Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Pioneer 112d
STRANA 1 OD 1
MIGOSA Pioneer 112d 09.04.2007. 13:08 T3901

status: user
broj poruka: 280
Kod mene je postavljen na istoj grani kao i hdd, kao slave. Zanima me da li bi brze učitavao sa diskova da je drugačije postavljen?
Moj LG dvd player (HL-DT-ST DVD-ROM GDR8164B) MNOGO brze učitava diskove (za 4-5 sec. dvd, a pioneer za oko 20 sec.). On je slave na grani sa LG cd čitačem.
Mozda player-i generalno to brze rade od snimaca?
Ovo mi je prvi rezac, pa me zanima da li je to slučaj samo kod mene?
Na pioneer-u mi je najnoviji firmware 1.09, a na LG nije nista menjano. Eksperimentisao sam sa dvd diskom Verbatim dvd +R RW 16x, i sa princo dvd-r 4x.

Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Ne 09.04.2007. 14:29 #15581

status: user
broj poruka: 4163
Stvar je vrlo jednostavna. Pionir ima dugacko vreme pristupa disku. Kada ga prochita sa njim bi trebao da radi normalno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Tacno tako, 09.04.2007. 19:28 #15612

status: user
broj poruka: 5696
a to je posledica robusnosti tray i pick-up laser mehanizma, negde je to dobro (zbog kvalitetnijeg upisa) a u nekim slucajevima nije...


MiG


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MIGOSA Hvala na odgovorima 09.04.2007. 20:16 #15616

status: user
broj poruka: 280
Hvala na odgovorima (sad mi je lakše...)!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Osim mehanike 09.04.2007. 22:53 #15628

status: user
broj poruka: 6643
Disk bi bio brže iščitan (ne i vreme pristupa i početka čitanja) kada bi optički drajvovi bili na secondary grani, a hdd (ili 2) na primarnoj. Pri tome bi valjalo i dvdrw i hdd ubaciti na master poziciju na svojim granama, a i ukloniti mu onaj drugi optički drajv (svojevremeno se Pioneer-Asus dvdrw nije podnosio sa Teac cd-rom-om, ni u kojoj verziji). Tačno je da moderni hdd ne mogu da dostignu ni ATA-100 ni ATA-133 ni SATA 1 ili 2 brzine.... ali se mnogi time zavaraju, kad se na granu stave dva uređaja, onda kontroler na ploči obori brzinu transfera na brzinu najsporijeg od dva uređaja - čime se uštroji hdd. Sve se to i ne vidi mnogo i uvek (kod kopiranja i narezivanja da), dok nisu došli podataka gladni dvdrw i to na brzinama preko 8×.... i, kada ima više od 2 uređaja, kontroler na ploči ... koči i zaglupljuje se. Recimo, VIA stinks po tom pitanju.... a i SIS-oje nije bolji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646170.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs