Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Ima li nade za moj Maxtor od 30GB!
STRANA 1 OD 1
zeroycool Ima li nade za moj Maxtor od 30GB! 08.03.2007. 15:53 T3543

status: user
broj poruka: 36

Moze li mi neko reci sta da radim kad sam formatirao drugu particiju na hdd-u on je prestao d radi.Kapaciteta je 30GB , ali ga bios prepoznaje kao 40.Sta da radim, moze li da se opravi?pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
helpdisk pozdrav 08.03.2007. 16:49 #13659

status: user
broj poruka: 142
Vas disk je verovatno Maxtor Fireball 3( ili dm8+) i to ukazuje na problem sa mehanikom
(firmwareom) koji se moze resiti samo uz specijalizovan alat. Nazalost sami tesko mozete
sta da uradite. Popravka je ne rentabilna spasavanje podataka moguce.
Pozdrav
HelpDisc
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
thedamager Možda pomogne 08.03.2007. 16:59 #13660

status: user
broj poruka: 176
Probaj da skineš sa Maxtor sajta alate: PowerMax (testiranje HDD-a) i MaxBlast (formatiranje i particioniranje). PowerMax bi trebalo da detektuje probleme ako postoje. Ja trenutno ne mogu da otvorim https://www.maxtor.com ali ne znam da li je to trenutno ili su ga skroz ukinuli.
Ako ti baš znači, mogu da ti pošaljem na mail:
maxblast diskette creator 1864 KB
powermax diskette creator 1055 KB
powermax bootable iso 1824 KB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja nesto slichno... 08.03.2007. 17:20 #13661

status: user
broj poruka: 299
desilo mi se da je HDDod 80 GB prilikom nekog sredjivanja greshaka na sebi greshkom porastao sa 80 na 120 GB....
Low level format mi je reshio problem...
power max za low level format....
http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?locale=en-US&name=
PowerMax_4.23&vgnextoid=a37d8b9c4a8ff010VgnVCM100000dd04090aRCRD

maxtor ne mozesh da otvorish .. kupio ih seagate.... podrshka i sve ostalo maxtorovo preshlo na seagate site... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kikicomp ajde da se malo aktiviram u vezi problema 08.03.2007. 19:13 #13664

status: user
broj poruka: 16
koliko sam shvatio nesto si radio sa particijama....

ima par opcija koje mozes da pokusas sam , odmah da ti kazem da uglavnom gubis podatke sve koje imas na disku.

probaj ovako :
startuj normalno sistem sa nekog butabilnog cd-a recimo hiren`s boot i pokreni sve to u dos mod.

otkucaj komandu FDISK/MBR, mozes je slobodno ponoviti vise puta ne znam zasto ali nekada tako upali.... u principu sa ovom komandom ucitavas rezernu kopiju.
Naravno ovo ce vaziti ako je FAT32 i to je jedna od opcija da mozda proradi a ne izgubis podateke....

Druge opcije su , startujes sa istog cd-a DISK MANAGER pa tamo imas opciju zero fill drive, dovoljno je da ides do 1% jer ce do 100% trajati mnooooooogo vremena.

znaci ovo su ti opcije da kazemo nisi operisao hard disk.

ako ne upali pokusas da odradis LOW LEVEL format hard diska.

ako ti nista od ovoga ne uspe onda je Firmware na tvom hardu nasim jezikom receno puko i treba ucitati novi za taj model ....

to je prica koja zahteva ozbiljniji hardver, software i cenu a taj hdd ne vredi toliko.

U svakom slucaju ako si se vezao za njega mozes se obratiti meni ili nekom od ljudi koji se reklamiraju ovde da to ozbiljno rade....

Vec sam puno rekao :)

Sretan rad,

sallekiki



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
helpdisk bez ljutnje 08.03.2007. 20:22 #13668

status: user
broj poruka: 142
Momci ne pricajte napamet, kakve bre particije
pa kako da napravis particiju od 40giga na disku od 30!!!!!
Sve ostalo napisano nema veze....
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
helpdisk re 08.03.2007. 20:24 #13669

status: user
broj poruka: 142



e da ne moze mu se pristupiti nijednim alatom konvencionalnog tipa
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeroycool Pojasnjenje 09.03.2007. 12:25 #13690

status: user
broj poruka: 36


Ljudi,taj hdd nije paljen 4 meseca .Kad sam upalio masinu,podelio sam ga na dve particije od po 15GB.formatirao sam prvu i na njoj instalirao Widows2003server,posle toga officeXP.Ali sam bio zaboravio da formatiram drugu particiju.Pa sam formatirao iz Windowsa, formatiranje je doslo do kraja i tu zablokiralo... onda sam ga rucno restartovao.I od tada nije hteo da radi ,nije hteo cak ni da digne podatke sa hdd-a.
U biosu ga prepoznaje kao hdd od 41GB,ali posle izbacuje da nije uredu disk.
Pokusao sam sa butabilnim cd-pm da ga ponovo formatiram, ali nije hteo.Sve ocita,kad treba da radi formatiranje kaze da nevidi hdd.
Skinuo sam bio i onaj floppy sa maxtorovog sajta sve se lepo ucita , ali kaze da ne prepoznaje hdd(kao da nije nakacen,iako ga u bisu vidi kao master ), takoda nece da pokrene ni zerro, ni proveravanje gresaka.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kikicomp puko firmware 100% 09.03.2007. 16:42 #13700

status: user
broj poruka: 16

Definitvivno je to u pitanju ako ne moze nista, nazalost ni ti neces moci nista....

PUKO Firmware !

obrati se HELP Disc-u, Nikoli da pokusa da ti to obnovi....


pozdrav,

sallekiki

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646170.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs