Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
HDD problem
STRANA 1 OD 1
donvitoo HDD problem 06.04.2007. 10:27 T3883

status: user
broj poruka: 64

Problem je sledeci:Kad se startuje racunar pise:
Smart failure predicted on primary master:Maxtor 6y080LO
Warning:Immediatly back-up your data and replace your hard disk drive
A failure may be imminent

I dole imam opcije: Del ili F1 da nastavim
Kad se stisne F1 sve normalno radi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja nista strashno... 06.04.2007. 10:34 #15403

status: user
broj poruka: 299
S.M.A.R.T vidi greshku HDD-a i moze da crkne dok ovo citash, a moze tako da radi 100 godina...
sve sto ti je vazno narezi (ako ne crkne dok ovo citash)...
:)))))))))))

da te ne bi iritiralo u BIOS-u iskljuchish S.M.A.R.T (self monitoring analysis and reporting technology)... i razmishljash o kupovini drugog HDD-a
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE APELUJEM, po ko zna koji put!!! 06.04.2007. 10:47 #15405

status: user
broj poruka: 5696
MAXTOR je je ubogi brand koji je kupio jos ubogijeg QUANTUMa, njihovi proizvodi nikada nisu radili kako treba i crkavali su u ogromnim brojevima, sve serije. Promilski broj otkaza imaju samo SEAGATE (#1), WesternDigital i IBM-Hitachi...svi ostali: Conner, Maxtor, Sasmsung, Fujitsu, Toshiba..su ocajni proizvodjaci. Stoga sledi zakljucak, samo prva 3 branda su pozudana. Kao drugi aple je PSU. Zlatno pravilo glasi: najpre biras kvalitetno napajanje pa tek ostatak PCa. Ono je to koje daje dugovecnot ugradjenim delovima, stabilne i korektne napone (ako je lose napajanje pogotovo Maxtor posustaje: BadBlocks, otkaziivanje mehanike i elektronike, nkontrolisan rad aktuatora...). U tvom slucaju prekontrolisi diks sa fabrickim alatima koje mozes skinuti na oficijelnom sajtu (ili sa Hiren`s BootCDa), tako ces koliko-toliko biti upoznat sa ozbiljnoscu problema!


MiG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev HDD 06.04.2007. 11:32 #15412

status: user
broj poruka: 1673
Koliko se ja secam svi ostali proizvodjaci su imali 3% otkaza pri proizvodnji a Quantum a kasnije i Maxtor 1%, ali avaj nema veze
1. Maxtor diskovi uopste nisu takvo djubre kako ih neki ljudi predstavljaju
2. Maxtor jesu netolerantni na losa napajanja.

Od praistorije PC-a kada su mi otkazala 2 WD Caviar 540MB nikada nisam kupio disk a da nije bio Quantum 6.4 pa 12 pa 20 pa kasnije Maxtor vise komada 40tica i 80tica i sve to sa kvalitetnim napajanjem i nikada nijedan problem.
Sve je to pitanje srece koliko ce potrajati neki disk na kineskom napajanju od 10E. Ej ljudi pa stedite na pogresnom mestu popravljao sam vagon napajanja i kod svih isti problem elektroliti propali, podivljalo napajanje impulsno daje mnogo vece napone, merenjem klasicnim voltmetrom svi naponi su korektni a na osciloskopu haos, zatim polako pocinje da pisti pa sve vise a onda mrak. Zato sam i napravio ESR metar jer je to jedini nacin da se elektroliti ispitaju. Usput i mnoge maticne ploce su otisle u raj zbog istog problema a to su sve ploce sa naduvanim elektrolitima. Zamena elektrolita na nekima pomaze ali problem nije resen ako ostane staro napajanje.

Izvini zbog skretanja sa teme, kao sto je ortak rekao skini Maxtor dijagnosticki softver i uradi dijagnostiku pa ces onda znati. Pozajmi napajanje od nekog drugara cisto da eliminises dilemu.
Izvini ako sam bio preopsiran,samo sam hteo da pomognem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: APELUJEM, po ko zna koji put!!! 06.04.2007. 12:50 #15414

status: user
broj poruka: 4163
uzmite u obzir da je na nasem trzistu na 100 prodatih hdd-ova 90 maxtor a 10 svi ostali zajedno. Srazmerno ima i najvise crknutih maxtora. Ja licno smatram seagate za najbolji izbor. pozz


:: MAXTOR je je ubogi brand koji je kupio jos ubogijeg QUANTUMa, njihovi proizvodi nikada nisu radili kako treba i crkavali su u ogromnim brojevima, sve serije. Promilski broj otkaza imaju samo SEAGATE (#1), WesternDigital i IBM-Hitachi...svi ostali: Conner, Maxtor, Sasmsung, Fujitsu, Toshiba..su ocajni proizvodjaci. Stoga sledi zakljucak, samo prva 3 branda su pozudana. Kao drugi aple je PSU. Zlatno pravilo glasi: najpre biras kvalitetno napajanje pa tek ostatak PCa. Ono je to koje daje dugovecnot ugradjenim delovima, stabilne i korektne napone (ako je lose napajanje pogotovo Maxtor posustaje: BadBlocks, otkaziivanje mehanike i elektronike, nkontrolisan rad aktuatora...). U tvom slucaju prekontrolisi diks sa fabrickim alatima koje mozes skinuti na oficijelnom sajtu (ili sa Hiren`s BootCDa), tako ces koliko-toliko biti upoznat sa ozbiljnoscu problema
::
::
:: Mi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ne slazem se sa procentima, nikako! 06.04.2007. 13:48 #15419

status: user
broj poruka: 5696
Odnos Maxtor:Ostali je bar 50:50, sada se WD daleko vise kupuje. Seagate jeste redji ali je i dalje ubedljivo najbolji brand, IBM-hitachi je odlican (bez obzira na neke od DeskStar serija koje su otkazivale usled fabricki podignutog broja obrataja sa 7200 na 7400 RPM). Osciloskop? Sta ce ti to za prosta DC merenja kada nemas usporedbe sa nekim drugim signalima, ATX (DC) naponi su jendnosmerni (dakle ravni, kontinualni) a ne nazimenicni cos/sin-usoidalin ili hibridni nejednaki!!! Unimer daje tacnu vrednost jednosmernih komponenti signala a usredenjenu/efektivnu naizmenicnih. Ovde je pitanje da li napon i koliko osciluje (do 5% je idealno sto se vidi promenama u decimali) i da li choperi i filteri mogu da izguraju max. deklarisane struje koje se dinamicki preraspodeljuju konstruisanim kolima, tj. da da deklarisanu kontunualnu snagu na max. opterecenju svih naponskih nivoa odjednom. Osciloskopom (sa 2, 4, x kanala) u ovom slucaju neces nista vise videti nego voltmetrom. Bitno je postaviti odgovarajuce test opterecenje i meriti voltmetrom...elektroliti jesu probrlm ali ne jedini, visokofrekventno pistanje potice od zavojnica/prigusnica ili pak od transformatora. Osim elektrolita koji su jeftini i MOS-FETovi su losi a to je mnogo skuplje od kondenzatora...

MiG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: HDD 06.04.2007. 14:36 #15429

status: user
broj poruka: 9390


:: Koliko se ja secam svi ostali proizvodjaci su imali 3% otkaza pri proizvodnji a Quantum a kasnije i Maxtor 1%, ali avaj nema veze

Ma daj bre sta ti pricas...?

:: 1. Maxtor diskovi uopste nisu takvo djubre kako ih neki ljudi predstavljaj
Slazem se ali samo u jednom delu. U onom koji nije stizao u Srbiju i odlazio finim brendovima (Compaq,HP,IBM,FSC...)

:: 2. Maxtor jesu netolerantni na losa napajanja
Usko vezano sa predhodnim odgovorom
::
:: Od praistorije PC-a kada su mi otkazala 2 WD Caviar 540MB nikada nisam kupio disk a da nije bio Quantum 6.4 pa 12 pa 20 pa kasnije Maxtor vise komada 40tica i 80tica i sve to sa kvalitetnim napajanjem i nikada nijedan problem

WD je imao ocajne diskove, zakljucno sa CRNOM SERIJOM prvoh 40GB diskova koji su se mogli kupiti koda nas, negde krajem 1999, gde je nama otkazivalo 90% diskova posle mesec dana (BB) a ostalih 10% do iseka garancije. Ni jedan ne traje i dan danas, naravno.


Sada je WD najzastupljeniji disk na nasem trzistu i ni priblizno ne otkazuje kao svojevremeno Maxtor... (meni za sada ni jedan...chuk chuk..)

:: Izvini ako sam bio preopsiran,samo sam hteo da pomognem


Izvini ti ako mislis da pokusavam da po svaku cenu pobijem tvoje argumenite. Iznosim samo cinjenice.



Sto se teme tice, samo ukratko:

Kupi WD ili Segate i uradi ghostom kloniranje diska (ako jos uvek mozes) i to sa opcijom ignore crc error, a ako ne budes mogao instaliraj svezi sistem, prebaci podatke a Maxtora u dzep pa setaj za flimove... Dugo ti je i trajao :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: APELUJEM, po ko zna koji put!!! 06.04.2007. 17:07 #15434

status: user
broj poruka: 711
:: MAXTOR je je ubogi brand koji je kupio jos ubogijeg QUANTUMa, njihovi proizvodi nikada

I onda je Seagate kupio Maxtora :) Iskreno, jos nisam imao situaciju da mi rikne HDD i da izgubim podatke... Maxtore ne volim iskljucivo zbog buke, tj onog tihog zujanja koje se cuje dok su na idle... Seagate diskovi su mnogo tisi (bar ovi koje sam imao) dok ne pocnu da pisu po disku... U principu Quantum su najgori diskovi koji su ikad postojali, a narocito LCT serija koja je jedno vreme bila najprodavanija kod nas (bili su najjefitiniji) Kad ih je preuzeo Maxtor on je te diskove prodavao pod svojim imenom, pa vam se mozda zato razlikuju statistike...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Konacno da se slozimo oko necega MAXTOR=junk 06.04.2007. 17:35 #15437

status: user
broj poruka: 5696
BTW, nisam znao da je MAXTOR potpao pod Seagate! Jel` to sigurno? Gledajte sa vedrije strane i nVidia je u svoje redove utopila 3dfx...


MiG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Konacno da se slozimo oko necega MAXTOR=junk 06.04.2007. 18:56 #15445

status: user
broj poruka: 9390



:: BTW, nisam znao da je MAXTOR potpao pod Seagate! Jel` to sigurno?

Jeste, sa namerom da ode u zaborav... Lisavanje konkurencije i uzimanje dela trzista.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja hvala u DonVito-vo ime 06.04.2007. 22:25 #15457

status: user
broj poruka: 299
sto ste ovo pretvorili po ko zna i koji put u besmislenu raspravu o tome koji je najbolji proizvodjach HDD-ova....
coveku ipak nekako mi izgleda trebaju informacije o NJEGOVOM problemu i sta sa njim...

pregledati broj postova i porediti sa brojem onih koji govore o njemu konkretnom problemu..

i By The Way .. sta ce on znati sta mu se desilo sa HDD-om (posto je laik) kada mu izbaci neki chudan broj greshke nakon pola sata rada Maxtorovog PowerMax-a... ponudite choveku konkretno sta bi bilo najbolje da uradi.. barem je to u ovom sluchaju lako...
njemu nije bash neophodno da zna ko je od nas koliko nachitan, pametan ili obrazovan...

VMARC ... jedan si od retkih ljudi na ovom forumu koji daju konkretnu preporuku ljudima sta TI mislish da je najbolje u datom trenutku, a da to nije prazna pricha kojom treba da dokazesh svoju pamet ...
respect
:)

P.S.
nemoj i meni noz u ledja :P
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
helpdisk odgovor 06.04.2007. 22:28 #15458

status: user
broj poruka: 142


wd je najfusarskija firma, toliko zazora , toliko stele nikad nije vidjeno, kad se jednom
rasklopi treba maher da se zameni, glave koje nisu fiksirane sa obe strane, losi oklopi, problemi sa bad sektorima ma bre fush nad fushevima.
al ajde.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE HelpDisc 07.04.2007. 02:12 #15475

status: user
broj poruka: 5696
Ona firma sto se bavi profi servisom HDDova? Ne bih bas rekao to o izradi WDa, nekada jeste tako bilo (ono sto je vamo bilo oznaceno kao refurbished) ali su sada jaki. Naravno ni izbliza kao SEAGATE...


MiG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
helpdisk Re: HelpDisc 07.04.2007. 04:22 #15479

status: user
broj poruka: 142
Pa sta mislis sto prave toliko revizija istih diskova?
Iste glave ista elektronika a firmware razlicit. Stele ga ,svaki posebno.
Nema dve iste elektronike, sve razlicite ( ali stvarno nema).
Ljudi vide koliko je dobar tek kad crkne.



:: Ona firma sto se bavi profi servisom HDDova? Ne bih bas rekao to o izradi WDa, nekada jeste tako bilo (ono sto je vamo bilo oznaceno kao refurbished) ali su sada jaki. Naravno ni izbliza kao SEAGATE..
::
::
:: Mi
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ha prosto i jednostavno... 07.04.2007. 17:30 #15506

status: user
broj poruka: 7761
Prvi disk koji sam kupio je bio Maxtor i to u vreme fuzije sa Quantum-om, disk 40gb i dan danas radi.
Drugi disk je bio Mahtor 120gb (crna serija diskova) koji mi je ispao iz ruke sa 1.3m` visine i preziveo pad radio je jos preko godinu dana dok mu PSU i EPS nisu dosli glave.
Izneriviran svim tim i citajuci po forumima da je WD daleko bolja marka kupih WD 160gb, NAKON DVA MESECA sam zapatio bed sector-e na HDD-u, toliko o WD-u kao o pouzdanoj marki. No nema veze iako sam imao to lose iskustvo koje sam resio HDD Regeneratorom (evo vec 18 meseci nema problema) kupio sam za USB Rack jos jedan takav WD HDD. I on radi i ne pravi probleme.
Da li se WD greje pa greje se kao i Maxtor, sto se ne bi grejao. E sad da li svaki model ima svoj firmware pa ne bi mi bilo logicno da je tako jer bi to onda kostalo bas, bas.

Ali ako oni koji se bave servisiranjem tako kazu nema razloga da im ne verujemo.

Kad bih kupovao nov diks kupio bih IBM, ali ih bas i nema kod nas ili su nerazumljivo skupi u odnosu na konkurenciju.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ja imam 07.04.2007. 21:44 #15519

status: user
broj poruka: 5696
IBM-Hitachi DeskStar koji radi vec 3godine savrseno 12h per day. Moj prvi izbor je Seagate, drugi IBm-Hitachi atreci WD. Maxtor nikako ne bih turio na PSU i MB...


MiG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Ha prosto i jednostavno... 07.04.2007. 21:47 #15520

status: user
broj poruka: 9390
: Izneriviran svim tim i citajuci po forumima da je WD daleko bolja marka kupih WD 160gb, NAKON DVA MESECA sam zapatio bed sector-e na HDD-u, toliko o WD-u kao o pouzdanoj marki. No nema veze iako sam imao to lose iskustvo koje sam resio HDD Regeneratorom (evo vec 18 meseci nema problema)


Cekaj, a zasto ga nisi zamenio, pa na njega ti ide 3 godine garancije (pa i da je jedna, opet bi podlegao garanciji)...?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 07.04.2007. 22:53 #15522

status: user
broj poruka: 711
Meni se od svih novijih diskova za sad najbolje pokazuje Samsung 300GB SATA2... Tih je, ne greje se mnogo i performanse su mu dobre... Doduse, koristim ga tek nesto vise od godinu dana, ali na masini za P2P tako da skoro stalno radi :) Seagate 80GB SATA je takodje na istoj masini ali on radi 2 godine duze... Sa IBM-om ne bih rizikovao (da li se neko seca njihove tzv DeathStar serije diskova), a ne bih ni Maxtora bez prethodne provere da li je to zaista Maxtor ili unapredjena verzija nekog od Quantuma... (imao sam 12 Maxtor HDD-ova u igraonici i svi su radili OK i bez BB) WD jos nisam probao (tj jesam ali pre mnogo vremena, kad su veliki diskovi bili 40MB) ali ce i on doci na red (volim da eksperimentisem)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646164.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs