je sam napisao...ali 109D se nije bas dobro pokazao. Sto se tice pisanja...ja
opet tvrdim da LG4082b pise najbolje od pisaca koje sam ja imao...Pioneer 105...107...108...109...Msi 4Xmax...Asus (108d)....Nec 3520...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 13.02.2005. 23:42 #743

status: user
broj poruka: 210



Nisi morao 4 puta da saljes isti odgovor :)
Naravno da se podrazumeva da ce isti rezac koji nareze disk da ga i procita, a to isto vazi da bude citljiv i na bilo kom drugom uredjaju, DVD ROM-u ili DVD stand alone uredjaju. Svaki disk koji sam na bilo kom rezacu rezao sam probao na drugim uredjajima i dalje tvrdim da je bilo koji disk narezan na Pioneer-ovom rezacu bio citljiv svuda, sto nisam video kod drugih rezaca.
Citanje diskova na rezacu posle rezanja se podrzumeva, a citanje radi citanja sam pomenuo zbog smanjivanja funkcionalnosti samog rezaca koriscenjem ekvivalentim brojem sati koji mogu da se odrade na obicnom DVD ROM-u, a samom rezacu MTBF (mean time between failure) samo otkucava...
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stormwatch Re: ... 13.02.2005. 23:54 #745

status: user
broj poruka: 16



::
::
::
:: Nisi morao 4 puta da saljes isti odgovor :

Izvinjavam se...blokirao se pretrazivac pa mi nije pokazivao da je poruka prosledjena nego je stalno bio na stranici za pisanje.

Svaki disk koji sam na bilo kom rezacu rezao sam probao na drugim uredjajima i dalje tvrdim da je bilo koji disk narezan na Pioneer-ovom rezacu bio citljiv svuda, sto nisam video kod drugih rezaca.

Veruj mi meni je to do sada poslo samo sa LG4082b...citac ne cita bas najbolje sve diskove ali zato pise boli glava.

:: Citanje diskova na rezacu posle rezanja se podrzumeva, a citanje radi citanja sam pomenuo zbog smanjivanja funkcionalnosti samog rezaca koriscenjem ekvivalentim brojem sati koji mogu da se odrade na obicnom DVD ROM-u, a samom rezacu MTBF (mean time between failure) samo otkucava..

da shvatam...ali je normalna stvar da proverim DVD u rezacu koji ga je napisao...kako to izgleda ako rezac koji je napisao DVD pre par sekundi ne moze da procita svojih ruku delo??? :-) bas nezgodna situacija...sto se tice pioneera ja sam voleo 107...takvu flexibilnost nazalost nemaju 108 i 109.

pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cira75 Nec 14.02.2005. 04:58 #747

status: user
broj poruka: 22

CIR@
Poslusao sam vas i kupio ipak neku srednje nizu klasu DVD-a.
To je NEC DVD_RW ND3500AG+-
Valjda je bolji od LG-ja ??
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ali diskovi... 15.02.2005. 13:32 #760

status: user
broj poruka: 210



Naravno da je bolji, ali isto tako po preporuci uzimaj kvalitetnije diskove.
Imas Verbatim DVD-R 4x u kutiji (i celofanu) za 40 din na komad u TC Arkade ispod Doma omladine.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokitrb koji dvd 15.02.2005. 21:25 #763

status: user
broj poruka: 21


To nisi morao ni da pitas kada je pionir zakon pa par slobodnih mesta onda dolaze ostali.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu DVD 16.02.2005. 00:53 #772

status: user
broj poruka: 1191
Pionner 108 je savrsen rezac,cuo sam da NEC-ovi nece da ucitaju DVD koji su narezali! :)))
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaChaS .. 16.02.2005. 11:38 #779

status: user
broj poruka: 4
O nec dvd rezachima sam chuo bash dosta dobrih stvari poshto je ortak na njima narezao bash dosta diskova tako da ...mislim da nije moguce da rezach nece da prochita disk koji je narezao osim ako nije kupljen vec falichan .....nego za dechka shto je kupio ako moze da kaze gde i za koju cenu ili da poshalje odgovor na dachas@gmail.com
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
scrusher Ал вреди? 28.02.2005. 04:10 #867

status: user
broj poruka: 32
DVD RW NEC 3520A 16xDVD-R,DualLayer ,32xCD-R,32xCD-RW

Ал вреди ово чудо нешто? пошто је једино склодно мом буџету :(

Е, успут да питам, да ли је нарезивање (и наплаћивање) података са туђих HDD-ова легално?

Интересује ме искључиво резање DVD-ова пошто за остале послове имам LG-ов глупави COMBO
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646119.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs