Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
NEC ND 3540- Problem sa čitanjem
STRANA 1 OD 1
stefanb NEC ND 3540- Problem sa čitanjem 19.03.2007. 17:20 T3695

status: user
broj poruka: 13
Imam problem sa uredjajem koji narezuje diskove sasvim normalno ali mu je brzina čitanja zakucana na 2100 kb/s bilo da čita obične CD ili DVD diskove. Èita sve diskove ali me strasno nervira kad moram neki DVD da ubacujem u komp po pola sata i duže.
Rezač je star oko dve godine i ovaj problem mi se javio pre desetak dana , otprilike se to poklapa sa nestankom struje u toku narezivanja diskova da li je problem u rezaču ili nešto drugo ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 19.03.2007. 17:31 #14379

status: user
broj poruka: 18943
Jeste, pr. je u rezacu, to znaci da je odrezao, iscitao svoje i reko` cao. Ne znam koliko si ukupno narezao diskova, ako je u pitanju cifra iznad 1000-1500kom, znaci da trebas da ga menjas.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- firmware! 19.03.2007. 17:58 #14386

status: user
broj poruka: 3529
Probaj ti lepo da skines sa neta novi firmware za njega(sa oficijelnog sajta), flesni ga pa onda vidi, ako problem i dalje ostane e onda def. je zreo za menjanje!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 19.03.2007. 18:15 #14388

status: user
broj poruka: 217


Pre ce biti da rezac radi u PIO modu. Proveri pa ga namesti na UDMA2 ili 4
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp Nije problem vise u tome koliko..... 19.03.2007. 20:49 #14398

status: user
broj poruka: 486
Nije vis problem koliko si anrezao i kakve dikovi si rezao imao sam isti takav rezao je extra ali da procita nista od toga, cak ni on sto na reze..... a narezao je 50 DVD .. Imam i 111D narezaje mozda 200 DVD istot ako se ponasa.. Nista bez PLEXTORA.....SVe ostalo je jedan obicni KRS!!!!!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stefanb Problem je rešen 19.03.2007. 22:12 #14403

status: user
broj poruka: 13
Malo sam se bacio po knjgama i evo rešenja. Transfer mode optičkog uredjaja je bio spušten iz DMA u PIO Only.Rešenje je da u Registry Editoru pod
HKEY_LOCAL_MACHINE\SISTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} POD SUBKEY 0001 I 0002 IZBRIŠETE ` SlaveIdDataCheckSum` ili `MasterIdDataCheckSum` u zavisnosti dali je optički pogon spojen kao Master ili Slave zatim se restartuje računar i rezač radi kao i ranije , dakle potpuno je ispravan.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 20.03.2007. 11:25 #14431

status: user
broj poruka: 18943
Nemoj se zezati sa registry-em, nista neces postici, samo ces srusiti sistem, cuo sam i ja za taj model, znam da lepo reze a lose cita, e sad, nemoguce da su ti se ti simptomi pojavili tek sada, ja bih na tvom mestu uzeo neki dvd citac, recimo Plextor ili LiteON, pa bih diskove ucitavao na njemu, a NEC neka reze...i resen pr, kosta oko 15-20ak evra.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646163.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs