Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
TEMA: ko se seca krsa jos???!!!
STRANA 1 OD 2  
MACHINE TEMA: ko se seca krsa jos???!!! 15.05.2007. 00:12 T4374

status: user
broj poruka: 5696
Navescu po najbitnijim komponentama PCa no/half-name `brandove` koji se mogu naci kod nas na trzistu a koje bi bilo pozeljno zaobici u sirokom luku! Navodim `proverene` firme, koje iz mog i tudjeg profesionalnog iskustva vaze, po raznim parametrima, za najgore u IT segmentu! Verovatno se neko nece sloziti ali sta je tu je...


RAM: Twin,NCP,TakeMS,KIC,pqi,A/V-Data,Smart,Veritech,Elixir

MOBO: ECS,Matsonic,Mercury,PC-chips,Iwill,ASRock,LuckyStar,Zida,Azza,Pine,FastFame,Acorp

SVGA: InnoVision,Eagle,Sparkle,Prolink,Macronix,Exair,Acorp

MONITOR: Adi,MAG,Pictor,Belinea,Sampo,Relisys,DTK,Daewoo,Axiom,BenQ

HDD: Maxtor,Quantum,Conner,Samsung

PSU: Neo-BlueBerry,Deer,ANS,JNC,MSi,Kobian-Mercury,Meico,HipoMedia,microlab,Frontier,Acorp

PRINTER: Lexmark,Samsung,OKI


M i G
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: TEMA: ko se seca krsa jos???!!! 15.05.2007. 01:50 #19224

status: user
broj poruka: 4163
:: Navescu po najbitnijim komponentama PCa no/half-name `brandove` koji se mogu naci kod nas na trzistu a koje bi bilo pozeljno zaobici u sirokom luku! Navodim `proverene` firme, koje iz mog i tudjeg profesionalnog iskustva vaze, po raznim parametrima, za najgore u IT segmentu! Verovatno se neko nece sloziti ali sta je tu je..
::
::
:: RAM: Twin,NCP,TakeMS,KIC,pqi,A/V-Data,Smart,Veritech,Elixi
RAM: Sm(a)rt, Kic, Elixir, V Data, Pqi, Take MS, Twin, Veritech
:: MOBO: ECS,Matsonic,Mercury,PC-chips,Iwill,ASRock,LuckyStar,Zida,Azza,Pin
MOBO:Zida Tomato (famozna paradajzara) Pine, AssRock ...
:: SVGA: InnoVision,Eagle,Sparkle,Prolink,Macroni
-II-
:: MONITOR: Adi,MAG,Pictor,Belinea,Sampo,Relisys,DTK,Daewoo,Axiom,Ben
-II-
:: HDD: Maxtor,Quantum,Conner,Samsun
-II-
:: PSU: Neo-BlueBerry,Deer,ANS,JNC,MSi,Kobian-Mercury,Meico,HipoMedia,microla
-II-
:: PRINTER: Lexmark,Samsung,OK
-II-

Slazemo se 95%

Stvari koje bih dodao: I Will ploce su jedne od najkvalitetnijih koje sam u zivotu video (uvozila ih moja bivsa firma, imao sam primerak intel 865 ploce kada ih niko u gradu nije imao) i bile su 20% skuplje od najskupljeg ASUSa.

Za izbegavanje je kompletan program firmi XELO, FASTFAME, MERCURY, EXAIR (POGOTOVO), JNC (ANS), LEXMARK, FRONTIER, KAO I SVA OSTALA TUNG MUNG KARATE KUNG FU IMENA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy A da, 15.05.2007. 01:53 #19225

status: user
broj poruka: 4163
Ajd sto ga se secam, svakodnevno radim sa njim.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 15.05.2007. 02:00 #19226

status: user
broj poruka: 12785
Potpuno se slazem, dobar je post za sve newbie-e...
Mada, ja sam pre 4 godine uzeo Samsung HDD od 160GB i dan danas radi savrseno...
Sto navede Samsung? Samsung realno nema los proizvod...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: TEMA: ko se seca krsa jos???!!! 15.05.2007. 02:44 #19227

status: user
broj poruka: 5696
Nikako se nisam mogao setiti FastFame-a a na vrh mi jezika, takodje i za Exair, sa cu dodati spisku za one koje znam! Samsung ej manje vise OK, ali su im diskovi i stampaci uzas, bar ono sto mi je dolazilo na servis


M i G

:: :: Navescu po najbitnijim komponentama PCa no/half-name `brandove` koji se mogu naci kod nas na trzistu a koje bi bilo pozeljno zaobici u sirokom luku! Navodim `proverene` firme, koje iz mog i tudjeg profesionalnog iskustva vaze, po raznim parametrima, za najgore u IT segmentu! Verovatno se neko nece sloziti ali sta je tu je..
:: ::
:: ::
:: :: RAM: Twin,NCP,TakeMS,KIC,pqi,A/V-Data,Smart,Veritech,Elixi
:: RAM: Sm(a)rt, Kic, Elixir, V Data, Pqi, Take MS, Twin, Veritec
:: :: MOBO: ECS,Matsonic,Mercury,PC-chips,Iwill,ASRock,LuckyStar,Zida,Azza,Pin
:: MOBO:Zida Tomato (famozna paradajzara) Pine, AssRock ..
:: :: SVGA: InnoVision,Eagle,Sparkle,Prolink,Macroni
:: -II
:: :: MONITOR: Adi,MAG,Pictor,Belinea,Sampo,Relisys,DTK,Daewoo,Axiom,Ben
:: -II
:: :: HDD: Maxtor,Quantum,Conner,Samsun
:: -II
:: :: PSU: Neo-BlueBerry,Deer,ANS,JNC,MSi,Kobian-Mercury,Meico,HipoMedia,microla
:: -II-
:: :: PRINTER: Lexmark,Samsung,OK
:: -II
::
:: Slazemo se 95
::
:: Stvari koje bih dodao: I Will ploce su jedne od najkvalitetnijih koje sam u zivotu video (uvozila ih moja bivsa firma, imao sam primerak intel 865 ploce kada ih niko u gradu nije imao) i bile su 20% skuplje od najskupljeg ASUSa
::
:: Za izbegavanje je kompletan program firmi XELO, FASTFAME, MERCURY, EXAIR (POGOTOVO), JNC (ANS), LEXMARK, FRONTIER, KAO I SVA OSTALA TUNG MUNG KARATE KUNG FU IMEN
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst re 15.05.2007. 02:56 #19228

status: user
broj poruka: 2909
Izbaci Samsung HDD!
Njihovi hardovi su odlicni,daleko su iznad prosecnih...Cini mi se da sam na Tomshardware prosle godine citao da su ih proglasili za najbolji desktop i server HDD...
Cak su se i Samsung memoriski cipovi ugurali medju bolje.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 15.05.2007. 03:40 #19229

status: user
broj poruka: 12785
Nakon sto su mi pre 3-4 godine crkla 2 maxtora u roku od nedelju dana, ovaj samsung (od 180GB ipak...) mi je dosao kao sunce posle kise...Radi savrseno, i uzeo bih opet Samsungov HDD ako bi mi dosla prilika...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvelebx samsung 15.05.2007. 08:09 #19230

status: user
broj poruka: 11
Takodje mislim da samsung hdd nikako na tu crnu listu...imam nekog spinpoint-a vec cetiri godine na test mestu i uopste mi nije jasno kako to radi, sta je sve preziveo samo on moze da prica...ali radi.E sad sto se tice novijih generacija to ne znam jer nisam puno radio sa njima, jedino sto mogu jos da pohvalim su samsung hdd za laptopove dosta sam ih prodao i nisam u proteklih godinu dana imao nijednu reklamaciju.Ovo je moje licno misljenje moguce je naravno da je neko imao i losa iskustva.
Sto se generalno krsa tice...pa ljudi budite svesni da se kod nas prodaje 85% TESKOG KRSA !
prednjace kucista sa napajanjem,memorije u svim oblicima,ploce,tastature misevi...cega sam se sve nagledao niko mi nebi verovao :).
Nikada mi ljudi nisu bili jasni koji kupuju taj krs da bi ustedeli ne tako znacajnu sumu novca a pritom izgubili zivce sa racunarom koji je vise bio po servisima ,prijateljima koji se `razumu` u servis kompova itd...
Ali tako je kako je mi smo ti postali smetliste jeftinih kineskih kungfu komponenti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re Krsine 15.05.2007. 08:25 #19231

status: user
broj poruka: 1673
PSU: Neo-BlueBerry,Deer,ANS,JNC,MSi,Kobian-Mercury,Meico,HipoMedia,microlab,Frontier


Ma ovo je takticko oruzje, kao stvoreno za talibane, ubacis i ne mislis, odes da igras fudbal jer od kompa ti je ostalo divno kuciste i modem. Pitanje zasto uvek ostane citava komponenta od 500djindji a zasto uvek crkne sve ono skupo. Marfi na delu. Dokaz svako ko je imao slicnih slucajeva silno je molio boga da je prezivelo nesto skupo a da ako bas mora crkne neka sitnica, he he, a ono bas obrnuto.

Inace pomenuta napajanja licno nikada nisam koristio jer imaju lose resen StendBy stepen koji dovodi do samounistenja koje se manifestuje na dva nacina:
1. (bolji nacin) je da crkne samo napajanje, prestane da radi, cca 70posto
2. (gori nacin) je da napajanje izgubi regulaciju i naponi podivljaju i crkava sve redom, cak i komponente koje nisu odmah otkazale pogodjene su efektom Secondbreakdown koji je elektronicarima poznat i ukratko znaci da je silicijum ostecen i da je za proboj elementa potrebna mnogo manja snaga nego ranije. Ovo prevazilazi ovu temu pa o tome neki drugi put.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fetus re 15.05.2007. 08:58 #19232

status: user
broj poruka: 212



za ncp i pqi nisi u pravu.sa asrockom imam odlicno iskustvo a sa samsungovim diskovima jos bolje.od no/name napajanja bezim.
pozdrav fetus
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mihajlo369 glup-ili neobavesten 15.05.2007. 09:09 #19233

status: user
broj poruka: 2
znam neke malo pametnije ljude u ovom gradu,sefove nekih jakih servisa,recimo mrze -samsunga u bilo kakvom obliku,asusa,hp-a,najvise pokvarenih i losih laptopova u prosloj godini,po prici ovlascenih servisera,bilo je na aceru,i svim njegovim klonovima


MASTER369

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: TEMA: ko se seca krsa jos???!!! 15.05.2007. 11:54 #19236

status: user
broj poruka: 568
:: Navescu po najbitnijim komponentama PCa no/half-name `brandove` koji se mogu naci kod nas na trzistu a koje bi bilo pozeljno zaobici u sirokom luku! Navodim `proverene` firme, koje iz mog i tudjeg profesionalnog iskustva vaze, po raznim parametrima, za najgore u IT segmentu! Verovatno se neko nece sloziti ali sta je tu je..
::
::
:: RAM: Twin,NCP,TakeMS,KIC,pqi,A/V-Data,Smart,Veritech,Elixi
::
:: MOBO: ECS,Matsonic,Mercury,PC-chips,Iwill,ASRock,LuckyStar,Zida,Azza,Pine,FastFam
::
:: SVGA: InnoVision,Eagle,Sparkle,Prolink,Macronix,Exai
::
:: MONITOR: Adi,MAG,Pictor,Belinea,Sampo,Relisys,DTK,Daewoo,Axiom,Ben
::
:: HDD: Maxtor,Quantum,Conner,Samsun
::
:: PSU: Neo-BlueBerry,Deer,ANS,JNC,MSi,Kobian-Mercury,Meico,HipoMedia,microlab,Frontie
::
:: PRINTER: Lexmark,Samsung,OK
::

Treb malo dublje pogledati stvari:
Sto se tice ploca, grafickih i RAMa treba dodati da navedeni proizvodi jednostavno nisu predvidjeni za overklok i high-end masine kao ni za neka prevelika opterecenja, one na osrednjim masinama sa default klokovima i koje ne rade neki rendering i sl. savrseno dobro odradjuju poso isto kao i komponente renomiranih proizvodjaca.

Sto se monitora tice slazem se da postoje osetno bolji i osetno losiji samo sto bi ja Belineu, DTK, Daewoo i Benq ipak malo odvoio od ostalih navedenih kao bolje

Sto se tice HDDova tu treba gledati sta se uzima, Maxtor je nezapamceni krs u tom pogledu koji se greje ko ringla a istovremeno je mnogo osetljiviji na toplotu od ostalih koji se manje greju pa leti crkavaju u parovima

Kod napajanja nema price o krsevima ne treba razmisljati ni u krajnjoj nuzdi samo sto bih o5 izdvoio Blueberry, Mercury i HipoMedia kao malo bolje od ostalih
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Re: TEMA: ko se seca krsa jos???!!! 15.05.2007. 12:27 #19237

status: user
broj poruka: 711
:: :: RAM: Twin,NCP,TakeMS,KIC,pqi,A/V-Data,Smart,Veritech,Elixi

NCP i ne mora da bude toliko los... Meni su radili overklokovani (SDRAM) dosta dugo bez ikakvih problema a npr sam morao da vracam 2x512 Kingston posto nisu hteli da rade na 200Mhz u dual channel :)

:: RAM: Sm(a)rt, Kic, Elixir, V Data, Pqi, Take MS, Twin, Veritec
:: :: MOBO: ECS,Matsonic,Mercury,PC-chips,Iwill,ASRock,LuckyStar,Zida,Azza,Pin

Za Iwill mozda gresis... Imao sam priliku da instaliram nekoliko komada i nijedna se nije vratila... Cak su bile i dosta skupe dok nisu prestali da ih uvoze... Onda je doslo do dumpinga tako da si mogao da ih uzmes dosta jeftino... Ja bih na ovo dodao i Asus X seriju... Losa je skoro koliko i ASRock... Takodje, ako se uzme u obzir i kvalitet hardvera koji ovde stize ne treba da zacudi ako se pgrpman broj Asus ploca u srednjoj klasi vraca na reklamaciju...

BTW zar se niko ne seca Chaintecha? Jadno vreme je bio hit u rangu Quantuma :)

:: :: HDD: Maxtor,Quantum,Conner,Samsun

Za sad mi se Samsung najbolje pokazao od svih proizvodjaca... Najbolje preformanse, tih i ne greje se mnogo... :)

:: :: PSU: Neo-BlueBerry,Deer,ANS,JNC,MSi,Kobian-Mercury,Meico,HipoMedia,microla

JNC su ludilo napajanja... Mislim da je najgore ono od 235W... Ortak je uspeo tako da sjebe plocu buduci da mu nije davalo dovoljno struje :) Mislim da realno daje malo ispod 200W :)

:: Za izbegavanje je kompletan program firmi XELO, FASTFAME, MERCURY, EXAIR

Xelo... Jesu li to oni monitori sto se sklapaju u Arilju? Sto se panela tice, OK su posto ih kupuju od Samsunga (samo sto mislim da imaju veci broj sa mrtvim pixelima) Sto se kvaliteta izrade to je stvarno lose... Sve krcka, tasteri se zaglavljuju, a napajanja imaju tendenciju da se samospale :)

::(POGOTOVO), JNC (ANS), LEXMARK, FRONTIER, KAO I SVA OSTALA TUNG MUNG KARATE

Frontier je lose napajanje ali su bar korektna... Ako dodje jak napon napajanje ce biti spaljeno ali nista nece proci dalje... (bila su dovoljno jeftina pa sam mogao da isprobam tako sto sam prebacio prekidac na 110V) Ako vec uzimas krs napajanje, sa ovim ces najbolje proci :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
merjadok ccc 15.05.2007. 13:26 #19238

status: user
broj poruka: 29



Samo mi objasni kako si uspeo da spališ napajanje sa tim prekidačem? 110-220V prekidač nema funkciju kod daleko kvalitetnijih napajanja, jer priključci vise. Da ne ulazim u detalje oko duplih namotaja, različite stabilizacije... koji nedostaju ili što bi 110V napajanje sigurno izdržalo 220V zbog tolerancije elektronskih komponenti i samog načina rada dc-dc konvertora.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: TEMA: ko se seca krsa jos???!!! 15.05.2007. 13:27 #19239

status: user
broj poruka: 5696
:: Frontier je lose napajanje ali su bar korektna... Ako dodje jak napon napajanje ce biti spaljeno ali nista nece proci dalje... (bila su dovoljno jeftina pa sam mogao da isprobam tako sto sam prebacio prekidac na 110V) Ako vec uzimas krs napajanje, sa ovim ces najbolje proci :

Pa ona koja imaju switch 220/110 koji god da su brand neces spaliti nista osim fuse-a (osigrac, brzi ili tromi), dakle na svima taj prekidac ide preko osiguraca u slucaju pogresnog vezivanja na mrezu ili nekorektne postavke istog...to nema veze ni sa primarom ni sa sekundarom (choperima)

:: BTW zar se niko ne seca Chaintecha?

To je bio odlican prozivodjac, mada je i on, kao i svi, imao lose serije, uglavnom je vazio za prvih 5!!!

Iwill je, iako se vodi kao USA, proizvodjac meni bio problematican, firma je u stecaju odavno, bila je skupa jer se neko kod nas setio da fura taj fazon amerbrenda...on je u poredjenju sa SuperMicro i Tyan kao zemlja i nebo...

M i G

:: :: :: RAM: Twin,NCP,TakeMS,KIC,pqi,A/V-Data,Smart,Veritech,Elixi
::
:: NCP i ne mora da bude toliko los... Meni su radili overklokovani (SDRAM) dosta dugo bez ikakvih problema a npr sam morao da vracam 2x512 Kingston posto nisu hteli da rade na 200Mhz u dual channel :)
::
:: :: RAM: Sm(a)rt, Kic, Elixir, V Data, Pqi, Take MS, Twin, Veritec
:: :: :: MOBO: ECS,Matsonic,Mercury,PC-chips,Iwill,ASRock,LuckyStar,Zida,Azza,Pin
::
:: Za Iwill mozda gresis... Imao sam priliku da instaliram nekoliko komada i nijedna se nije vratila... Cak su bile i dosta skupe dok nisu prestali da ih uvoze... Onda je doslo do dumpinga tako da si mogao da ih uzmes dosta jeftino... Ja bih na ovo dodao i Asus X seriju... Losa je skoro koliko i ASRock... Takodje, ako se uzme u obzir i kvalitet hardvera koji ovde stize ne treba da zacudi ako se pgrpman broj Asus ploca u srednjoj klasi vraca na reklamaciju...
::
:: BTW zar se niko ne seca Chaintecha? Jadno vreme je bio hit u rangu Quantuma :
::
:: :: :: HDD: Maxtor,Quantum,Conner,Samsun
::
:: Za sad mi se Samsung najbolje pokazao od svih proizvodjaca... Najbolje preformanse, tih i ne greje se mnogo... :
::
:: :: :: PSU: Neo-BlueBerry,Deer,ANS,JNC,MSi,Kobian-Mercury,Meico,HipoMedia,microla
::
:: JNC su ludilo napajanja... Mislim da je najgore ono od 235W... Ortak je uspeo tako da sjebe plocu buduci da mu nije davalo dovoljno struje :) Mislim da realno daje malo ispod 200W :
::
:: :: Za izbegavanje je kompletan program firmi XELO, FASTFAME, MERCURY, EXAIR
::
:: Xelo... Jesu li to oni monitori sto se sklapaju u Arilju? Sto se panela tice, OK su posto ih kupuju od Samsunga (samo sto mislim da imaju veci broj sa mrtvim pixelima) Sto se kvaliteta izrade to je stvarno lose... Sve krcka, tasteri se zaglavljuju, a napajanja imaju tendenciju da se samospale :
::
:: ::(POGOTOVO), JNC (ANS), LEXMARK, FRONTIER, KAO I SVA OSTALA TUNG MUNG KARATE
::
:: Frontier je lose napajanje ali su bar korektna... Ako dodje jak napon napajanje ce biti spaljeno ali nista nece proci dalje... (bila su dovoljno jeftina pa sam mogao da isprobam tako sto sam prebacio prekidac na 110V) Ako vec uzimas krs napajanje, sa ovim ces najbolje proci :
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
emzbg ??? 15.05.2007. 13:29 #19240

status: user
broj poruka: 11
O cemu ti pricas?
Sve navedeno radi na default parametrima bez problema!
Ne pricam napamet, imao sam FASTFAME plocu, vise NCP memorija, PCChips plocu, vise Eagle grafickih, Maxtor je najprodavanija marka diskova...
PQI memorije se cak solidno OC..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: ??? 15.05.2007. 14:36 #19243

status: user
broj poruka: 5696
Pazi, ja sam radio u servisnoj struci vec 10god, i kroz ruke su mi prosli i jako malo poznati brandovi i to hiljade njih, dakle, iz profi iskustva. Ovde je pozeljno diskutovati kako bi npr. ublazili neke moje tvrdnje, tim bolje ako misljenje daju dugogodisnji napredni korisnici ili jos bolje skolovani serviseri, elektro-tehnicari.., Primera radi za Samsung: iako stoji da je kao i LG siroko zastupljen brand ali srednjeg ranga, ima stvari koje su im bas dobre, ali LG, Samsung nikada nece biti najbolji ili medju najboljima. Zna se sta je npr. Sony, Pioneer, Panasonic, Mitsubishi, Toshiba, Hitachi...i oni su siroko zastupljeni ali su neuporedivo bolji i kod njih nema klasiranja, A,B,C,D...kod njih je uglavnom sve sam vrh!!!!!!!!!!!!


M i G

:: O cemu ti pricas
:: Sve navedeno radi na default parametrima bez problema
:: Ne pricam napamet, imao sam FASTFAME plocu, vise NCP memorija, PCChips plocu, vise Eagle grafickih, Maxtor je najprodavanija marka diskova..
:: PQI memorije se cak solidno OC.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stevs986 Re: ... 15.05.2007. 14:43 #19244

status: user
broj poruka: 100
E ovde ima bas mnogo ljudi koji nemaju sta pametno da rade i onda otvaraju neke bezvezne teme... Slazem se da ima losih proizvodjaca, ali mnogo toga zavisi od primerka do primerka...Ko ce mene ubediti recimo da je nesto od ovoga lose: Imam NCP SDRAm 256mb memoriju koja radi overklokovana na 166mhz, maxtor od 20gb i JNC napajanje od 235w i sve ovo radi od 2001. godine, bez ikakvog problema i dan danas a pri tom racunar radi 20h dnevno a nekad ga ne isklucim ni po nedelju dana...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 15.05.2007. 14:51 #19245

status: user
broj poruka: 726

Dodao bih Soltek...

Sony?!Veliko ime,potvrdjen kvalitet...Danas?Losi monitori (odustali su,na srecu) i jos losija optika (jadan NEC,ne znaju u sta su se uvalili).Vaio je lijepo dizajniran,ali je skup i uvijek sporiji.Sony PS2 zasluzuje spomenik ispred upravne zgrade korporacije,ostali proizvodi su skuplji od konkurencije a ne nude vise -televizori,kamere,telefoni i ostala roba `siroke` potrosnje...
Samsung - izuzev memorija i HDD (mozda i optika za notebook),izbjegavao bih ga.

Na kraju,mislim da je nas danasnji anti-heroj,bez dileme - Celeron,Intelovo cedo...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Re: Re: ... 15.05.2007. 15:07 #19246

status: user
broj poruka: 726



:: E ovde ima bas mnogo ljudi koji nemaju sta pametno da rade i onda otvaraju neke bezvezne teme... Slazem se da ima losih proizvodjaca, ali mnogo toga zavisi od primerka do primerka...Ko ce mene ubediti recimo da je nesto od ovoga lose: Imam NCP SDRAm 256mb memoriju koja radi overklokovana na 166mhz, maxtor od 20gb i JNC napajanje od 235w i sve ovo radi od 2001. godine, bez ikakvog problema i dan danas a pri tom racunar radi 20h dnevno a nekad ga ne isklucim ni po nedelju dana..
::
::
::
Djelimicno se slazemo.To je kao auto-industrija-svi zelimo Ferrari,ali,kad se nema-sta `fali VW ili Opelu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Re: Re: Re: ... 15.05.2007. 15:24 #19247

status: user
broj poruka: 537
Nista ne fali :) imam i VW i Opel :) a jel oce neko da se menja ? Opel i VW za nekog polovnog ferarija ? Moze i nov :)


::
::
::
:: :: E ovde ima bas mnogo ljudi koji nemaju sta pametno da rade i onda otvaraju neke bezvezne teme... Slazem se da ima losih proizvodjaca, ali mnogo toga zavisi od primerka do primerka...Ko ce mene ubediti recimo da je nesto od ovoga lose: Imam NCP SDRAm 256mb memoriju koja radi overklokovana na 166mhz, maxtor od 20gb i JNC napajanje od 235w i sve ovo radi od 2001. godine, bez ikakvog problema i dan danas a pri tom racunar radi 20h dnevno a nekad ga ne isklucim ni po nedelju dana..
:: ::
:: ::
:: ::
:: Djelimicno se slazemo.To je kao auto-industrija-svi zelimo Ferrari,ali,kad se nema-sta `fali VW ili Opelu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: ... 15.05.2007. 15:26 #19249

status: user
broj poruka: 5696
Po 100 put, ti si video i radio sa 2-3 primerka a ja sa stotinama, slozices se, to nije ni izbliza slicno a kamo li isto...sudove donosim iz licnog iskustva ali i citajuci i uceci iz tudjih ali samo profesionalnih iskustava, sto ce reci od priznatih strucnjaka...tu lezi odgromna razlika izmedju tvojih i mojih tvrdnji i stavova...pa malo razmisli pre nego li doneses krajnje glupe zakljucke


M i G

:: E ovde ima bas mnogo ljudi koji nemaju sta pametno da rade i onda otvaraju neke bezvezne teme... Slazem se da ima losih proizvodjaca, ali mnogo toga zavisi od primerka do primerka...Ko ce mene ubediti recimo da je nesto od ovoga lose: Imam NCP SDRAm 256mb memoriju koja radi overklokovana na 166mhz, maxtor od 20gb i JNC napajanje od 235w i sve ovo radi od 2001. godine, bez ikakvog problema i dan danas a pri tom racunar radi 20h dnevno a nekad ga ne isklucim ni po nedelju dana..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp ... 15.05.2007. 15:40 #19250

status: user
broj poruka: 1368
Ma koliko god vi pljuvali (opravdano ili neopravdano) gore navedene firme, u našim `prodavnicama` računarske opreme ćete naći i dalje sve te komponente, počev od najgoreg napajanja, preko najgore ploče, memorije, grafike, optike itd, za dobru kintu na xx rata. Eto, npr, šta natera život naš siromašni narod, ortak uzme konfiguraciju oktobra prošle godine redom: P4 3,06 Ghz, ASRock ploča (bem li ga koja je, mrzi me da tražim), pitaj boga koja memorija 512MB DDR400, Hard fala bogu MAXTOROV, optika marke OPTIARC, čita sve sem diskova (znači novine, misli...), uz to dobije govno od monitora Samsung 793 (jedini CRT koji se još uvek prodaje), neku tastaturicu, mišića, i šta ti ja znam, i to sve za cca. 60.000,00 dinara na 24 rate. Naš narod je apsolutno glup što se poznavanja računarske opreme tiče, lako je zajebati bilo koga, čak i oni koji misle da sve znaju nemaju pojma je uče iz nekih SK-ova i sličnih domaćih `novina` koje pišu po principu `nahvaliću proizvod čiji uvoznik dadne najviše love` itd. Elem, zastupam ideju da i prosečnom korisniku ne treba više od kvaliteta komponenti gore navedenih ali opet, za ljude koji hoće da se iživljavaju nad svojim hardverom, da dižu neke frekvencije, voltaže i sl (a pritom nemaju pojma kako se to radi) treba jači hardver. U globalu, treba znati šta je apsolutni šit, a šta nije, čak i ja sam spržio dva quantuma, jednom maxtoru otkazuje mehanika, ali šta ćeš, isto tako sam mogao da pazarim robu istog proizvođača a da ne bude problema.
Zaključak: Sve je pitanje sreće, ako te usere, usraće te, ako ne neće. Evo još jednog primera, kupim ASUSovu ploču A7V266 (kt266a chipset) i ASUSov GF3 Ti200 pre pet godina. I šta se sa njima desilo: IZGORELI SU!!!! A taj ASUS svi hvalite ko da je ne znam šta, dakle sve je pitanje sreće.
Toliko.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diorama re 15.05.2007. 15:44 #19251

status: user
broj poruka: 140
Profesionalac a ZASTO BELINEA,zasto PQI i ZASTO PROLINK???sto ti ne otvoris fabriku za it opremu pa da te svi izbegavamo i da ti kazem nesto ja sam 2002-ge godine kupio prolink GFORCE nVIdia TI-4200 kad ti nisi ni znao sta je VGa karta.I dan danas radi i npr. NFS CArbon pici na full zato...
Mozda tebi ne odgovaraju ovi brendovi al` nemoj da smo mi glupi ako neko od nas kupuje bas ovo,ja licno ne ali ima neko ko ce ovo tvoje baljezganje da procita i posle da ga kopka sto je to kupio a nije znao zato mislim da ovo sto ti pises ovde je iz ciste dosade.
Znas kako se kaze jbg: SVAKA BUDALA IMA SVOJE VESELJE!Zato oladi i idi vozi bicikl ili malo na trcanje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Trade 15.05.2007. 15:46 #19252

status: user
broj poruka: 726




:: Nista ne fali :) imam i VW i Opel :) a jel oce neko da se menja ? Opel i VW za nekog polovnog ferarija ? Moze i nov :

Imam polovno biciklo sa naljepnicom `Ferrari`,moze? :)))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp I dosta više sa svađom... 15.05.2007. 15:51 #19253

status: user
broj poruka: 1368
Neka ljudi kupuju ono za šta imaju keke, ne ispirajte im mozak sa prozivanjem njihovih komponenti, treba skrenuti pažnju na pojedine stvari kritičnog kvaliteta ali ono što radi kako treba ne treba pljuvati...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs