Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
NEC AD-7173A windows ne može da nađe drajvere
STRANA 1 OD 1
dzigor NEC AD-7173A windows ne može da nađe drajvere 18.04.2007. 16:01 T4030

status: user
broj poruka: 13
Kupio sam skoro NEC AD-7173A, povezao i instalirao firmware najnoviji, ali windows stalno izbacuje new hardware detected i nikako ne može da pronađe drajvere. Sve drajvere sam davno uklonio zbog prostora na HDD-u i nisam imao problema do sad. U my computeru piše samo CD drive. Èitanje CDova radi, nisam probao narezivanje ili čitanje DVD-jeva, jer nemam čime trenutno. Ukoliko sve radi, da li ipak bi trebalo i kako da instaliram te drajvere, ili mogu da ostavim ovako i ne moram da se brinem?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 .. 18.04.2007. 16:06 #16328

status: user
broj poruka: 423
Instaliraj nero i mislim da ces resiti taj problem a ako ne resi onda skini drajver sa sledeceg sajta:
http://www.opendrivers.com/driver/237376/nec-ad-7173a-dvd+rw-firmware-1.02-free-download.html


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: NEC AD-7173A windows ne može da nađe drajvere 18.04.2007. 16:22 #16331

status: user
broj poruka: 9390


:: Kupio sam skoro NEC AD-7173A, povezao i instalirao firmware najnoviji

ZASTO SI TO RADIO? Ali ok, kada si vec...
Verovatno si uzeo los FW, vrati stari ili skini neki bolji sa nec ovog sajta. Ne mora biti najnoviji (za slucaj da ti je ipak FW dobar), pokusaj sa predposlednjom verzijom.


ali windows stalno izbacuje new hardware detected i nikako ne može da pronađe drajvere.

Drajveri su genericki i ne moze postojati varijanta da ne moze da ih instalira, osim ako nije vezano za predhoni odgovor. Proveri za svaki slucaj i drajvere za cipset, po potrebi reinstaliraj, umeju i oni da ti zbune masinu.

Sve drajvere sam davno uklonio zbog prostora na HDD-u i nisam imao problema do sad.

BRAVO! To nemoj vise nikako da radis, pogotovo sto ja ne znam ni jednu bezbolnu metodu `uklanjanja drajvera`, stagod ti to znacilo....

U my computeru piše samo CD drive.

To ne mora biti problem...

Èitanje CDova radi, nisam probao narezivanje ili čitanje DVD-jeva, jer nemam čime trenutno.

Ne mozes znati dok ne probas, ali mislim da ce raditi.

Ukoliko sve radi, da li ipak bi trebalo i kako da instaliram te drajvere, ili mogu da ostavim ovako i ne moram da se brinem?

U principu ako radi - radi, ostavi tako :) ali isto tako u principu kada budes odradio ovo sto sam ti izmedju redova pisao, drajveri ce ti se instalirati normalno (automacki) i neces vise imati problema.

Sumnjam da si sve zaznuo upravo `uklanjanjem svih drajvera` ili sl...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 ... 18.04.2007. 16:25 #16332

status: user
broj poruka: 423
Po svemu sudeci moj predlog ti je instalacija windowsa nanovo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Zasto 18.04.2007. 16:29 #16334

status: user
broj poruka: 4163
si instalirao najnoviji firmware? Nisi napomenuo da li ti je pre toga sve radilo, a ako jeste snimio si los firmware. Ljudi nemojte skrtariti na informacijama ako hocete da vam se pomogne. Radije cu procitati celu anamnezu i istoriju nego `ne radi, a sto?`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sirgagi Imam NEC AD-7173A od pre mesec i po dana 18.04.2007. 17:32 #16343

status: user
broj poruka: 2
Kolega, ovaj DVD-RW odlično radi, ja ga imam već skoro dva meseca i narezujem DVD sa video materijalom. Skini drajvere kao što Ti savetovao jedan prijatelj ili reinstaliraj Windows. Ako i tada ne bude prikazao DVD-RAM ili DVD-RW, reklamiraj prodavcu i traži drugi, jer sam ja slične probleme imao sa Plextorom 716A, koji sam platio 130 Eura.
Joca

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nista bez Sony rezaca... 18.04.2007. 19:06 #16365

status: user
broj poruka: 5696
koliko god losije izrade bili od Pioneer, NEC toliko bolje i duze rade!!!


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Firmware 18.04.2007. 23:51 #16421

status: user
broj poruka: 7761
Slican problem sam imao i ja samo sam ubacio najnoviji firmware na cdrw i par sati se akao da nekako osposobim i DVDRW koji se od tog postupka nije video na sistemu.
Zasto nemam pojma, ali recimo da je CDRW LG GCE8526B a DVDRW LiteON 1693s.
Problem sam resio tako sto sam skinuo kablove sa optike, podigao sistem bez njih, ugasio racunar vratio kablove na optiku i ponovo podigao sistem.

Posle toga je sve radilo kako valja, bi ga ponekad se i bilijeva tehnologija zaglupi bez obzira koliko je uvidjajna prema svim tim proizvodjacima gvozdjurije.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: ... 19.04.2007. 00:24 #16430

status: user
broj poruka: 801



:: Po svemu sudeci moj predlog ti je instalacija windowsa nanov
::
::
::

slazem se, ali samo ako ti je vec malo `dotrajao`. u suprotnom resi ovo na neke od nacina koji su ti rekli, i nastavi da `ganjas` windows bez drajvera...ipak je previse da reinstalira sistem samo zbog onoga...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dzigor naslov 19.04.2007. 22:12 #16501

status: user
broj poruka: 13
Nero lepo prepoznaje rezač i mogu da režem bez problema, windows će verovatno nastaviti da me smara svaki put kad ga pokrenem oko instalacije hardvera, ali šta je tu je.

A ono oko firmwarea, isto je bilo i sa starim, nije do toga.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646164.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs