Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Nec rezac nece da reze MINUS (-)DVD
STRANA 1 OD 1
simke000 Nec rezac nece da reze MINUS (-)DVD 12.05.2007. 12:21 T4348

status: user
broj poruka: 504

Drugar me malopre nazvao i rece`deder zovi one sa berze oni to znaju,zasto moj rezac(1,5 godina star reze i dobble leyer) nece da reze minus dvd diskove.Ako ima neki opsti odgovor,OK,ako ne recicu mu da vidi model rezaca.
Hvala i nije HITNO!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 12.05.2007. 13:49 #19035

status: user
broj poruka: 217



Pa pored uobicajenog flesha sa najnovijim firmwareom, vidi da prijatelj slucajno nije stavio DVD-RAM koji taj rezac verovatno ne podrzava.

Ipak daleko je verovatnije da rezac ne preoznaje nove diskove i odbija rezanje. Novi firmware ce to da sredi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: ... 12.05.2007. 19:41 #19087

status: user
broj poruka: 5696
Stavi novi firmware i novi software...ali se desava i da oslabi snaga lasera i onda ne prolazi `lead` diska sto je kod -R posebno naglaseno!

M i G

::
::
::
:: Pa pored uobicajenog flesha sa najnovijim firmwareom, vidi da prijatelj slucajno nije stavio DVD-RAM koji taj rezac verovatno ne podrzava
::
:: Ipak daleko je verovatnije da rezac ne preoznaje nove diskove i odbija rezanje. Novi firmware ce to da sredi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 Re: Re: ... 13.05.2007. 14:31 #19143

status: user
broj poruka: 504



:: Stavi novi firmware i novi software...ali se desava i da oslabi snaga lasera i onda ne prolazi `lead` diska sto je kod -R posebno naglaseno
::
:: M i G
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Pa pored uobicajenog flesha sa najnovijim firmwareom, vidi da prijatelj slucajno nije stavio DVD-RAM koji taj rezac verovatno ne podrzava
:: ::
:: :: Ipak daleko je verovatnije da rezac ne preoznaje nove diskove i odbija rezanje. Novi firmware ce to da sredi

nd-3500ag NEC to je model DVD rezaca.Da li on moze da reze -minus
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 13.05.2007. 15:02 #19145

status: user
broj poruka: 217



Naravno, ja imam taj model i rezac je odlican!!


Rezao sam sve marke i Verbatime (mcc001,002,003,004), medjutim pre par meseci pojave se kod nas Verbatim TY003 diskovi, original Japan bla,bla...skoro pa najkvalitetniji diskovi koji se mogu kupiti kod nas. Rezac malo ne prepoznaje tacan model diska, nudi samo 4x rezanje, pukla dva diska tokom rezanja...

Najnoviji firmware 2.1B i stvar potpuno resena.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 Re Fencer 13.05.2007. 20:37 #19156

status: user
broj poruka: 504

Covek mi lepo objasni pa je red i da sa Vama podelim njegovo znanje.

http://www.de.nec.de/software/2347_FW_ND-3500A_win21B.zip

Proveriti dobro koji je tacno rezac u pitanju.

Odavde se skine firmware i u zipu se nalazi .exe fajl i dva html `uputstva` na engleskom i nemackom.

Doslovno prati sta pise i to je to.

E sad, verujem da bi prostim pokretanjem exe fajla odmah posle skidanja sve proslo Ok, ipak preporucujem da se prate uputstva
- izbaciti bilo kakav CD/DVD iz uredjaja !!!!!!!
- DVD sam na secodary grani kao master
- DVD rezac prebaciti u PIO mode (u Device manageru/IDE controler/secondary/Mode/PIO only
- RESTART
- odmah uci u Safe mode
- proveriti ponovo jel` DVD u PIO modu
- pokrenuti .exe
- sacekati 10-ak sec
- RESTART odmah posle (mislim da sam ponudi)
- prilikom samog flashovanja NIPOSTO ne resetovati komp, iskljucivati struju...

...to je to. Proveriti u nekom programu (Nero, Nero Info Tool i sl) koja je verzija firmwarea za svaki slucaj.

To mi je fencer objasnio pa eto i za druge da pomogne.
Hvala!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re Fencer 13.05.2007. 21:38 #19161

status: user
broj poruka: 5696
No, to vecina naprednijih dugogodisnjih korisnika zna...mada, nije lose za pocetnike naglasiti, iako se doticna uputstva razlikuju od modela do modela...


M i G

::
:: Covek mi lepo objasni pa je red i da sa Vama podelim njegovo znanje
::
:: http://www.de.nec.de/software/2347_FW_ND-3500A_win21B.zi
::
:: Proveriti dobro koji je tacno rezac u pitanju
::
:: Odavde se skine firmware i u zipu se nalazi .exe fajl i dva html `uputstva` na engleskom i nemackom
::
:: Doslovno prati sta pise i to je to
::
:: E sad, verujem da bi prostim pokretanjem exe fajla odmah posle skidanja sve proslo Ok, ipak preporucujem da se prate uputstv
:: - izbaciti bilo kakav CD/DVD iz uredjaja !!!!!!
:: - DVD sam na secodary grani kao maste
:: - DVD rezac prebaciti u PIO mode (u Device manageru/IDE controler/secondary/Mode/PIO onl
:: - RESTAR
:: - odmah uci u Safe mod
:: - proveriti ponovo jel` DVD u PIO mod
:: - pokrenuti .ex
:: - sacekati 10-ak se
:: - RESTART odmah posle (mislim da sam ponudi
:: - prilikom samog flashovanja NIPOSTO ne resetovati komp, iskljucivati struju..
::
:: ...to je to. Proveriti u nekom programu (Nero, Nero Info Tool i sl) koja je verzija firmwarea za svaki slucaj
::
:: To mi je fencer objasnio pa eto i za druge da pomogne
:: Hvala!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 Re: ... 17.05.2007. 22:10 #19495

status: user
broj poruka: 504

Simke
Valjevo u srcu!!

::
::
::
:: Naravno, ja imam taj model i rezac je odlican!
::
::
:: Rezao sam sve marke i Verbatime (mcc001,002,003,004), medjutim pre par meseci pojave se kod nas Verbatim TY003 diskovi, original Japan bla,bla...skoro pa najkvalitetniji diskovi koji se mogu kupiti kod nas. Rezac malo ne prepoznaje tacan model diska, nudi samo 4x rezanje, pukla dva diska tokom rezanja..
::
:: Najnoviji firmware 2.1B i stvar potpuno resena

Treba da se na ovoj masini preinstalira cist windows,da li ce biti potreban firmware update posle nove instalacije windowsa??
Hvala!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 18.05.2007. 10:02 #19543

status: user
broj poruka: 217



NE !

Firmware ostaje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646166.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs