Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Koji DVD recac valja ?
STRANA 1 OD 1
XXXL Koji DVD recac valja ? 13.03.2007. 14:02 T3607

status: user
broj poruka: 537
Planiram da kupim novi DVD rezac posto je ovaj sadasnji odsluzio svoje uveliko. E sad...

Brzina rezanja mi nije odlucujuci faktor, bitnije je da moze da procita losije narezane diskove i da je kompatibilan sa manje kvalitetnim diskovima.Ne bi bilo lose da je u SATA varijanti mada ni to nije obavezno :)

Ma jel moze neko da preporuci neki dobar DVD rezac ??? :)

Hvala unapred :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst PIONEER 111D 13.03.2007. 15:23 #13905

status: user
broj poruka: 2909
Odlican!


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fluxy nije 13.03.2007. 16:33 #13909

status: user
broj poruka: 1
Pa ne znam bash. Ja isto imam pioneer 111d i nisam preterano zadovoljan. Pre svega sto zahteva da bude sam na grani, a i kvalitet izrade nije nesto. I jos jedna stvar, mnogo sporo izbacuje vratanca...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pedjapop Re: PIONEER 111D 13.03.2007. 16:36 #13910

status: user
broj poruka: 144



:: Odlican
::
::
:: DaSickSyste
::
::
...nema sta da mu se zameri, samo sto sam morao cim sam ga kupio da mu update firmver jer nije hteo da reze +DVD!
Da sam imao para, ne bih se razmisljao, Plextor je uvek bez konkurencije!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pedjapop Re: nije 13.03.2007. 16:38 #13911

status: user
broj poruka: 144


:: Pa ne znam bash. Ja isto imam pioneer 111d i nisam preterano zadovoljan. Pre svega sto zahteva da bude sam na grani, a i kvalitet izrade nije nesto. I jos jedna stvar, mnogo sporo izbacuje vratanca..
::
::
::
Ma to sto je sporiji to je zato sto je diesel:) Uzmi 111TDi :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miquelle koji rezac... 13.03.2007. 17:27 #13916

status: user
broj poruka: 12
pioneer serija 111,i kraj svake price.zeznuh se skoro te kupih dva komada nec dvd-rw,katastrofa,nemoj da se zeznes,jedan sam odma` dao kevi,drugi zeni,posto njima jos i moze da koristi za citanje filmova,za programe koje ja instaliram sa dvd-a{audio produkcija},jedino sa pioneer-om 110 NIKAD nisam imao problem,dok mi nec je prijavljivao `disc empty`!znaci ,pioneer 11o ili 111 i to je to,nec-nikako.ni da ti poklone


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
radojicam ... 13.03.2007. 17:36 #13917

status: user
broj poruka: 20

u tim jeftinijim varijantama ti faktor srece igra veliku ulogu sto bilo ko malo iskusniji zna....

mene je do sada nec odlicno sluzio dok je pioneer mnogo bagovao...

moraces sam da preseces:)..

pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL :)) 13.03.2007. 17:52 #13918

status: user
broj poruka: 537
Hvala na postovima :)

Do sada sam imao NEC i nisam nesto fasciniran, imao sam SONY on je bio pristojan dok nije popio next od narandze sa pulpom :) 100% :) Znaci vecina kaze pioneer :) ok :) a sta mislite o iLiteOn-u ? ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 13.03.2007. 18:30 #13919

status: user
broj poruka: 3529
Iskreno ako ces, ni plextor nije vise sto je bio(iz iskustva mog druga), dakle s obzirom da su im cene pale maximalno, preporucujem ti da uzmes sta god da mislis da ti je ok, ni NEC nije los samo treba redovno da se apdejtuje firmver(u principu ovo ti vazi za sve), a ponovo se vracam na cenu koja je stvarno mala i kao obrazlozenje(mozda) za tako nesto jeste i cinjenica da vise niko ne kupuje rezac, pa pored njega i citac, da bi ga borati, jelte stedeo i produzio mu radni vek!!! ...jer definitivno i oni sada spadaju pod potrosan materijal(tipa mis, tastatura...)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: Re 13.03.2007. 18:40 #13922

status: user
broj poruka: 801

...jer definitivno i oni sada spadaju pod potrosan materijal(tipa mis, tastatura...)


tastatura potrosna,a?evo ja radim 5 godina sa jednom,drndam je,igram se i pisem,pa nisam nesto siguran za to sto kazes...a za mis...to jeste potrosni...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp PLEXTOR nema svrhe uzimati bilo sta drugo!!!!!!!!! 13.03.2007. 18:40 #13923

status: user
broj poruka: 486

Bilo koji da uzmes nemoze da izdrzi 1 godinu meni je ovo 3 u ovoj godini da uzima i vracam.. Prvo sam imao 111D pa sam ga vartio nakon 4 meseca pa dobio isti , pa sam kupio uporedi NEC 3550A, pa sam i njega vraio nakon 6 meseci nije hteo da prepoznaje vise DVD. A plextor kosta 9100 dinara imas garanciju 3 godine i rdai extra imam vec jedna skoro godinu dana jos se nije desilo da nemoze da preozna disk ili da nece da cita ili da nece da nareze sto je njabitnije vrlo malo smara komp... (PLEXTOR 955je moj) sad nemoze da nadje tja model probakj sa 960 i jos kad bi nasao 960SA to bi bilo extra.....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca plextor 13.03.2007. 20:14 #13931

status: user
broj poruka: 1574
Kao sto kazu PLEXTOR je najbolji u skupljem cenovnom rangu,ali zatu u jeftinijem mislim da boljeg od Pioneer-a nema.Ali na tebi je da odlucis..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zvukmir Plextor 13.03.2007. 22:36 #13940

status: user
broj poruka: 2



Evo i ja da se uključim u ovaj razgovor. Pošto se bavim sklapanje PC računara već više od 12 godina nailazio sam na svakakve optičke uređaje. Plextor-e koristim već više od 11 godina i samo njih i koristim. Imam ih više komada i dan danas rade perfektno. Èak i prvi od njihovih rezača PleXWriter (četvorobrzinac) sa ceddy-jem koji i dan danas snima perfektno, a kopije koje su snimljene sa njim i danas se čitaju bez ikakvih problema. Posto su u ondašnje vreme (pre 8-10 godina) Plextor-i stizali u našu zemlju na kašičicu neke sam morao direktno da donosim iz nemačke. Jeste da su se pre modeli radili isključivo u Japanu, imam i model PX-716A koji je rađen u Kini i koji radi već više od 2 godine odlično. Moj ti je savet ako si pri parama uzmi Plextor. Ako snimaš audio diskove oni su i dan danas bez premca (zato i nose slogan - Izbor profesionalaca). Izađi na njihov sajt i pogledaj koje sve mogućnosti nude. Ako ništa drugo bar ćeš nekada moći da se pohvališ da si imao najbolji rezač na svetu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Trziste diktira 13.03.2007. 22:37 #13941

status: user
broj poruka: 70



Ono sto trziste diktira i sta je sada popularno to se uzima. Ne mogu da vidim nigde ASUS u ponudi, ja imam taj uredjaj cuveni 1608P koji je pretrpeo vise zanavljanja, nikada mu nisam update-ovao Firmware vec 3 godine. A rezem, da ne lazem, u proseku 2 DVD-a dnevno. Nikada mi je nije zakazao, mozda i jeste ali stvarno je ne bitno. Ako ti ljudi vise hvale Pioneer uzmi njega, ali znaj jos jednu stvar, da mozes da budes takve ku*ate srece da ti ne radi kako treba koji god da uzmes. Rezao sam svim i koristim taj `sada popularni` Pioneer 111D, ok je radi. Cita, pise... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: PIONEER 111D 14.03.2007. 01:45 #13948

status: user
broj poruka: 9388

:: Da sam imao para, ne bih se razmisljao, Plextor je uvek bez konkurencije


Plekstor ne pravi vise optiku za racunare.

I sta sad je trebam da kazem da je NEC mnogo bolji od poinira i da izbije rat...
:)))
kupi sta hoces, ko sto rece neko gore, pa sta mozes da ocekujes za 2500 dinara... izvadi te pare i kupi sebi srecku... pa sta ti zapadne...
PS. Svaka dobija :))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst RE 14.03.2007. 02:12 #13951

status: user
broj poruka: 2909
Cisto za statistiku...I Pioneer je prestao sa razvijanjem tehnologije DVD rezaca.Izjavili su da je previse pala cena da bi im se isplatila dalja istrazivanja u tom polju.Prelaze na blueray.
Ali to ih ne cini manje kvalitetnijim od ostalih,jer onako realno ne verujem da ce ta tehnologija da napreduje vise od ovog.Ako se secate kako su CD rezaci od jednom skocili sa 8x na 52x....sa DVDR se to nije desilo....


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zvukmir Za neupucene 14.03.2007. 02:21 #13952

status: user
broj poruka: 2



http://www.benchmark.co.yu/modules.php?name=BenchmarkNews&file=article&sid=12381
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL :) 14.03.2007. 13:34 #13962

status: user
broj poruka: 537
Plextor je oduvek bio vrh ponude optickih uredjaja :) ali.. ja rezem diskove rekreativno i nisam profesionalac :) mozda narezem jedan DVD dnevno a cesto ni toliko pa mi je sa ekonomske strane gledista neisplativo uloziti 80+ jura u nesto sto necu koristiti maksimalno :) Moracu da `ubodem srecku` sto kaze covek, idem na instinkt :) ralika u ceni je vise nego 100% izmedju nekog obicnog DVD rezaca i Plextora :) tih 40 jura ako vec moram da dam negde bolje da ode u obnovu grafike koju je pregazilo vreme (Radeon 9600XT) :) a mozda ode i za kartu RHCP-a :)

U svako slucaju dali ste mi ideje i nekoliko razlicitih misljenja i hvala vam na tome :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL ISPRAVKA 14.03.2007. 13:40 #13963

status: user
broj poruka: 537
Haha tragedija :) tek sam sad video da sam napisao `recac` umesto `reZac` :) mala ispravka :))))))))))

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prsic Pioneer DVR-112D 04.04.2007. 20:32 #15263

status: user
broj poruka: 128
Pioneer DVR-112D
DVD pisač, 18xDVD-R+-,DualLayer

Bilo mi je drago kada je ovaj ucitao neke cd-ove za koju sam izgubio svaku nadu :)
Pozdrav

Nije sramota ne znati,sramota je ne znati a ne pitati

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646157.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs