Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Softver za PDA i mobilne
problem povezivanja HTC HD2 i Microsoft Outlook-a
STRANA 1 OD 1
pecarski problem povezivanja HTC HD2 i Microsoft Outlook-a 13.06.2011. 10:40 T36576

status: user
broj poruka: 22
napravio sam nalog na Outlook-u, instalirao Windws Mobile Device, ali kad hocu da sinhronizujem izlazi mi poruka da Outlook ili nije instaliran ili nije default mail client.... pomoc molim:D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 13.06.2011. 12:07 #334321

status: user
broj poruka: 2998
Ako si na XP-u treba ti active sync 4.5, on ce da ti instalira neophodne drajvere za sync.

Koristis bas Outlook ili outlook express?
A postavljen ti je za default mail client? Mozda ti treba novija verzija.
Da li ti je fon update-ovan na najnoviji rom?

Ako nista drugo ne pomogne, mozes da pogledas na htc-ovom sajtu, mada im tutorial i nije nesto previse detaljan http://goo.gl/PgKKm


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pecarski re 13.06.2011. 12:40 #334331

status: user
broj poruka: 22
na WIN7 sam....
a koristim bas Outlook 2010....
fon bi trebalo da je update-ovan.....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 13.06.2011. 13:40 #334338

status: user
broj poruka: 2998
Pokusaj sa outlook-om 2007. MS ga preporucije.

Moguce je i ako si koristio neki drugi mail client da ti je napravio probleme po registry-ju.

A imas i opciju da koristis birdieSync uz mozilin thunderbird za sinhronizaciju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukitu Pokreni microsoft outlook 13.06.2011. 14:06 #334339

status: user
broj poruka: 24
Meni je par puta pravio problem touch HD (prethodnik tog HD2) ali evo ti redosled.
1. instaliraj Microsoft Outlook (ne express) iz nekog od Office paketa (ja koristim 2003 vec dugi niz godina)
2. pokreni Microsoft Outlook
3. ako nisi vec instalirao acive sync instaliraj
4. spoj telefon sa PC i podesi sta zelis da sinhronizujes

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- - - 13.06.2011. 14:08 #334340

status: user
broj poruka: 6083
Imam hd2 skoro od kada se pojavio kod nas, ali nikada nisam to koristio, nije mi bilo potrebno. Al aj da pitam: jel ti se mob uspesno povezuje preko kabla? Jel si postavio da ti za taj program otvara outlook? Ako jesi, ne znam da li da probas da skines sa neta najnoviju verziju offica i instaliras ponovo pa da vidis da li ce da proradi

LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Asus M4A87TD/USB3, G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600 cl9,
Gigabyte 6870, G.Skill Sniper SSD 120GB, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A, NZXT Apollo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla ja 13.06.2011. 14:19 #334341

status: user
broj poruka: 612
Jezim se saveta koji se nude kao pomoc u resavanju problema kroz update firmvera ili ROM-a. Time se samo produbljuje problem.
Problem je ili Microsoft Office koga treba reinstalirati ili kvacica koju treba destiklirati u telefonu u podesavanjima konekcije. Nikako ne treba da stoji u Connections/USB to PC pod opcijom ActiveSync stiklirano -Enable Faster data synchronization- jer nece da se konektuje.
Ako je to destiklirano, ponovo se instalira Office paket, otvori prvo nalog priveze telefon
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic re 13.06.2011. 14:31 #334344

status: user
broj poruka: 9008
Odradio sam jednom tu sinhronizaciju preko outlooka i radije ne bi opet, previše cimanja.

Ima gomila aplikacija za backup i restore kontakata na memorijsku karticu, posle možeš s njima da radiš šta oćeš. Tako mi je na kraju ispalo jednostavnije.

Pregrejana rebra na kuleru najbolje se hlade ćevapima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: re ahmmmmm 13.06.2011. 17:31 #334420

status: user
broj poruka: 6643
K`legzi Raichu, po mom skromnom iskustvu, microsoft outlook će nadživeti sve do jednog programčića za backup adresara, a onda, šta sa izgubljenim podacima?
U se i u svoj outlook adresar.
Inače, Žarko Pecarski je dobio poruku da mu outlook koji je poželeo da koristi - nije podrazumevani klijent već neko drugo smeće, i ne znam zašto to ignoriše, već traži leba preko pogače.
Prvo neka podesi ponovo da je outlook podrazumevani klijent (a deinstalira sve prethodne ili novije varijante istog programa).... a ako to ne prepozna, neka deinstalira office, odradi čišćenje sistema od ostataka officea (popriličan posao) a onda instalira ponovo. Posebno su osetljiva zaostala podešavanja officea koja se vezuju za svaki korisnički nalog posebno.... delom u Documents and settings a delom u registru.
Kad sve očisti - celan installl opet.

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: Odradio sam jednom tu sinhronizaciju preko outlooka i radije ne bi opet, previše cimanja
::
:: Ima gomila aplikacija za backup i restore kontakata na memorijsku karticu, posle možeš s njima da radiš šta oćeš. Tako mi je na kraju ispalo jednostavnije
::
:: Pregrejana rebra na kuleru najbolje se hlade ćevapima.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Re: Re: re ahmmmmm 13.06.2011. 17:44 #334428

status: user
broj poruka: 9008
Bože sačuvaj Pisko druze, svi oni bekapuju u vcf ili neki sličan 100% Microsoft-kompatibilan vcard format...

Te iste kontakte možeš s kartice onda da prevučeš direktno u outlook ako ti je to ćef a takođe iz outlook-a da prebaciš na karticu pa importuješ nekim od popularnih programa, ili u slučaju novijih androida program ti ni ne treba, imaš import opciju u adress book-u koja vidi te formate.

Pregrejana rebra na kuleru najbolje se hlade ćevapima.

:: K`legzi Raichu, po mom skromnom iskustvu, microsoft outlook će nadživeti sve do jednog programčića za backup adresara, a onda, šta sa izgubljenim podacima
:: U se i u svoj outlook adresar
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs