Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Problem sa hardom hitachi hds728080plat20
STRANA 1 OD 1
simke000 Problem sa hardom hitachi hds728080plat20 04.05.2007. 18:59 T4238

status: user
broj poruka: 504

Iamam problem .Danas sam u komp ubacio novi hard 80 GB hitachi hds728080plat20 (nije meni,ali nema veze) i formatiram ga i kada treba da pocne sa bootovanjem napise mi
INT13/02h Read error(AX=0100,DL=80.
Juce sam na istom kompu dizao xp da probam kako radi i sve je bilo ok(sem zvuka kojim sam Vas vec smarao i pomogli ste mi).
Hvala.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Problem sa hardom hitachi hds728080plat20 04.05.2007. 19:07 #18057

status: user
broj poruka: 5696
Proveri ga fabrisckim alatom IBM/Hitachi Drive Fitness 4.xx i Feature Tool 2.xx ili upotrebi neki od Hiren`s BootCD alata MHDD, Victoria, SpinRite...pokusaj da skines celu tablu preko fdisk-a ili iz Hirensa imas Partiton Maagic iz DOS like okruzenja...pa u njemu uradi i full formatiranje, zatim digni WinXP tako sto ces pri kopiranju fajlova ostaviti particiju netaknutom...


M i G

::
:: Iamam problem .Danas sam u komp ubacio novi hard 80 GB hitachi hds728080plat20 (nije meni,ali nema veze) i formatiram ga i kada treba da pocne sa bootovanjem napise mi
:: INT13/02h Read error(AX=0100,DL=80
:: Juce sam na istom kompu dizao xp da probam kako radi i sve je bilo ok(sem zvuka kojim sam Vas vec smarao i pomogli ste mi)
:: Hvala
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 Re: Re: Problem sa hardom hitachi hds728080plat20 04.05.2007. 20:40 #18065

status: user
broj poruka: 504



:: Proveri ga fabrisckim alatom IBM/Hitachi Drive Fitness 4.xx i Feature Tool 2.xx ili upotrebi neki od Hiren`s BootCD alata MHDD, Victoria, SpinRite...pokusaj da skines celu tablu preko fdisk-a ili iz Hirensa imas Partiton Maagic iz DOS like okruzenja...pa u njemu uradi i full formatiranje, zatim digni WinXP tako sto ces pri kopiranju fajlova ostaviti particiju netaknutom..
::
::
:: M i G
::
:: ::
:: :: Iamam problem .Danas sam u komp ubacio novi hard 80 GB hitachi hds728080plat20 (nije meni,ali nema veze) i formatiram ga i kada treba da pocne sa bootovanjem napise mi
:: :: INT13/02h Read error(AX=0100,DL=80
:: :: Juce sam na istom kompu dizao xp da probam kako radi i sve je bilo ok(sem zvuka kojim sam Vas vec smarao i pomogli ste mi)
:: :: Hvala
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::

probao sam brate ona 2 prva programa ali nece da mi zavrsi instalaciju trazi flopy drive koji nemam:juce sam raspremao podrum i bacio 2 komada(ocigledno greska).U novom kompu ga i nisam dobio(fujicu simens).Sada sam stavio taj Hitachi kod mene u komp i formatirao ga ,pa vratio u onaj drugi i nece opet isto pokazuje.Mora da je do harda jer sam opet malopre podigao sistem sa starim maxtorom i radi.Ako mozes da mi pomognes na neki drugi nacin??
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 04.05.2007. 21:37 #18068

status: user
broj poruka: 1574
Meni se to desilo sa starim hardom od 20gb i nije nista pomoglo sve dok ga nisam formatirao ali sa nekim posebnim programom koj ga brise na neku drugu foru nego partition magic.Ne mogu da se setim ime programa,ali se on podize sa diskete tako da ti ne bi nista znacio.Ako se setim recicu ti pa odnesi kod nekoga ko ima flopi pa ga tamo formatiraj...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: Problem sa hardom hitachi hds728080plat20 04.05.2007. 21:38 #18069

status: user
broj poruka: 5696
Rekoh ti, imas iste DF I FT alate u Hiren`s BootCD, ako hoces, donesi sutra prepodne disk kod mene pa cemo sve probati i ustanoviti..ako te ne mrzi. Ja sam u Zemunu pa se javi na 063-529-027


M i G

::
::
::
:: :: Proveri ga fabrisckim alatom IBM/Hitachi Drive Fitness 4.xx i Feature Tool 2.xx ili upotrebi neki od Hiren`s BootCD alata MHDD, Victoria, SpinRite...pokusaj da skines celu tablu preko fdisk-a ili iz Hirensa imas Partiton Maagic iz DOS like okruzenja...pa u njemu uradi i full formatiranje, zatim digni WinXP tako sto ces pri kopiranju fajlova ostaviti particiju netaknutom..
:: ::
:: ::
:: :: M i G
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Iamam problem .Danas sam u komp ubacio novi hard 80 GB hitachi hds728080plat20 (nije meni,ali nema veze) i formatiram ga i kada treba da pocne sa bootovanjem napise mi
:: :: :: INT13/02h Read error(AX=0100,DL=80
:: :: :: Juce sam na istom kompu dizao xp da probam kako radi i sve je bilo ok(sem zvuka kojim sam Vas vec smarao i pomogli ste mi)
:: :: :: Hvala
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
::
:: probao sam brate ona 2 prva programa ali nece da mi zavrsi instalaciju trazi flopy drive koji nemam:juce sam raspremao podrum i bacio 2 komada(ocigledno greska).U novom kompu ga i nisam dobio(fujicu simens).Sada sam stavio taj Hitachi kod mene u komp i formatirao ga ,pa vratio u onaj drugi i nece opet isto pokazuje.Mora da je do harda jer sam opet malopre podigao sistem sa starim maxtorom i radi.Ako mozes da mi pomognes na neki drugi nacin?
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 Uradio test sa Hirren`s Bootom 04.05.2007. 23:20 #18077

status: user
broj poruka: 504



kao sto rekoh uradio sam i nije nasao ni jednu gresku.
kako da uradim full format??
Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Uradio test sa Hirren`s Bootom 04.05.2007. 23:33 #18078

status: user
broj poruka: 584
Ma tu vec BIOS brlja...

1. Pogledaj jumpere na oba diska!
2. Kako su ti vezani diskovi i optike i kojim kablovima?
3. Probaj sa drugim IDE kablom.

::
::
::
:: kao sto rekoh uradio sam i nije nasao ni jednu gresku
:: kako da uradim full format?
:: Hval
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Valjda je jumperisao kako valja 04.05.2007. 23:53 #18080

status: user
broj poruka: 5696
Probaj samo skinuti particije sa fdiskom npr. (imas ga u boot FD za Win9X) pa onda formatiraj sa njegovim FAT32, pa pokusaj install ne dirajuci particiju i file organizaciju. Ako ni tada ne radi, skini LowLevel format (LLF) za IBM/Hitachi DeskStar/TravelStar pa sa njim (on ce sve nulovati, ali dugo radi). Deluje mi da je kontroler neispravan, jer sam to vidjao na Maxtorima i nije ima bilo spasa, no probaj prvo ono gore...


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Valjda je jumperisao kako valja 05.05.2007. 00:37 #18083

status: user
broj poruka: 584
Vidi, ja se potpuno slazem sa tobom, samo od prevelikog iskustva mozes
bespotrebno da iskomplikujes. Valjda krecemo od najprostijeg.

Pre nego sto coveku predlozimo da otvori hard disk i zameni redosled ploca u njemu,
mislim da bi trebalo da proveri najosnovnije stvari.

Kazem da proveri kablove jer ne znam koje kablove ima, a ako pokusava sa 40zilnim
kablovima sigurno ce imati ovakve probleme, jer ovaj disk upravo pravi ovakve
probleme u tom slucaju. Pogledaj na sajtu proizvodjaca. Neka proveri jumpere jer
su ljudi imali ovakve probleme ukoliko su rucno jumperisali na master/slave. I neka
zameni kabl, jer sam sto puta udarao glavom u zid sto prvo nisam posumnjao na
IDE kabl.

OK?



:: Probaj samo skinuti particije sa fdiskom npr. (imas ga u boot FD za Win9X) pa onda formatiraj sa njegovim FAT32, pa pokusaj install ne dirajuci particiju i file organizaciju. Ako ni tada ne radi, skini LowLevel format (LLF) za IBM/Hitachi DeskStar/TravelStar pa sa njim (on ce sve nulovati, ali dugo radi). Deluje mi da je kontroler neispravan, jer sam to vidjao na Maxtorima i nije ima bilo spasa, no probaj prvo ono gore..
::
::
:: M i G
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Valjda je jumperisao kako valja 05.05.2007. 00:48 #18084

status: user
broj poruka: 5696
Pa ne bas, covek je rekao da je na istom kompu koristio drugi slican HDD koji je radio, ja sam prvo i rekao da pogleda kablove pa tek onda ostalo


M i G

:: Vidi, ja se potpuno slazem sa tobom, samo od prevelikog iskustva moze
:: bespotrebno da iskomplikujes. Valjda krecemo od najprostijeg
::
:: Pre nego sto coveku predlozimo da otvori hard disk i zameni redosled ploca u njemu
:: mislim da bi trebalo da proveri najosnovnije stvari
::
:: Kazem da proveri kablove jer ne znam koje kablove ima, a ako pokusava sa 40zilni
:: kablovima sigurno ce imati ovakve probleme, jer ovaj disk upravo pravi ovakv
:: probleme u tom slucaju. Pogledaj na sajtu proizvodjaca. Neka proveri jumpere je
:: su ljudi imali ovakve probleme ukoliko su rucno jumperisali na master/slave. I nek
:: zameni kabl, jer sam sto puta udarao glavom u zid sto prvo nisam posumnjao n
:: IDE kabl
::
:: OK
::
::
::
:: :: Probaj samo skinuti particije sa fdiskom npr. (imas ga u boot FD za Win9X) pa onda formatiraj sa njegovim FAT32, pa pokusaj install ne dirajuci particiju i file organizaciju. Ako ni tada ne radi, skini LowLevel format (LLF) za IBM/Hitachi DeskStar/TravelStar pa sa njim (on ce sve nulovati, ali dugo radi). Deluje mi da je kontroler neispravan, jer sam to vidjao na Maxtorima i nije ima bilo spasa, no probaj prvo ono gore..
:: ::
:: ::
:: :: M i G
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik HDD 05.05.2007. 01:22 #18088

status: user
broj poruka: 726

Kao sto su ti rekli - prvo provjeri jumpere i kablove.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Inace, IBM-Hitachi su dobri diskovi 3. mesto od njih 10... 05.05.2007. 12:08 #18122

status: user
broj poruka: 5696
Da rezimiramo: ako su ti kabl, ploca i PSU ispravni (posto drugi HDD radi), skini sve table, formatiraj bez particija (primary only) na FAT32, bootuj FD sa Win9X i pokreni Setup Win98SE...ako ti prodje i ucita OS onda je OK hdd. U tom slucaju bi bilo pozeljno da flashujes novi BIOS (iako je hdd prepoznat od strane POSTa) pa onda probati XP, vidjao sam da se XP instalira full a nece da bootuje. Kada sam pogledao 2 pina od IDE kabla nisu usla/legla, nakon vracanja IDE kbala masina je bootovala normalno. Proveri da nisu izbacili firmware za HDD, desava se posebno kod DeskStara da izbace novi firmware pa ga po uputstvu usnimi u interni deo cache buffera. Dakle, i svi fajlovi su korektno bili kopirani bez obzira na te pinove, postoji i shema koji za sta sluzi od tih 38-40 pinova, 80zilni kabl moras imati (to je isto 40pin samo nema jednu deljenu masu vec svaka signalna zica ima svoju masu, da ne bi cekao signal prethodni koji je u toku, zato su oni brzi)...ako ti ni Win98SE (on je daleko manje zahtevan od NTa i funkcionise cak i na poluispravnom hardwareu, ako tu nece nece nigde!) ne bootuje verovatno je neispravan kontorler na disku pa ga reklamiraj


Kolege imate li vi neki pametniji predlog, da pomognemo coveku posto nije ovde...???


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 Re: Inace, IBM-Hitachi su dobri diskovi 3. mesto od njih 10... 06.05.2007. 12:49 #18250

status: user
broj poruka: 504



:: Da rezimiramo: ako su ti kabl, ploca i PSU ispravni (posto drugi HDD radi), skini sve table, formatiraj bez particija (primary only) na FAT32, bootuj FD sa Win9X i pokreni Setup Win98SE...ako ti prodje i ucita OS onda je OK hdd. U tom slucaju bi bilo pozeljno da flashujes novi BIOS (iako je hdd prepoznat od strane POSTa) pa onda probati XP, vidjao sam da se XP instalira full a nece da bootuje. Kada sam pogledao 2 pina od IDE kabla nisu usla/legla, nakon vracanja IDE kbala masina je bootovala normalno. Proveri da nisu izbacili firmware za HDD, desava se posebno kod DeskStara da izbace novi firmware pa ga po uputstvu usnimi u interni deo cache buffera. Dakle, i svi fajlovi su korektno bili kopirani bez obzira na te pinove, postoji i shema koji za sta sluzi od tih 38-40 pinova, 80zilni kabl moras imati (to je isto 40pin samo nema jednu deljenu masu vec svaka signalna zica ima svoju masu, da ne bi cekao signal prethodni koji je u toku, zato su oni brzi)...ako ti ni Win98SE (on je daleko manje zahtevan od NTa i funkcionise cak i na poluispravnom hardwareu, ako tu nece nece nigde!) ne bootuje verovatno je neispravan kontorler na disku pa ga reklamira
::
::
:: Kolege imate li vi neki pametniji predlog, da pomognemo coveku posto nije ovde...??
::
::
:: M i G



Hvala svima ali disku nema spasa.Nista od gore navedenog ne prolazi.Kada je kupljen disk je tip izvadio iz svog kompa(tako bar kaze)pa mora da ga je dobro sredio.
Ode on pod garancijom u servis.
Hvala svima na strpljenju i iscrpnim odgovorima.Ajte na zapad da mlatite pare!!!!!
Pozdrav za moje Valjevo i celu Srbiju!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 Vratio se HD iz servisa!!! 07.05.2007. 19:08 #18385

status: user
broj poruka: 504
Vratio se HD iz servisa!!!Vratio se HD iz servisa!!!Vratio se HD iz servisa!!!
`Veliki strucnjaci`(ovde u Nemackoj) su kada je drugar odneo disk i taman sto je pokazao rekli:`ZNAMO STA JE!!! Ne moze da se formatira,jel!!??`Covek rece da je to problem i oni rekose da saceka 10 minuta.Ne prodje ni toliko vraca se SEF servisera i rece da je disk formatiran(kako nije rekao) i da radi 100%.
Usput mu prodade i kabal iako ih imam 20 komada kuci ali to nema veze.
Prikljuci moja malenkost ispravni hard disk kad ono :`Isto njesra`
Ubacim mog prastarog maxtora od 4GB leti ko lud(istorijski primerak,al mi je drag)i radi.
Sistem se podize sa starim ali nece sa hitachijem koji je proizveden septembra 2006.godine.
Uze covek komp i sutra ce da odnese u servis da ga MAJSTORI SREDE.
Ako ikoga zanima sta se desilo i da li su u servisu uspeli da dignu sistem sa tim hardom ja cu da javim sutra uvece.
Nadam se da ovo nije smaranje za forum.
Sada se ja pitam samo jedno:`Uradio sam SVE sto ste mi VI rekli.I sa hirrens bootom i sa LLFsetup.2.36.1181 i sa win 9x,sta to oni mogu jos da urade(`bem im lebac svapski)!!
Sto bi Srecko Sojic u Tesnoj Kozi rekao`Nece slonche u lonche!!!!`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Vratio se HD iz servisa!!! 07.05.2007. 19:44 #18387

status: user
broj poruka: 5696
Javi, vrlo je interesantno, mada ne potcenjuj Nemce. Oni su cudo u tehnici i postujem ih, duboko, sve oko nas je njihovo ili njihov patent (od gumice, olovke i rezaca do svemirske tehnologije). Jesi li ti flashovao sebi novi BIOS za plocu i novi firmware za HDD (ako ima) kako sam ti i rekao??? Naveo sam ti da ovo moze resiti problem...Sto se tice dodatnih sercisiranja to je domen naseg HelpDisca: forenzika, skopija, hepa komore, mikroskopi, rotirajuce ruke...to je neisplativo. Verovatno ce probati novi BIOS i FIRMWARE...nista vise ne mogu, ili je Hitachi osetljiv na tvoje `kvalitetno` napajanje, ili se ne slaze sa ChipSetom ploce, nista vise nije moguce!


M i G

:: Vratio se HD iz servisa!!!Vratio se HD iz servisa!!!Vratio se HD iz servisa!!
:: `Veliki strucnjaci`(ovde u Nemackoj) su kada je drugar odneo disk i taman sto je pokazao rekli:`ZNAMO STA JE!!! Ne moze da se formatira,jel!!??`Covek rece da je to problem i oni rekose da saceka 10 minuta.Ne prodje ni toliko vraca se SEF servisera i rece da je disk formatiran(kako nije rekao) i da radi 100%
:: Usput mu prodade i kabal iako ih imam 20 komada kuci ali to nema veze
:: Prikljuci moja malenkost ispravni hard disk kad ono :`Isto njesra
:: Ubacim mog prastarog maxtora od 4GB leti ko lud(istorijski primerak,al mi je drag)i radi
:: Sistem se podize sa starim ali nece sa hitachijem koji je proizveden septembra 2006.godine
:: Uze covek komp i sutra ce da odnese u servis da ga MAJSTORI SREDE
:: Ako ikoga zanima sta se desilo i da li su u servisu uspeli da dignu sistem sa tim hardom ja cu da javim sutra uvece
:: Nadam se da ovo nije smaranje za forum
:: Sada se ja pitam samo jedno:`Uradio sam SVE sto ste mi VI rekli.I sa hirrens bootom i sa LLFsetup.2.36.1181 i sa win 9x,sta to oni mogu jos da urade(`bem im lebac svapski)!
:: Sto bi Srecko Sojic u Tesnoj Kozi rekao`Nece slonche u lonche!!!!
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 Re: Re: Vratio se HD iz servisa!!! 07.05.2007. 19:57 #18390

status: user
broj poruka: 504



:: Javi, vrlo je interesantno, mada ne potcenjuj Nemce. Oni su cudo u tehnici i postujem ih, duboko, sve oko nas je njihovo ili njihov patent (od gumice, olovke i rezaca do svemirske tehnologije). Jesi li ti flashovao sebi novi BIOS za plocu i novi firmware za HDD (ako ima) kako sam ti i rekao??? Naveo sam ti da ovo moze resiti problem...Sto se tice dodatnih sercisiranja to je domen naseg HelpDisca: forenzika, skopija, hepa komore, mikroskopi, rotirajuce ruke...to je nisplativo. Verovatno ce probati novi BIOS i FORMWARE...nista vise ne mogu, ili je Hitachi osetljiv na tvoje `kvalitetno` napajanje, ili se ne slaze sa ChipSetom ploce, nista vise nije moguce
::
::
:: M i G
::
:: :: Vratio se HD iz servisa!!!Vratio se HD iz servisa!!!Vratio se HD iz servisa!!
:: :: `Veliki strucnjaci`(ovde u Nemackoj) su kada je drugar odneo disk i taman sto je pokazao rekli:`ZNAMO STA JE!!! Ne moze da se formatira,jel!!??`Covek rece da je to problem i oni rekose da saceka 10 minuta.Ne prodje ni toliko vraca se SEF servisera i rece da je disk formatiran(kako nije rekao) i da radi 100%
:: :: Usput mu prodade i kabal iako ih imam 20 komada kuci ali to nema veze
:: :: Prikljuci moja malenkost ispravni hard disk kad ono :`Isto njesra
:: :: Ubacim mog prastarog maxtora od 4GB leti ko lud(istorijski primerak,al mi je drag)i radi
:: :: Sistem se podize sa starim ali nece sa hitachijem koji je proizveden septembra 2006.godine
:: :: Uze covek komp i sutra ce da odnese u servis da ga MAJSTORI SREDE
:: :: Ako ikoga zanima sta se desilo i da li su u servisu uspeli da dignu sistem sa tim hardom ja cu da javim sutra uvece
:: :: Nadam se da ovo nije smaranje za forum
:: :: Sada se ja pitam samo jedno:`Uradio sam SVE sto ste mi VI rekli.I sa hirrens bootom i sa LLFsetup.2.36.1181 i sa win 9x,sta to oni mogu jos da urade(`bem im lebac svapski)!
:: :: Sto bi Srecko Sojic u Tesnoj Kozi rekao`Nece slonche u lonche!!!!
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::

Ma nisam fleshovao bios jer sam ga nosio kod komshije na njegovu novu mashinu isto ispisuje gresku i ne moze da se nijednim alatom formatirati.
Videcemo do sutra.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 Bio kom na pregledu 08.05.2007. 22:13 #18489

status: user
broj poruka: 504

Ni u servisu nisu mogli da podignu windows(zaboravili cd u dvd romu,heheheh!!)
Sala na stranu dadose ljudi novog maxtora80 GB(nisu se pretrgli)kad ono ista greska.Donese komsije maxtora iz mladjeg kamenog doba 10 GB i on isto nece.Cuveni maxtor od 4 GB OCE.
Ja lepo se iznerviram i uradim clear cmos.Sada moram da spavam jer ujutro radim pa cu sutra da nastavim.
Izvadio sam sve sa ploce i premestio jumper na 1-2,sacekao 10-tak sec i vratio na 2-3.Problem je sto mi sada ne prepoznaje nista niti mogu da pokrenem windows.kako dalje??
Maticna je elitegroup k7s5a.ko zna neka pomogne sta da radim sa biosom(predpostavljam da je u njemu problem.HVALA!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 Re: Bio kom na pregledu 09.05.2007. 16:43 #18623

status: user
broj poruka: 504



::
:: Ni u servisu nisu mogli da podignu windows(zaboravili cd u dvd romu,heheheh!!
:: Sala na stranu dadose ljudi novog maxtora80 GB(nisu se pretrgli)kad ono ista greska.Donese komsije maxtora iz mladjeg kamenog doba 10 GB i on isto nece.Cuveni maxtor od 4 GB OCE
:: Ja lepo se iznerviram i uradim clear cmos.Sada moram da spavam jer ujutro radim pa cu sutra da nastavim
:: Izvadio sam sve sa ploce i premestio jumper na 1-2,sacekao 10-tak sec i vratio na 2-3.Problem je sto mi sada ne prepoznaje nista niti mogu da pokrenem windows.kako dalje?
:: Maticna je elitegroup k7s5a.ko zna neka pomogne sta da radim sa biosom(predpostavljam da je u njemu problem.HVALA!
::
::

Evo sta sam uradio(ne mogu da pazim na pravopis)
Posle svih pokusaja da se digne windows promene kabla hard diska,napajanja uradio sam i sledece.pocupao sve sa ploce i bateriju izvadio 2-3 i stavio na clear cmos 1-2 20-tak sekundi i vratio sve(nisam vadio procesor).
Vratio jedno po jedni i sada mi bios ne prepoznaje hard,optiku,ram.probao sam na auto i na manual ali nece.
Ploca je starudija elitegroup k7s5a.Gore sam napisao da samo je pre fleshovanja mogao da digne windows sa mojim prastarim maxtorom od 4GB.
Pomozite ako mozete.
Puno hvala unapred.
Simke
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Bio kom na pregledu 09.05.2007. 17:16 #18627

status: user
broj poruka: 5696
Napisi sve detaljno sta i kako i to postavi na glavni novi thread...


M i G

::
::
::
:: ::
:: :: Ni u servisu nisu mogli da podignu windows(zaboravili cd u dvd romu,heheheh!!
:: :: Sala na stranu dadose ljudi novog maxtora80 GB(nisu se pretrgli)kad ono ista greska.Donese komsije maxtora iz mladjeg kamenog doba 10 GB i on isto nece.Cuveni maxtor od 4 GB OCE
:: :: Ja lepo se iznerviram i uradim clear cmos.Sada moram da spavam jer ujutro radim pa cu sutra da nastavim
:: :: Izvadio sam sve sa ploce i premestio jumper na 1-2,sacekao 10-tak sec i vratio na 2-3.Problem je sto mi sada ne prepoznaje nista niti mogu da pokrenem windows.kako dalje?
:: :: Maticna je elitegroup k7s5a.ko zna neka pomogne sta da radim sa biosom(predpostavljam da je u njemu problem.HVALA!
:: ::
:: ::
::
:: Evo sta sam uradio(ne mogu da pazim na pravopis
:: Posle svih pokusaja da se digne windows promene kabla hard diska,napajanja uradio sam i sledece.pocupao sve sa ploce i bateriju izvadio 2-3 i stavio na clear cmos 1-2 20-tak sekundi i vratio sve(nisam vadio procesor)
:: Vratio jedno po jedni i sada mi bios ne prepoznaje hard,optiku,ram.probao sam na auto i na manual ali nece
:: Ploca je starudija elitegroup k7s5a.Gore sam napisao da samo je pre fleshovanja mogao da digne windows sa mojim prastarim maxtorom od 4GB
:: Pomozite ako mozete
:: Puno hvala unapred
:: Simke
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646156.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs