Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Lopovi iz MTS-a!
STRANA 1 OD 3  
Scyter Lopovi iz MTS-a! 02.02.2012. 18:18 T42986

status: user
broj poruka: 8139
Proveravam danas stanje racuna, i imam sta da cujem... Stanje racuna mi je 10500 dinara!!! Od prvog (juce) kao i svakog prvog mi stize novih 300 min., 600 poruka i 600 MB NET-a (MIX NET M paket). Juce sve bilo u redu, danas proveravam, kaze 290 min., 1000 i nesto poruka (prebacuje mi se iz proslog meseca u sledeci sve sto ne iskoristim) i 0 KB NET-a!!! Kad me slog nije strefio. Odem je brze-bolje do MTS prodavnice kod mene na NBG-u, da se zalim naravno. Ispricam sve jednom radniku (neki kreten, vidi se da je seljacina) i on meni na to odgovori da trenutno nista ne moze da uradi, jer jedino sto vidi je stanje mog racuna kod sebe, tek na kraju meseca kada dobijem listu mozemo da vidimo sta i kako. Ja njemu kazem da ne postoje nikakve sanse da za jedan dan potrosim svih 600 MB NET-a, i da pritom jos i udjem u minus od 10500 din. Cak mi i svakog meseca ostane po 100-200 MB. I jos mu na to dodam da proveri prethodne mesece koliko sam placao, gde sam surfovao, koliko sam pricao, da li sam ulazio u minus... On kaze, pa nije nemoguce, mozda si visio na NET-u... E, tu mi je doslo da uzmem stolicu i da ga gadjam. Lepo izadjem, hvala, dovidjenja, i sad kad bude stigao racun na kraju meseca, lepo necu da platim, podnecu zalbu na racun, pa cemo da vidimo. Ima da prvom prilikom predjem na Telenor ili VIP.

Necu da me prave budalom, da sam hteo ne bih mogao to za jedan dan da uradim. Mene ne mogu da zajebu, jer ako nista drugo, svaki dan proveravam stanje, da bih bio siguran da ne predjem u minus.

Lopovcine! Znao sam ja to jos i ranije, isti slucaj se desavao i mojim prijateljima, ne znaju kako, samo im dodje tako neki nenormalan racun.

Nasli da prave nekog budalom.

``They call me... Prophet``
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 02.02.2012. 18:32 #395653

status: user
broj poruka: 4054

nemoj da cekas kraj meseca ... vec odma idi kod njih i trazi raskid ugovora !!! uz obaveznu pretnju TUZBOM ..

ja zbog takvih marifetluka drzim 10 pripejd kartica i nemogu da me hebu sa racunom


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 02.02.2012. 18:47 #395655

status: user
broj poruka: 8139
Problem je u tome sto sam potpisao ugovor na godinu dana, ne znam kakva je onda procedura ako zelim da raskinem ugovor, i da li ce me opeljesiti zbog toga.

Da sam znao da ce ovako nesto da me strefi nikada ne bih ni uzimao postpaid, a kamo li potpisivao ugovor. Stoka neopevana!

``They call me... Prophet``

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Majmuni 02.02.2012. 18:47 #395656

status: user
broj poruka: 2788
Kolko si MB neta `potrosio` po njihovom? Otarasi se govana sto pre, i idi na ovo sto ti je Codeus predlozio! SRECNO

Zbog veoma skupih pripejd tarifa koje imaju sam presao na postpaid Telenora i procvetao. Trosim mnogo manje para mesecno a vise razgovar i sms saljem. Ja sam kod Telenora na tarifiranju po sekundi i evo vec godinu ipo mi ni sekund nisu ukrali. Prekoracim racun dosta puta ali kad uzmem i proracunam to je to, ni diran vise nego sto treba.

_______________________

https://www.kraljevo.com
https://www.brbljaj.net (uskoro)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless Eeeee... 02.02.2012. 18:50 #395657

status: user
broj poruka: 3241
Ja odavno pričam da su oni lopovi, ali niko ne veruje.Meni su čak i posle isključivanja odlaznog i dolaznog saobraćaja stizali računi od 300 do 1700 dinara mesečno!
E, zato sam rešio da im nikada ne platim nijedan više račun, i NIKADA neće od mene videti dinara.
Prepucavao sam se 10000 puta sa njima, slao mejlove, zvao,...uvek dobijem automatizovani odgovor da sam dužan da uredno plaćam račune, ...
E, dobiće pare, al` u dolini panjeva gde cvetaju bandere.Ako im se isplati da se ganjaju po sudu za 8000 dinara za unapred izgubljenu parnicu-slobodno.Ja ionako imam dokaze da sam pokušao da ih kontaktiram mejlom i da nisam dobio odgovor živog bića nego mašine.Imam i sve plaćene račune, i one neplaćene, na kojima stoje cifre od 300 do 1700 dinara posle isključivanja broja!Naveo sam im da hoću da platim sve račune koje sam ja napravio, i da mi ispostave tu cifru- nisu hteli.Sada će umesto keša dobiti kitaru, da izbiju oči.
najbolja je fora što prete da mi isključe fiksni telefon zbog duga za mobilni.Slobodno neka ga ugase, ionako plaćam 1000 dinara mesečno a nikoga ne zovem, koristim samo mob.Sestra i keva ponekad okrenu nekoga, ali me baš zabole ako ga isključe.Mogu i da im odnesem u poslovnicu i da ga nekom razbijem o glavu...

https://www.mojdom.rs http://tiny.cc/msvoj
Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 4GB DDR3 - Hitachi 500GB - Asus 8600GT - LC 600H-12 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 535

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: Majmuni 02.02.2012. 18:51 #395658

status: user
broj poruka: 8139
Ko zna. S` obzirom da sam usao u minus, i to debeli minus, moze da bude da sam po nekoliko GB-a `potrosio`. Bitno je da ja njima dugujem 10500 din i da sam potrosio sve MB-e. Je*o im pas majku, dodje mi da podmetnem bombu u svakoj njihovoj poslovnoj radnji.

``They call me... Prophet``

:: Kolko si MB neta `potrosio` po njihovom? Otarasi se govana sto pre, i idi na ovo sto ti je Codeus predlozio! SRECNO
::
:: Zbog veoma skupih pripejd tarifa koje imaju sam presao na postpaid Telenora i procvetao. Trosim mnogo manje para mesecno a vise razgovar i sms saljem. Ja sam kod Telenora na tarifiranju po sekundi i evo vec godinu ipo mi ni sekund nisu ukrali. Prekoracim racun dosta puta ali kad uzmem i proracunam to je to, ni diran vise nego sto treba
::
:: ______________________
::
:: https://www.kraljevo.co
:: https://www.brbljaj.net (uskoro
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
veljchy od 100 ljudi 02.02.2012. 18:56 #395659

status: user
broj poruka: 476
koje znam 60 njih je osisano na slican nacin(i ja sam jedan od njih)zato sam lepo presao na dopunu - kad imam,imam kad nemam-nemam ne mogu da me kradu!!!
raspitaj se za ugovor >>ja mislim da si u obavezi da im isplatis celu godinu koristio-ne koristio(to si potpisao kad si potpisivao ugovor) opet kazem - nisam siguran,raspitaj se....SRECNO DRUZE!!!

CORE 2 DUO E8400(oc 3.8ghz hyper212+)
ASUS p5k-e
KINGSTON 2x2gb1066mhz
WD 500gb
WD 320gb
SAPPHIRE 6870
CHIEFTEC gps 550 ab-a
CHIEFTEC bx01b-b-b
samsung 2233bw

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Scyter 02.02.2012. 19:17 #395661

status: user
broj poruka: 4866
Ako raskidas ugovor, duzan si da im isplati sve preostale mesece do kraja ugovora kao i ne placene racune. Za MTS sam znao odavno da su lopovi, zato sam ja na postpaidu u Telenoru vec godinu dana i nisam imao takvih lopovskih situacija.
Zapreti im tuzbom, nista ti drugo ne preostaje.

NZXT Hades modded
Asus M4A88T-V EVO
Gemini II Coolink 120Px2
Phenom II X6 1600T
Kingston HyperX 2x2GB DDR3 1600MHz
Powercolor 6850 1GB DDR5 @ 850/4400MHz
WD Caviar Blue 320GB 7k 16MB
Cooler Master M520
http://tinyurl.com/cj

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 sisali i mene nekad 02.02.2012. 19:20 #395662

status: user
broj poruka: 4659
ali njihovom `zabegrelom` uslugom, nikad nisam niti cu kod njih da uzimam postpaid, ali nemoj da ti ostane na tome da ti njima dugujes, ako si 100% siguran i sve imas ispraceno(kad koliko do kada potroseno) direktno kod njih i tamo sa njima da raspravis situaciju, ja prezirem vacarose i isti me mnogo nerviraju i mogu da postanem berserk kad popizidim zbog toga, to da regulises obavezno, pa onda raskidaj i ternjaj ih u 3 lepe.....





Intel q8200 2.3GHz OC 2.9Ghz
Gigabyte GA-ep35-ds3l
Kingston HyperX 2x1GB DDR2 800+Elixir 1GB 800MHz
WD3200AAKS
WD10EARS
Sapphire Vapor-X HD 5770 1GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 7 RTM 7600 SP1 32-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Lopovska banda 02.02.2012. 19:33 #395663

status: user
broj poruka: 400
Bio sam 4 god. pospejd korisnik lopovske firme.
I stvar - Koja je fora da do 10-og u mesecu ne znas koloko si potrosio (bar je tako bilo pre godinu dana, verovatno je isti slucaj i sada).
II stvar - Kada pustis por. za stanje racuna dobij izvestaj od pre 2 dana, a ne stvarno stanje. Zbog toga sam dolazio u situaciju da konstantno svakog meseca prekoracujem racun.
Presao sam u VIP, uzeo MIX 325 i mogu ti reci da sam prezadovoljan.
U slucaju da hoces d raskines ugovor moguce je kada god pozelis, `SAMO` moras platiti sve racune do isteka ugovorne obaveze.
Moj savet ti je da sacekas da prodje ugovor i da ih teras u p...u materinu. Broj mozes prebaciti na prepaid ili ga preneti u drugu mrezu
Pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ReMeDy Ja sam uspeo da potrosim 1.2Gb za jedan dan 02.02.2012. 19:58 #395671

status: user
broj poruka: 259
Ali sa namerom, naravno.

Kad god ne koristim net, UGASIM GA. Da mi ne kuca za sve i svasta.


Antec 900
Creative X-Fi Xtreme
Seasonic X850KM
Intel i7 950 + Mega
ASUS x58 SABERTOOTH
Patriot 4x2 Gb 1600 MHz
WD320 + WD640 + SamsungF3 1,5Tb
MSI GTX560Ti Twin Frozr III HAWK
LG 42LV5590



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp tuga scyter za to sto se desilo 02.02.2012. 20:11 #395674

status: user
broj poruka: 3466
da, ako raskines ugovor, obavezan si da platis sve pretplate do isteka ugovora.

Stanje moze da se proveri pozivanjem broja 788 i umosenjem poslednje 4 cifre od puk koda. Ne znam niti me zanima zasto je ussd meni nedostupan.

Ja imam mix net xxl, zato sto je ugovor potpisan 20og u mesecu, a saobracaj se prenosi, ja imam svakog prvog u mesecu 3600 minuta, 20000 sms i 20gb neta

Nema teoretske sanse da imam bilo kakav problem, fizicki je neizvodljivo, listing je uvek tu. Ladovina.
Jeste 2660 mesecno, mozda je puno ali za te pare otprilike imam sve `na otvoreno` ja sam zadovoljan, imam 10 ljudi koji su 6 godina u telekomu i nijedna zamerka (svi imamo najjaci moguci paket, mozda to igra neku ulogu) ali sta da se radi.
Nisam takav da hvalim nesto svoje, imam ja i telenor i vip postpaid (jos 2 paketa oko 1000) din, i ok je sve, a solidan broj prijatelja se zali na vip i telenor.

Zanimljiva stvar, drugar ima mix od 1500 mesecno, tako nesto, i svaki racun mu stize proporcionalno sa potrosnjom, iako dobija lupam 300 min, 500 sms. Stigao mu racun 80din i eto, umrli od smeha. Tako vec 9 meseci.

Srecno scyter, javi sta si uradio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vepromon re 02.02.2012. 20:24 #395680

status: user
broj poruka: 519
takodje presao u TELENOR! Takodje zbog lopovskog racuna....
Topla preporuka!
****************************************************************
i5 2500k @ 3.8 Ghz, ASUS RoG GENE - Z, 8Gb DDR3 @ 1600mhz,
MSI GTX 560Ti TF II, CM Silent Pro 850W, HAF X, Samsung F4 2 Tb + WD Caviar Black 640Gb

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Millance82 re 02.02.2012. 20:24 #395681

status: user
broj poruka: 578
Jbt a ja planirao da predjem u mts, vidim daju 50% popusta na svaki racun do isteka ugovora :) jako primamljiva ponuda

Asus Maximus Extreme-Z
Intel ® Core™ i7-2700K NOCTUA NH-D14
Mushkin Redline 2x4gb 1866MHz 1.5v
ASUS GTX560Ti DCII
SSD Crucial M4 128gb
Seasonic X-Series 660W
CM 912+
Dell U2312HM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats Lopovi mamu im hebem.. 02.02.2012. 20:32 #395687

status: user
broj poruka: 4537
Drzavna firma,Drzava Lopov i Firma Lopov.
Hebem im 1oo majki,ja imam poslovni telefon na 064 a sta cu sad.
1000 vizit karti podeljeno,svi saradnici me cimaju na taj broj.....
Prokleo sam dan kad sam uzeo 064.


________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/AS5ct

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga re 02.02.2012. 20:36 #395689

status: user
broj poruka: 516

Ovo ti pisem zbog raskida ugovora.
ja sam imao problem sa Radius Vektorom (internet provajder). Nisu mi otklonili kvar zbog kojeg nisam imao net neko vreme a trazili su da platim racune za period kad mi net nije radio (ovo je manje bitan deo). Kad sam otisao kod njih da raskinem ugovor rekli su mi da mi je ostalo jos godinu i 5 meseci i da te pretplate moram da platim unapred (+ prethodno zaduzenje) da bi raskinuo ugovor. Malo sam vikao na salterusu koja je pozvala nekog `shefa` kojem sam rekao da cu ih tuziti i papiri za raskid ugovora su bili gotovi za manje od 5 minuta. Nikad im nisam platio nista...

Oni pokusalji da te odzepare, pa ako prodje - prodje. Naravno da on moze da vidi gde si ti napravio toliki racun, ali mu se moze da te odjebe... Galamu tamo napravis dok ne dodje shef!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 02.02.2012. 20:54 #395694

status: user
broj poruka: 8139
Sta god da ispadne na kraju, od mene dinara nece videti.

Ne mogu da me tuze, jer po zakonu iznos mora da bude minimum 15000 din.

Ugovor necu raskidati, svakog meseca cu da placam kao i do sada 580 din. i to je to sto ce videti od mene. Kada mi bude istekao ugovor, videcu da predjem na VIP/Telenor. Kapiram da su i oni banda povezana, ali veceg lopova od MTS-a ne mogu da budu.

Kredit proveravam preko 788 opcije, USSD mi ne radi na HTC-u HD 7, mts ne moze to da sredi. Inace, dok sam imao iPhone stanje sam proveravao normalno preko opcije *797# i prvih par dana u mesecu mi uvek pokazuje da je stanje nedostupno.

Sve u svemu, videcu jos par dana, mozda treba baza da se update-uje, ako mi i dalje bude bilo ovakvo stanje, definitivno cu da napravim haos. Nek` mi stigne racun, nikada ga necu platiti.

``They call me... Prophet``

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
athlon87 re 02.02.2012. 21:04 #395698

status: user
broj poruka: 1133
A kako si uspeo da proveris stanje? Meni i danas pise nedostupno kad idem da proverim.


AMD Phenom II 955 & OCZ Vendeta
MSI 770-G45 & 2*2GB DD3 1600Mhz Kingston HyperX
1TB WD

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=791855
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1385580

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 02.02.2012. 21:12 #395702

status: user
broj poruka: 8139
Zovi 064788 i kada ti trazi da uneses poslednje 4 cifre puk broja ti ih unesi.

``They call me... Prophet``

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Lopovi iz MTS-a! 02.02.2012. 21:35 #395710

status: user
broj poruka: 4641
Ovih dana bas razmisljam da predjem na Mix paket, ali posle ovog-a nema sanse.
Ne daj se Scyter. Idi sto pre i ne odustaj dok ne isteras svoje.

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Cyclone 6850 Power Edition, 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Au ljudi.... jeste dugačko al pročitajte celo, značiće vam... 02.02.2012. 21:54 #395715

status: user
broj poruka: 1261
Ne mogu a da se ne nadovežem na sve ovo. Evo i informacija iz prve ruke pošto radim kod njih. :) Ne direktno u MTS-u ali sam u blizini i viđam šta se i kako se dešava. Evo i ovo sad kucam s posla upravo. :D
Nego da nastavim. Ne da su lopovi nego su džukele ne opisane!!! Žao mi je samo tih ljudi koji rade u direktnom kontaktu sa klijentima, pa trpe opravdani gnev naroda iako su najmanje krivi. Al jbg, kad popizdiš oni su ti prvi na udaru, šta ćeš. :)
Ako si pod ugovorom moraćeš da im isplatiš sve do isteka ugovora, kako su ljudi već rekli. Stanje ne možeš da proveriš poslednji dan u mesecu, i prva tri-četiri dana u novom mesecu (jer su oni to tako namerno namestili da bi došlo do nesvesnog prekoračenja). Pri tom su toliki lopovi da i kad može da se proveri račun prikazuje stanje od pre 24h, od prilike. Znači nije trenutno. Kad imaju neku akciju (adsl,iptv,mob...) kriju je kao zmija noge, i dok ih sam ne pitaš ne kažu ti.
Imao sam ADSL 2mbps i uzmem onu akciju da plaćam 1,5mbps a dobijam 4mbps. Naravno slučajno saznam za nju zato što sam tu a ne zato što me je neko obavestio. Ističe mi ugovor u decembru i ja dolazim da proverim kad ističe ne znajući da je ugovor već istekao. Ja pitam reko šta bi bilo da nisam došao, i kažu mi ladno račun bi vam stigao za brzinu 4mbps. Znači ladno su mi automatski podigli pretplatu, umesto da su mi po isteku akcije vratili brzinu na staru! Kakvi prevaranti pa to je neverovatno!!!
I za kraj ono najtragičnije. U junu mi je poginuo brat, i ja dođem kod njih sa izvodom iz knjige umrlih da regulišem njegove dugove i ugasim broj. Sve prođe korektno, platim sve njegove račune, pitam jel to sve, oni kao jeste sve je u redu! OK! Prođe sedam meseci od tad i stiže koverta od `njih` u kojoj stoji da je imao neki dug od 45.000 i da je reklamacija uvažena i sad treba da se plati 7.000 redukovanog duga!!! Alooooo breeeeeee, pa jesam li ja rastao u saksiji????!!!! Lepo sam bio sve da vam platim tad, i vi se posle SEDAM MESECI setite nekog duga!!! Aaha, pa platiću vam to, al juče!!!
Ima tu još gomile slučajeva kojih sad ovako nervozan ne mogu da se setim. Ali jedan od najočajnijih poteza im je bio onaj kad su shvatili da se fiksna telefonija sve slabije koristi pa kako bi iscedili još koji dinar iz nje počeše dizati pretplatu jer niko ne troši impulse. Ljudi to naravno provale i doakaju im tako što masovno počeše stavljati fiksne linije na mirovanje da ne bi plaćali bez veze nešto što ni ne troše. Onda se ološi dosetiše da izbace mogućnost stavljanja linije u mirovanje jer im pohlepa ne da mira. E tu mi pukne film skroz i odjavim fiksnu liniju namerno! Pa nećete me naterati da vam plaćam nešto što ne moram!!!!
Sad mi je još draže što sam ugasio fiksni koji sam plaćao više nego mobilni a nisam ga uopšte ni koristio. Ma kad vidim kakvim se bednim forama služe plače mi se! Neverica!!!
Što se tiče mobilnog imam kod njih postpaid ali moram priznati da nisam imao problema do sad. A to ako ste sigurni da niste napravili nešto što vam traže da platite onda to izgurajte do kraja. Izgleda da je najbolje nemati nikakvog posla sa njima. Samo izbegneš nerviranje.
Pozdrav svima!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
executor Ne zna se ko je gori 02.02.2012. 22:08 #395720

status: user
broj poruka: 203
U principu svaka firma gleda kako da izvuce koji dinar dok ima ovaca za sisanje..

Ja imam problem sa Vipom prilikom prebacivanja broja sa Telenora na Vip jer mi traze ~350din za 10 dana (ne)koriscenja predplate jer dok mi broj cekao tih 10 dana na prebacivanje na vip mrezu bio u telenoru ali oni i dalje insistiraju da platim tih 10 dana od potpisivanja ugovora do pocetka pruzanja usluga... vec mi dva puta iskljucivali odlazne pozive jer nisam platio tih 350din ali i to cu im naplatiti na sudu ako do toga dodje ima da ih oderem... Cisti bezobrazluk..

Idiot sam sto sam podpisivao ugovor i to cak na dve godine a pre toga sam imao u telenoru bez ugovorne obaveze...

Moj predlog je za postpaid ali bez ugovorne obaveze... kupis fontele i ako nesto zayebu uvek mozes da raskines ugovor i sa istim brojem odes do drugog provajdera..

Sto se tice raskida ugovora ako su oni negde zayebali tj nisu ispunili ugovorne uslove onda mozes da trazis prevremeni raskid ugovora bez nadoknade i da ih tuzis normalno..(ovo samo ako si 100% siguran i imas dokaze) ako nisu onda ti ostaje da odguras do kraja ugovorne obaveze..

Sto se tice ovog racuna od 10500din moze da se desi da je neka privremena greska u sitemu ali cisto sumnjam...



`Nauka je dosla do zadivljujucih saznanja, ali ja vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu...`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray A da su lopovi, jesu. 03.02.2012. 00:28 #395740

status: user
broj poruka: 170
Bio sam kod njih preko 2 godine na postpaidu, na žalost ostanem bez posla pri kraju ugovora od 2 godine ali reših da izdržim. Prođoše pune 2 godine, a kako nisam imao stalna primanja ostanem im dužan 2 meseca po isteku ugovora. Pokupim se lepo i odem u poslovnicu i lepo zamolim da mi smanje tarifu jerbo je prošla ugovorna obaveza jer ne radim pa da mogu da im otplatim sve i da nastavimo sradnju. Njihov odgovor je bio da to ne može jer im dugujem za 2 meseca pa tek kada isplatim mogu da mi smanje. Tu popizdim i izderem se na njih jer sam im lepo objasnio kao čovek da tim tempom ne mogu da im isplatim ali ostalo je na tome. Smirim se malo i zatražim raskid ugovora ali ne lezi vraže. Opet ista priča, ne može jer im dugujem za 2 meseca. E tu sam puko kao zvečka. Svašta sam rekao, izdrao se na sve zaposlene, napravio scenu.... I naravno već 3x mi prete popisivanjem imovine jer im dugujem oko 6.ooo dinara.
Ali ima jedna fora, bar je tako kod mene u ugovoru, glasi da ako posle isključivanja, ili ti po njihovom prestanka pružanja usluga, ne platiš za 30 dana automatski se prekida ugovor sa njihove strane. E mislim da mi je neko objasnio kako tada ne mogu da ti naplate ostatak jer nisi ti nego oni raskinuli ugovor.
I da ne zaboravim, po zakonu o Obligacionom pravu kamata se poništava kada prođe 1 godina od trenutka kada su ti je zaračunali.
Toliko iz mog iskustva.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sub-Z Re: Re: 03.02.2012. 00:57 #395748

status: user
broj poruka: 1620
Nemoj da se zavaravaš, nije tačno da ne mogu da te tuže. Do 15000 se podižu privatne tužbe, a za 15000+ se pokreće postupak po službenoj dužnosti. Naravno, do tih 15000 je besmisleno tužiti bilo koga, jer u našem `reformisanom` pravosuđu, brzom i efikasnom, nema teorije da sudski i advokatski troškovi ne pređu tu cifru. Ne verujem bas da ne mogu da ti daju listing ranije...biće pre da retardi ne znaju kako...U svakom slučaju isteraj do kraja i ne popuštaj dok ne raščistiš...što kažu, `mirnim putem`. I hvala na informaciji, baš sam ovih dana hteo da pređem na post, ovako ću da razmislim...
Fiat iustitia, et pereat mundus


:: Sta god da ispadne na kraju, od mene dinara nece videti
::
:: Ne mogu da me tuze, jer po zakonu iznos mora da bude minimum 15000 din
::
:: Ugovor necu raskidati, svakog meseca cu da placam kao i do sada 580 din. i to je to sto ce videti od mene. Kada mi bude istekao ugovor, videcu da predjem na VIP/Telenor. Kapiram da su i oni banda povezana, ali veceg lopova od MTS-a ne mogu da budu
::
:: Kredit proveravam preko 788 opcije, USSD mi ne radi na HTC-u HD 7, mts ne moze to da sredi. Inace, dok sam imao iPhone stanje sam proveravao normalno preko opcije *797# i prvih par dana u mesecu mi uvek pokazuje da je stanje nedostupno
::
:: Sve u svemu, videcu jos par dana, mozda treba baza da se update-uje, ako mi i dalje bude bilo ovakvo stanje, definitivno cu da napravim haos. Nek` mi stigne racun, nikada ga necu platiti
::
:: ``They call me... Prophet``
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Heh... 03.02.2012. 02:18 #395755

status: user
broj poruka: 7761
Srbistan...

Ljudi ne citaju ugovore...

Ljudi vole teorije zavere...

Ljudi su ubedjeni da ih neko potkrada...

Ljudi ne vole da rade a vole da zive BOGATO...

ETC...

A iznad svega oni koji imaju AMD ili ATI kartice imaju strasnih problema sa upravljackim programima...

DRAGI ZEMLJACI SVE DOK STVARI NE RESITE KAO ONI U LIBIJI NECETE VI SRECU VIDETI !!!
(PRI SVEMU TOME TO MRA DA BUDE SPONTANO I BEZ
UTICAJA SPOLJA DA NE BI BILO BAS KAO U LIBIJI)


Tomato Republic Of Serbia !!!

P.S. Ponekad pomislim da su srbistanci vagina bez dna jer ih vlast (bez obzira koja) uvek jebe ali im ni jedna nije dance dotakla, da li mi to bas toliko sebe ne cenimo ili sta je... te sa takvim stavom ne mozemo ocekivati da nas vlast ceni umesto sto nas tretira kao stoku...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BokiLee Iskustva sa VIP om 03.02.2012. 05:12 #395765

status: user
broj poruka: 1
Gresis srbistanac...citaju se ugovori i to obavezno. Zakljucak citanija je da provajder/firma lepo ogradi (ko se ogradjuje = stoka), poziva na VISU SILU itd. Prodaju ti teledon pod garancijom, ne daj Boze da se desi nesto u garanciji jer ces shvatiti da i u praksi mogu da svedu pricu na tvoje nesavesno rukovanje... eto najbolje je zastititi se kada svi srbistanci daju sve od sebe da uniste `poklonjeni`telefon `za dinar` kako bi okrivili bas one koji su nam ga prodali (i garantovali). U praksi, isto ti je da kupis kod gospode Roma ispred OTCa NBGD ili u ludiloo beloj&pedantnoj lopovskoj poslovnici VIPa,MTSa..(za Telenor neam info za razliku od Mobtela).Zahvaljujuci ustrojstvu drzave, ugovori i odnos prema korisnicima ce biti HOCES>NECES>NE MORAS..Pa kad vidis da`monopola nema`, a provajderi nude iste usluge uz potpis na tipskim ugovorima, za iste pare... Srbija.
Imao sam slucaj sa VIPom 18 meseci troskovi u okviru pretplate, zatim dan pred presek stanja monilni je resio da me zavije u crno. Negde oko 5h(kad gazda spava) krenuo je valjda da bleji na porn sajtovima, da vuce neke torrente..jbm ga.Oko 13h stize poruka `Stopiramo saobracaj zbog prekomerne potrosnje`??? brze bolje zovi, umilno janje sa druge strane rece daj 7 soma da trtljas(dodjes nam 8)??ALO BRE? Kako, zasto? U 325 tarifi(325MB) stopovao sam ga na 320MB ( godinu i po), a sada je voshelibno za 2cuke konekcije nekakve od 5 do 7 h povukao 200MB preko i sad se to po ceni od 40din/MB...Ok rekoh dajte mi specifikacuju internet saobracaja ( ocu fiskalni racun zeeenoo), sa kojih IP adresa koliko MB itd..Ne, oni nemaju podatke( sad ni sam ne znam kako planiraju da mi naplate, na network monitoru HTCa i dalje stoji 320MB)..Posaljes zalbu > Canned response u obliku zahvalnice sto si izabrao bas njihov crnacki iz Alabame.. Riba tad radila u VIPu, sto je najgore i shweca. Devojka mi rece, nemaju odeljenje za zalbe jer su otpustili neku malu, nije opravdala ocekivanja :))) tako da se obracas serveru..a on bas voli da prica sa ljudima. Sutra stigoshe svezi minuti, nisam mogao da ih upotrebim dak ne platih 8 soma. Sledeci put posle pola godine, prestao sam net da koristim i muka me naterala... za 10 prozora u Operi sa sve zveranjem i racunanjem velicine strana(forumi) sa 10MB na 560MB za manje 2 sata na mrezi uz sve predostroznosti?? Network Monitor na KIS 2010 rece 70MB E tad sam prso i upalio digitron...Pitam lepo koja je brzina VIP3G mreze i potvrde mi da je 384kpbs, e tu mi izvuku osmeh. Rekoh sebi `koje budale, odracu ih na sudu`. Srocim zalbu sa proracunima da bih 550MB skinuo prosecnom i konstantnom brzinom 76 KBps, a ne na 384 kbps(48KBps) na mobilnoj 3G mrezi, odem da pravim pitchwise u nekoj poslovnici. Poslashe faksom u centralu ...i nista. Posle 2 nedelje stize neki odgovor tipa `potrosnja zabelezena, nema osnova za zalbu`
, pomislih ovo je ludiloo da ovako kradu ne pokusavaju da pokriju uopste?? Uskoro sam shvatio i zasto - znaju da je nase sudstvo predusretljivo kada se radi o tuzbi podnetoj od strane `stranih ulagaca`, a kada sam pozvao advokata sa idejom da tuzim VIP, covek mi se vratio sa informaciom da je podneto hiljade tuzbi protiv VIPa i da se manem corava posla...Dva meseca placao pretplatu bez utrosenog minuta, na kraju sam platio i ovu kradju... Tako ce biti u Srbiji dok se sudovi ne ubrzaju, a pogotovu dok se izvrsna vlast, sprovodjenje sudskih odluka primenjuje selektivno i malko. Ovako nesto na Zapadu bi pokrenulo gradjansku parnicu, sa spremljenim dokazima, vestacenjem telefona, krvi bi im se napio. Zato kod nas moze sve sto i u svakoj korumpiranoj i sustinski birokratskoj zemlji cetvrtog sveta...Zato Scytere cuvaj zivce burazeru, to ti niko vratiti nece. Ako mozes plati, ako ne - ko im JM nek se zale :))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs