Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
DVD-RW NEC 7173S?
STRANA 1 OD 1
Bolest DVD-RW NEC 7173S? 22.04.2007. 20:39 T4091

status: user
broj poruka: 1
Dali je neko ima iskustva sa ovim cudom i kakvo je ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: DVD-RW NEC 7173S? 22.04.2007. 21:47 #16835

status: user
broj poruka: 9388


:: Dali je neko ima iskustva sa ovim cudom i kakvo je
::

Dobro je, kao izmedju ostalog i sve u toj klasi. Nista bolje - nista losije. Serial ATA. Optika ti je danas svakako macka u dzaku. Kupi pa kako te posluzi, a ako crkne... osta ti garancija. Zato gledaj da stigne od Pakoma jer oni jedini (za sada) daju 2 godine garancije na NEC optiku, sto ti je ipak od presudne vaznosti za uredjaj te vrste a pogotovo u tom cenovnom rangu.
Poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Daje i ASBIS 24 meseci garancije 22.04.2007. 23:00 #16843

status: user
broj poruka: 271

Imas za 2790 din. u EX ECENTRU sa 2 godine garancije. Inace sto se tice kvaliteta sve je to ujednaceno i po meni najvaznija stvar koju treba da gledas je garancija. Pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Radi 22.04.2007. 23:05 #16845

status: user
broj poruka: 4163
ko i svaki drugi u klasi. Najbitnija je garancija, ko sto rekose kolege, kupi ga tamo gde je duza garancija

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Ja bih... 22.04.2007. 23:42 #16851

status: user
broj poruka: 584
trazio dalje.
NEC od kad je dobio nalepnicu Sony Optiarc plasim se nije vise ono sto je bio nekada.
Vec duze cudno rade i mislim da to definitivno vise nije to.
7170 i 7173 a/s, svejedno, imaju hrpu problema.
Cim ti imas u ponudi 5 razlicitih `fixeva` za firmware, bezi od toga.
Problem sa bitsetingom, fiksacijom, nero se cudno ponasa, prijavljuje greske pri kraju rezanja, citanje diskova mnogo duze traje (to mu nikada nije bila jaca strana, ali sada je jos duze), otisak... Na gomili testova su nove verzije NEC-a bukvalno propale.
Label flash bolje da uzmes flomasterom sam da nacrtas.
Naravno, tu jeste garancija, ali su zivci skupa stvar.

Pozdrav,
idem da popijem nesto za smirenje



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Ja bih... 23.04.2007. 00:08 #16861

status: user
broj poruka: 9388


:: trazio dalje
:: NEC od kad je dobio nalepnicu Sony Optiarc plasim se nije vise ono sto je bio nekada
:: Vec duze cudno rade i mislim da to definitivno vise nije to
:: 7170 i 7173 a/s, svejedno, imaju hrpu problema.
:: Cim ti imas u ponudi 5 razlicitih `fixeva` za firmware, bezi od toga
:: Problem sa bitsetingom, fiksacijom, nero se cudno ponasa, prijavljuje greske pri kraju rezanja, citanje diskova mnogo duze traje (to mu nikada nije bila jaca strana, ali sada je jos duze), otisak... Na gomili testova su nove verzije NEC-a bukvalno propale
:: Label flash bolje da uzmes flomasterom sam da nacrtas
:: Naravno, tu jeste garancija, ali su zivci skupa stvar
::
:: Pozdrav
:: idem da popijem nesto za smirenj
::
::
::
::

Ok post, slazem se.. samo rekao si da si na njegovom mestu potrazi bi dalje... Samo sta bi ti to trazio - preporucio za te pare...?
Pioneer?
BenQ?
Lite - (nedaj boze)ON?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Kom carstvu da se priklonim... 23.04.2007. 00:59 #16871

status: user
broj poruka: 584
@VMARC

Covek je samo pitao da li neko ima nekog iskustva sa ovim modelom, zato se nisam specijalno unosio sa predlozima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Kom carstvu da se priklonim... 23.04.2007. 11:15 #16894

status: user
broj poruka: 9388



:: @VMAR
::
:: Covek je samo pitao da li neko ima nekog iskustva sa ovim modelom, zato se nisam specijalno unosio sa predlozima.
::
::
:

Ma OK, ali ja sam te pitao sta predlazes, nevezano za coveka. Cisto, vidim da imas iskustva sa optikom, pitanje nijeje bilo ni u kom losem kontekstu, osim mozda ako si to zakljucio (i ako si zakljucio) po mom nabrajanju jos 3 najzastupljenije firme, koje su po mom misljenjeu, u tom cenovnom rangu, ipak losije od NECa. Thats all.

Thanks.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso @VMARC 23.04.2007. 20:42 #16931

status: user
broj poruka: 584
Ma nikakav los kontekst, sve je OK. Vise oprez, posto su ljudi ovde vise vezani za firmu nego za model. Nego, ja razmisljam ovako:

1. Optika polako prelazi u `potrosnu robu`. Kosta koliko i kvalitetniji pacov.
2. Uvek mozes da se zeznes i da najhvaljeniji proizvod odluci ili da reze DVD, ali da ga ne cita, ili da cita CD i DVD ali ne reze ni jedno ni drugo, ili da se jednostavno vise nikad ne pojavi u BIOS-u. Sa te strane postujem garanciju.
3. Sto se tice ovih `firama` gore navedenih, male su razlike. Medjutim, Pioneer daleko bolje delove stavlja u svoje DVD rekordere, ovde se dosta ljudi buni. BenQ je 12 puta odlucio da se povuce, pa se ne povlaci nego samo odlazi iz Evrope (po pitanju DVD-burnera), onda se definitivno povlaci, ali se pojavljuju 2 nova modela(?!). Sta oni rade, ne znam, ali teren je nesiguran. Lite-ON je poceo cudno da se ponasa jos kad su u COMBO poceli da stavljaju neke strane organe, inace je nekada bio ODLICAN, da stavis gramofonsku plocu, prebacio bi je u mp3. Sad je ovde mnogo vise popljuvan nego u svetu, ali ni to nije to. Ostaju ASUS, Samsung i LG. LG najvise postujem po pitanju bele tehnike. Kada se setim njegovog CD citaca koji cita 180252x i gde je svaka upotreba opasna po zivot ako se nesto otkaci i odleti ti u glavu, ako pogledam TFT monitor, gde niko ne moze da me ubedi da je njegova bela stvarno bela, ne znam, mozda imam neke predrasude. MEDJUTIM, po svim testovima po pitanju DVD rezaca je u vrhu! ASUS neka pravi ploce i malo se posveti drajverima i firmverima za svoje ostale uredjaje, a Samsung postaje interesantan. Ovde nema mnogo izbora, ali je isto po testovima pri vrhu. To je to ako gledamo tu neku cenu kostanja.

Ne znam, mozda je za sada najpametnije da se pojuri stariji NEC, ima ga jos.
Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: @VMARC 23.04.2007. 22:04 #16952

status: user
broj poruka: 9388



:: Ma nikakav los kontekst, sve je OK. Vise oprez, posto su ljudi ovde vise vezani za firmu nego za model. Nego, ja razmisljam ovako
::
:: 1. Optika polako prelazi u `potrosnu robu`. Kosta koliko i kvalitetniji pacov
:: 2. Uvek mozes da se zeznes i da najhvaljeniji proizvod odluci ili da reze DVD, ali da ga ne cita, ili da cita CD i DVD ali ne reze ni jedno ni drugo, ili da se jednostavno vise nikad ne pojavi u BIOS-u. Sa te strane postujem garanciju
:: 3. Sto se tice ovih `firama` gore navedenih, male su razlike. Medjutim, Pioneer daleko bolje delove stavlja u svoje DVD rekordere, ovde se dosta ljudi buni. BenQ je 12 puta odlucio da se povuce, pa se ne povlaci nego samo odlazi iz Evrope (po pitanju DVD-burnera), onda se definitivno povlaci, ali se pojavljuju 2 nova modela(?!). Sta oni rade, ne znam, ali teren je nesiguran. Lite-ON je poceo cudno da se ponasa jos kad su u COMBO poceli da stavljaju neke strane organe, inace je nekada bio ODLICAN, da stavis gramofonsku plocu, prebacio bi je u mp3. Sad je ovde mnogo vise popljuvan nego u svetu, ali ni to nije to. Ostaju ASUS, Samsung i LG. LG najvise postujem po pitanju bele tehnike. Kada se setim njegovog CD citaca koji cita 180252x i gde je svaka upotreba opasna po zivot ako se nesto otkaci i odleti ti u glavu, ako pogledam TFT monitor, gde niko ne moze da me ubedi da je njegova bela stvarno bela, ne znam, mozda imam neke predrasude. MEDJUTIM, po svim testovima po pitanju DVD rezaca je u vrhu! ASUS neka pravi ploce i malo se posveti drajverima i firmverima za svoje ostale uredjaje, a Samsung postaje interesantan. Ovde nema mnogo izbora, ali je isto po testovima pri vrhu. To je to ako gledamo tu neku cenu kostanja
::
:: Ne znam, mozda je za sada najpametnije da se pojuri stariji NEC, ima ga jos
:: Pozdra
::
::
::

E tako, sad si sve lepo objasnio. Hvala :)

Nebih se slozio u par sitnih stavki ali uglavnom mislimo isto. A za komentar o LGu... cista desetka :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646156.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs