Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Pouzdan HDD
STRANA 1 OD 1
dbqp Pouzdan HDD 17.05.2007. 16:37 T4400

status: user
broj poruka: 1368
Treba mi preporuka za pouzdan EIDE (PATA) HDD, nije bitna veličina, treba samo da mogu da se oslonim na njega, da neće da crkne, a podaci na njemu koji će da stoje su IZUZETNO VAŽNI!
Razmišljam o WDu od 80GB...
Ima li bolje?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 17.05.2007. 16:48 #19459

status: user
broj poruka: 3529
Nema pravila!
Ja sam godinama koristio maxtora i nikada me nije izdao dok se mnogi zale, suvise subjektivno, od primerka do primerka, sad koristim Seagate Baracudu i on mi je OK, tako da moje preporuke za njega, mada i WD je dobar!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy IMA 17.05.2007. 16:50 #19460

status: user
broj poruka: 4163
a zove se sigejt barakuda. Moram da napomenem da NIJEDAN hard disk BILO KOG proizvodjaca nije 100% siguran. Najmanje rizikujes sa doticnim modelom


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: IMA 17.05.2007. 17:02 #19462

status: user
broj poruka: 9388



:: a zove se sigejt barakuda. Moram da napomenem da NIJEDAN hard disk BILO KOG proizvodjaca nije 100% siguran. Najmanje rizikujes sa doticnim modelo
::
::
::

SLAZEM SE, SAMO I AKO UZMES WD, NECES POGRESITI.

Po meni su rame uz rame WD i Segate, s` tim sto ja stavljam uglavnom WD. I do sada ni jedan nije otkazao, ali kao sto rece kolega, nista nije sigurno 100%, vec DVDRW pa rezi s vremena na vreme.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja kao sto si vec pochitao... 17.05.2007. 18:03 #19466

status: user
broj poruka: 299
nijedan!!!
ako ti trebaju sigurni podaci 2 HDD-a i napravi raid 1 (mirror)...
a zatim i narezuj sve sto ti treba u barem 2 primerka koja drzish odvojeno...

google je pre nekoliko meseci objavio svoje rezultate koji su bili prilichno zachudjujuci...
nista pouzdaniji nisu ni skupi navodno `pouzdani` diskovi kao i to da su na temperaturu osetljiviji novi i `stariji diskovi` (zaboravio sam u kom periodu starosti - probacu da nadjem) .. te su se oni odluchili da prave backupove i da rade na obichnim jefinim serijama HDD-ova...
kao i to da SMART chesto chak i ne reaguje a disk `crkne`...
ako niko .. oni ih sigurno troshe..

skracen text: http://www.engadget.com/2007/02/18/massive-google-hard-drive-survey-turns-up-very-interesting-thing/

ceo text ...
http://209.85.163.132/papers/disk_failures.pdf
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC MRLJA 17.05.2007. 18:07 #19467

status: user
broj poruka: 9388
Velkam bek :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: MRLJA 17.05.2007. 18:11 #19468

status: user
broj poruka: 299

:: Velkam bek :

willkommen centarhalf... :))
ili.. ` bolje vas (s)nashao `
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner PC Berza XIV 17.05.2007. 18:38 #19471

status: user
broj poruka: 7761
The Gathering !!!
Dugo Vas nije bilo !!!

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tihimil xxx 17.05.2007. 19:03 #19472

status: user
broj poruka: 216
nista na ovome svetu nije pouzdano,moze da se desi da ti stvar od 1000e crkne posle par dana ali i da ona od 3,16e radi godinama.ali,sto se tice hard diskova preporucio bih ti WD,SG, obrati paznju i na samsung,cuo sam da postoji posebna serija WD koja je navodno pravljena za servere ne greje se toliko i ponovo kazem navodno pouzdanija,razlika u ceni je valjda veoma mala procackaj na netu pa ces videti (mozda i SG ima slican model)...ko sto kazu kolege rezi na JUDENU ili kupi jos jedan hard pa u fioku....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Maksimus Re: HDD:D 17.05.2007. 19:38 #19475

status: user
broj poruka: 128


Po mom skromnom mišljenju - pouzdanost h-diska često zavisi od drugih komponenti, a sa druge strane - ja trenutno imam maxtor na 20.5 giga star možda 5-6 godina i nijednom me nije izdao!!

A opet, sigejt barakuda ima garanciju od 5 godina - što malo h-diskova ima (čak šta više, ja sam video da samo barakuda ima 5 godina garancije..)

poz!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Pouzdan HDD 17.05.2007. 20:00 #19483

status: user
broj poruka: 5696
1. Seagate Barracuda 7200.7
2. WD Caviar SE (Special Edition)
3. IBM-Hitachi DeskStar

Poznate Barracude su nekada bile dole opklopljene limom, pa se elektronika bolje hladiala i bila mehanicki zasticena. Daleko je bojli od WDa! Najpouzdaqniji model je Seagate SeaShell sa gumenim oklopom, bruka disk. Hitachi je bolje izrade od WDa ali manje tolerantan na nepravilnosti u napajanju, vibracijama, hladjenju...


M i G

:: Treba mi preporuka za pouzdan EIDE (PATA) HDD, nije bitna veličina, treba samo da mogu da se oslonim na njega, da neće da crkne, a podaci na njemu koji će da stoje su IZUZETNO VAŽNI
:: Razmišljam o WDu od 80GB..
:: Ima li bolje?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: kao sto si vec pochitao... 17.05.2007. 22:36 #19500

status: user
broj poruka: 711
:: nijedan!!
:: ako ti trebaju sigurni podaci 2 HDD-a i napravi raid 1 (mirror)..

Potpuno podrzavam... Ako ti treba sigurnost bar 2 diska u mirror rezimu :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp RAID kontroler 18.05.2007. 01:01 #19526

status: user
broj poruka: 1368
Ploča na tom računaru nema RAID kontroler, tako da ću morati da ga kupim, btw, da li da oba harda smestim u rackove ili... Ne bih baš da budu prigrljeni i da greju jedan drugoga, dodelio bih svakom po fijokicu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: RAID kontroler 18.05.2007. 01:17 #19529

status: user
broj poruka: 5696
Imaj na umu 2 ista modela, dobro hladjena i na dobrom napajanju sa razdvojenim granama zbog povratnih elektromotornih induktivnih udara (just in case), ..fioke su dobre ako su firmirane (D-link, Chieftec, CM, RaidSonic...) ALU, imaju fanove i koje imaju aktivno tranzistorsko rasprezanje koje ce anulirati onaj gore opisani efekat, preko Promise ili Adaptec ili Silicon Image PCI kontrolera RAID i obavezno Mirror rezim ne Striped ili just a bunch of disks.

M i G

:: Ploča na tom računaru nema RAID kontroler, tako da ću morati da ga kupim, btw, da li da oba harda smestim u rackove ili... Ne bih baš da budu prigrljeni i da greju jedan drugoga, dodelio bih svakom po fijokicu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: RAID kontroler 18.05.2007. 10:55 #19548

status: user
broj poruka: 299
:: Ploča na tom računaru nema RAID kontroler, tako da ću morati da ga kupim, btw, da li da oba harda smestim u rackove ili... Ne bih baš da budu prigrljeni i da greju jedan drugoga, dodelio bih svakom po fijokicu

moje iskustvo je .. izbegavati rackove (ako imaju fan (posto imaju veliki broj obrtaja) onda je to josh buke iz kucishta)....
ako imash dovoljno prostora da ne budu priljubljeni odlichno, u svima malo boljim kucishtima obichno ima mesta za 5-6 hdd-ova....
na nekim kucishtima takodje ima mogucnost da se doda cooler pored hdd-ova... (neki tih ispod prednje maske, ili sa strane) ako ne moze tako imaju cooleri bash za hdd-ove... obichno su jeftiniji i bolja solucija od racka ...

PS
meni u nekom prastarom IBM serverskom kucistu stoji 10 cm fan koji duva u HDD-ove (dva HDD gotovo priljubljena zajedno) i drzi HDD-ove hladnim ...
nakrkali su fanova kao da su spremili isporuku za Egipat ekpozitura Duboka Sahara, prostoriju bez klima uredjaja...2 komada napred za 1 pozadi pored procesora...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: RAID kontroler 18.05.2007. 16:35 #19586

status: user
broj poruka: 5696
Ja imam slican takav italijanski Olliveti server sa 12cm fanovima koji su jedan na drugi kako bi napravili bolji nadpritisak ima cak 20 ventilatora i u stanju je da unutra spusti temperaturu na 10C ako je u sobi 25C!!! A hladi 4 Pentium Pro na 200MHz i Voodoo RUSH, ali i dva napajanja od po 0.5KW (ne znam sta ce toliko kada moze da primi delova za samo jedno)


M i G

:: :: Ploča na tom računaru nema RAID kontroler, tako da ću morati da ga kupim, btw, da li da oba harda smestim u rackove ili... Ne bih baš da budu prigrljeni i da greju jedan drugoga, dodelio bih svakom po fijokicu
::
:: moje iskustvo je .. izbegavati rackove (ako imaju fan (posto imaju veliki broj obrtaja) onda je to josh buke iz kucishta)...
:: ako imash dovoljno prostora da ne budu priljubljeni odlichno, u svima malo boljim kucishtima obichno ima mesta za 5-6 hdd-ova....
:: na nekim kucishtima takodje ima mogucnost da se doda cooler pored hdd-ova... (neki tih ispod prednje maske, ili sa strane) ako ne moze tako imaju cooleri bash za hdd-ove... obichno su jeftiniji i bolja solucija od racka ..
::
:: P
:: meni u nekom prastarom IBM serverskom kucistu stoji 10 cm fan koji duva u HDD-ove (dva HDD gotovo priljubljena zajedno) i drzi HDD-ove hladnim ..
:: nakrkali su fanova kao da su spremili isporuku za Egipat ekpozitura Duboka Sahara, prostoriju bez klima uredjaja...2 komada napred za 1 pozadi pored procesora...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fetus re 18.05.2007. 20:57 #19618

status: user
broj poruka: 212



ako ti masina radi pod xp-pro mozes da napravis softverski raid 0 ili 1.
pozdrav fetus
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646155.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs