Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Hard Disk - Error #105
STRANA 1 OD 1
IcaNET Hard Disk - Error #105 30.03.2007. 19:46 T3810

status: client
broj poruka: 52
Kod ortaka sam proverio na programu Partition Magic hard disk WD2500KS i izbacio mi je grešku #105.

Hard je prazan i ne mogu da ništa instaliram na njemu.
Prva particija (oko 240 Gb) je NTFS
a druga RAW (nešto manje od 10Gb), ovu ako pokušam iz windowsa da formatiram, prijavljuje grešku, neće u NTFS.

Da li neko zna kako da rešim ovaj problem...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diorama re 30.03.2007. 22:15 #14992

status: user
broj poruka: 140
Da kazes drugaru da vise ne udara kompjuter!Ne znam da li si primetio da na svakom hard disku pise FRAGILE - tj. LOMLJIVIO.Ta zajebancija kad se malo pomeri unutra sve zavisi koliko bad sektora imas tj clusters-a.Ja sam imao WD hard Caviar 120GB sutnuo sam kuciste i crklo mi je 8 GB.Hard radi ali ga drzim na slave.Neko je sutnuo racunar 90%
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IcaNET Re: Diorama - znači... 30.03.2007. 22:33 #14994

status: client
broj poruka: 52
Po tvojoj priči znači da mu nema spasa, tj. mogu samo da držim podatke na njemu i ništa drugo? npr. instalacija nekog sistema ili sl.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE NIsta napamet 31.03.2007. 01:15 #14999

status: user
broj poruka: 5696
Skni celokupnu tablu, i jednu i drugu da bude logicki neoformljen. Zatim ucitaj neki od Hiren`s BootCD alata (spinRite, HDD regenerator-odlican je vraca 50% BB reorjentisuci magnetne dipole) pa kada sve sanira uradi originalni LowLevelFormat za WD, ton je sve iz FreeDOSa. Potom particionisi i formatiraj, aline iz WINa...


MiG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IcaNET Re: Machine 31.03.2007. 15:36 #15016

status: client
broj poruka: 52
Ako bi bio ljubazan malo da mi pojednostaviš proceduru.
`Skni celokupnu tablu, i jednu i drugu da bude logicki neoformljen`
- kako ovo da uradim?

`Zatim ucitaj neki od Hiren`s BootCD alata (spinRite, HDD regenerator-odlican je vraca 50% BB reorjentisuci magnetne dipole)`
- pretpostavljam da ovo skinem sa interneta, narežem na disk...

`pa kada sve sanira uradi originalni LowLevelFormat za WD, ton je sve iz FreeDOSa.`
- lowlevel format sam skinuo ali ne mogu da ga instaliram jer ne podržava vistu, neće da radi na visti koju imam na drugom hardu i koja šljaka normalno, ali kad ukopčam WD hard ne mogu da iz Viste, disc maništa uradim neće da formatira tu poslednju particiju, uspeo sam da skinem ono RAW ali je sad samo unlocated space. Ako krenem instalaciju XP-a SP2 blokira, neće da uradi particije...

`Potom particionisi i formatiraj, aline iz WINa...`
- ovo verovatno sa instalacionog diska, recimo XP SP2.

Ako imaš malo vremena da mi pojasniš.
Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Hiren`s BootCD izgoogleaj 31.03.2007. 16:18 #15018

status: user
broj poruka: 5696
Je skup dijagnstickih alatki koje se bootuju sa CDa (oko 70MB,ver.8.8). U okviru njih imas poznate i kvalitetne alate za svaku podkategoriju PC sastava...imas i Partition Magic, ucitas uradis delete svake primarne i logicke particije ponaosob dok ne dobijes 1 veliku bez file sistema i 2MB swapa. Nakon restarta ucitaj iz iste podlategorije (nadji ga) HDD regenerator i odradi pretragu sekvencijalno za ceo diks od 0-100%, trajace...ako neston nadej i popravi javice sta i koliko. Bilo bi pozeljno da imas kvalitetnije napajanje. Proveri kablove (ne mozes nista zeznuti ali je tako pouzdaniji test)! Nakon toga imas i testove za proveru mehanike, aktuatora, magnetike, elektronike...univerzalne i original WesternDigita (sekcija diagnostics ili storage)l. Ako sve prodje O, ucitaj WinXP CD napravi particije i odradi full format za NTFS ili FAT32. Akotestovi ne prijave greske verovatno su logicki BS koji nestaju skidanjem tabela, ako su neki usled loseg napajanja ili suma HDDreg ce ga srediti. Ako ti treba nesto od ovoga ili ne mozes skinuti dacu ti, donesi samo prazan medij i javi se na 063-529-027...

MiG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IcaNET Re> Machine 31.03.2007. 16:51 #15021

status: client
broj poruka: 52
Hvala na odgovoru, pokusacu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner E ovo sa sutiranjem diska je previse... 31.03.2007. 22:01 #15040

status: user
broj poruka: 7761
@Diorama,
Prijatelju ne lazi ljude, meni je disk Maxtor 120gb ispao iz ruke na pod (recimo sa 1.3m visine) i dan danas radi, a to je moras priznati daleko zesce tumbanje nego to tvoje famozno sutiranje kucista racunara i gubitka 8gb.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IcaNET Hvala svima - rešen problem 02.04.2007. 09:06 #15126

status: client
broj poruka: 52
Malo je momak preterao sa tim udaranjem, pa to nema veze, nisu baš hard diskovi tako slabi.

Moj problem sam rešio. Nije bio u pitanju hard disk. Ali samo da pojasnim, grešku koju je Partition Magic označio sa #105 je da je našao fajl u MBR ali bez sistema, a to znači da Vista nešto ostavi tamo. Ukoliko skidate Vistu a hoćete nazad XP, mora da se ubije disk, tj da se SVE izbriše.

Problem koji sam ja imao je toliko banalan, i pišem iz razloga ako neko naleti na ovaj post a ima sličan problem.

Problem:-Instalacija XP-a se zaglavi kod prvog pitanja Da li hoćete da instalirate XP ili R za recovery console, ili f3 za odustajanje.

U pitanju je bio MIŠ (USB) na koji sam stavio adapter USB/PS2, to mi je blokiralo instalaciju XP. Blokira tastaturu. Neverovatno. A iste problem sam našao na MAC-ovim forumima, ljudi sa MAC-om imaju problem sa USB-ovim uredjajima prilikom instalacije windows XP, nema veze koji je pack. Prilikom instalacije na MAC-u mora da se isključe svi uredjaji sa USB-om (externi - interni).

Ovaj problem se javlja na 64-bitnim mašinama.

Kod mene je e6300, GA-965P-DS4...itd.

toliko...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs