Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
pioneer 111D
STRANA 1 OD 1
strahota pioneer 111D 14.04.2007. 16:19 T3973

status: user
broj poruka: 46
imam problem sa pioneer-om, u principu radi normalno cita sve diskove, reze normalno i prepoznaje to sto je narezao ali konkretno kod filmova ucita ga i pusti ali kada hocu da preskocim neki deo filma zablokira i izbaci mi poruku da proverim da li je disk izgreban ili nemoze da nastavi jer je ostecen sto je nebuloza. Da napomenem da mi je na toj grani i DVD-ROM koji takodje radi normalno ali prijavljuje istu gresku kao i pioneer( pioneer- master, dvd- slave)
imam jos u sata hdd koji je na posebnoj grani.
istu ovakvu kombinaciju imao sam i na prosloj masini s tim sto je prim master bio pata hdd dok je na drugoj sec master bio pioneer 109D a slave dvd-rom i tada je sve radilo normalno
ili ja ovo nisam lepo povezao mada sumnjam, ili je IDE neispravan mada sve lepo radi dok ne dodju filmovi na red ili su uredjaji losi???molim za pomoc

i da jos jedna stvar filmovi koje sam ranije rezao i koji su normalno radili na prethodnoj masini sada na ovoj nece jedino ne prijavljuje gresku na ovim nazovi originalima sa trafike sa kojima mogu da manipulisem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr sata na ide grani? 14.04.2007. 16:55 #15905

status: user
broj poruka: 242
diskovi su ti loshi, pogledaj u nero info tool ko je proizvodjac folije,obicno bude neka shifra i lako je utvrditi kakva je , ako pishe n/a mozesh samo da izmeris koliko disk moze da odleti..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Meni to 14.04.2007. 19:32 #15910

status: user
broj poruka: 5696
lici ne seek-to-track problem. Ne mora biti samo do losih medija, proveri da li radi u UDMA-2/4 modu (ATA-66 Pioneer) i da li imas 80-zilni kabl...

MiG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Kabl sinko 14.04.2007. 20:47 #15916

status: user
broj poruka: 4163
Novije ploce ne tolerisu postavljanje ata 33 kabla na optiku koja je deklarisana kao ata 66 (uglavnom izbaci poruku tipa primary slave no 80pin cable connductor)
stavi ata 66 kabl (66/100/133 da budem precizniji) i radice


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strahota pioneer 14.04.2007. 21:42 #15919

status: user
broj poruka: 46

pa imam ULTRA DMA 133/100/66 kabl
prim je pioneer- UDMA4
a sec je dvd-rom-UDMA2 sto bi tako trebalo da bude ali problem je i dalje tu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Probaj 15.04.2007. 01:09 #15929

status: user
broj poruka: 5696
DVD staviti na primary slave pa pokrenuti DivX. Da li te to zeza i kada pustas sa HDDa??? AKo da onda je kodek, plejer, DirectX, driveri...


MiG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strahota pioneer 15.04.2007. 10:50 #15959

status: user
broj poruka: 46



u pitanju je dvd format a sa hdd-s ne pravi problem u reprodukciji
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: pioneer 15.04.2007. 18:24 #15991

status: user
broj poruka: 5696
Digni Knoppix 5 pa pusti DVD u okviru njegovog playera (Xine...) i vidi sta se desava

MiG

::
::
::
:: u pitanju je dvd format a sa hdd-s ne pravi problem u reprodukciji
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strahota evo reeeeeesenja.... 15.04.2007. 20:13 #16000

status: user
broj poruka: 46
prvo sto je trebalo da proverim a ja sam to uradio kao poslednje je da proverim softver
imao sam power dvd neku stariju verziju koju sam izbrisao , ubacio novu i sada sljaka ok
ipak hvaka svima

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs