Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Utisci sa DVD rezacima
STRANA 1 OD 1
psihoyu Utisci sa DVD rezacima 21.03.2005. 04:52 T441

status: user
broj poruka: 1191
Imam Pioneer 108 DVD rezac i kada rezem DVD na 4 brzine kompjuter mi je neupotrebljiv(totalno sporo se odaziva),a na 4 i vece brzine da ne pricam.
Zanima me neciji utisak sa radom sa DVD rezacima,da li mu se desavaju slicne stvari?

Imam P4 na 3,2 HT
512mb DDR 466mhz
9600XT
Teac obican rezac
Asus E616 DVD player
Pioneer 108 DVD rezac.
Windows Xp Service Pack 2
Imam i instaliran Norton Antivirus 2004 Pro(kada njega iskljucim malo je brzi odziv).Mozda on smara?Koji antivirus je dobar,a da ne smara komp toliko?

Ili bi valjalo da reinstaliram Windows(radi mi vec 10 meseci super,ali u zadnje vreme poceo je da luduje,zauzima mnogo memorije u samom startu,nisu tray programi,znam da ih iskljucim,a services necu da cackam jer uvek nesto sje*em).
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kernel e pa ovako 21.03.2005. 10:28 #1112

status: user
broj poruka: 14
shto se tiche rezacha imamo isti rezach, s tim shto ja imam bartona 2500+, sa 256 mb ram-a (znam, znam, UZAS!!!) ali kada rezem nemam problema, sve radi kako treba, na kojoj god brzini.
shto se tiche anti virusa ako ti bash treba, instaliraj NOD32, on je mama, ne kochi,radi kao savrshen,
a shto se tiche Windows-a, probaj da nadjesh system mechanic, malo mu ochisti registry, i josh par stvachica odradi, i sve bi trebalo da bude ok(barem je tako u mom sluchaju).
toliko
poz
Nemanja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sidec ... 21.03.2005. 14:38 #1114

status: user
broj poruka: 1
probaj ovo:

desnim na my computer>properties>hardware>device manager>

IDE ATA/ATAPI controllers pa otvoris opcije za primarni ili sekundarni kanal
(u zavisnosti od toga na kom ti je rezac)
Onda ides na Advanced Settings i onda pogledas da ti mozda negdje ne pise
PIO Only, ako je tako, promijeni ga u "DMA if available".

Poslije toga bi trebalo da ti pise Ultra DMA Mode 2.

To bi trebalo da rijesi problem...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 21.03.2005. 16:21 #1115

status: user
broj poruka: 210



Jos nesto:

Redovna defragmentacija se podrazumeva pre rezanja.

I jos nesto:

Stavi Pioneer na secondary master (ako ti nije), a rezac obican na primary slave. To resava mnoge probleme.

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Bla Bla bla 21.03.2005. 16:43 #1116

status: user
broj poruka: 1191
DVD rezac mi je na primary master, obican rezac je secondaru mster,dvd player je secondary slave, hard je third master(SATA je hard,pa zbog toga).
Proverio sam u Device manager-u i namesteno je kao sto ste rekli za primary master.
Jel postoje jos neke cake oko toga?
Koristim NortonWindoctor,on valjda ispravlja greske u registru,a System mehanic sam jednom koristio i sje*o mi Windows totalno da u najmanju ruku nemam poverenja u taj program.
Izgleda da je u pitanju Norton Antivirus,on cim vise programa pokrenem izbacuje poruke da skenira neki fajl i onda har ne moze da dise.
Jel moze NOD32 i KAV da se krekuju,a da mogu da se skidaju definicije za njih?
Pozdrav.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic NOD32 ili AVG 7 21.03.2005. 17:15 #1117

status: user
broj poruka: 47
Probaj jedan od ova dva antivirusa, oba ne zauzimaju previse resursa (oko 10MB) cak sta vise za AVG imas free edition na https://www.grisoft.com i radi odlicno, cak mi se malo vise svidja od NOD-a U svakom slucaju crackove na netu mozes da nadjes za bilo koji program :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 21.03.2005. 22:29 #1120

status: user
broj poruka: 210



Takodje moja preporuka za AVG7.
On mi je nasao caim sam ga instalirao virus u zip arhivi koji sam cuvao na kompu vise od 4 godine!!! Looodilooo...
Sto se tice sifri, zna se gde se treba obratiti za bilo koju:

https://www.serialz.to

program serialz2000 i redovna baza (update), kao za definicije za viruse :)

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wizart Pioneer 108 22.03.2005. 20:04 #1126

status: user
broj poruka: 6
Ja isto imam Pioneer 108 DVD rezac. Poslusaj sidec-ov savet. To bi trebalo da te oslobodi muka stalnog padanja bafera. Sa ukljucenim UDMA 2 modom ja rezem diskove na 12X. (XWAVE sertifikovani kao 8X ali mogu da se rezu i 12X)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
antanas Odgovor 22.03.2005. 23:10 #1128

status: user
broj poruka: 5
I meni se isto desava sa LG DVD rezacem
AMD Sempron 2600+
512 MB Kingston
S-ATA hard
Sistem mi uspori bilo da rezem ili da kopiram


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu NOrton jede Shitinu 23.03.2005. 01:06 #1133

status: user
broj poruka: 1191
Definitivno je Norton u pitanju,on smara komp,kad ga iskljucim reze normalno,a ona podesavanja u evice manageru su vec bila namestena.
Ali ja cu nastaviti da koristim Norton bar dok ne isprobam neke druge da vidim kako oni smarju komp.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic Re: NOrton jede Shitinu 23.03.2005. 13:43 #1138

status: user
broj poruka: 47

:: Definitivno je Norton u pitanju,on smara komp,kad ga iskljucim reze normalno,a ona podesavanja u evice manageru su vec bila namestena
:: Ali ja cu nastaviti da koristim Norton bar dok ne isprobam neke druge da vidim kako oni smarju komp

Ja sam probao i NOD i AVG (na masini furam AVG, a ribici sam na makinu stavio NOD :) Po meni su mnogo bolja varijanta, zato sto su definicije mnogo manje za download, znaci ja sam AVG-om ga updatujem svaki 2-3 dan i nisu vece od 200 kb, dok jednom u mesec dana dodje update od oko pola mega do mega, a koliko znam norton imao update od 8-10MB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
horB Norton 2005 23.03.2005. 21:10 #1144

status: user
broj poruka: 9

Ja licno koristim Norton2005, od pre otprilike mesec dana, i imam suprotna iskustva od vecine Vas smatram ga ubedljivo najboljim u zastiti kompa, pre njega sam godinu dana koristio Nod, pa iz iskustva kazem da je Norton posle Nod-a pronasao dva virusa, i jednog trojanca, a rad na kompu je cak ,barem kod mene puno brzi od kad sam sa Nortonom preskenirao filove. AVG nije los ali freeware antivirusi nisu bas pouzdani. Svima bi preporucio Norton 2005, naravno sa azurnim updateom, i videcete da je No.1.
Pozdrav!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80 Re: Norton 2005 24.03.2005. 00:48 #1148

status: user
broj poruka: 95
tko leti, vrijedi!

::
:: Ja licno koristim Norton2005, od pre otprilike mesec dana, i imam suprotna iskustva od vecine Vas smatram ga ubedljivo najboljim u zastiti kompa, pre njega sam godinu dana koristio Nod, pa iz iskustva kazem da je Norton posle Nod-a pronasao dva virusa, i jednog trojanca, a rad na kompu je cak ,barem kod mene puno brzi od kad sam sa Nortonom preskenirao filove. AVG nije los ali freeware antivirusi nisu bas pouzdani. Svima bi preporucio Norton 2005, naravno sa azurnim updateom, i videcete da je No.1
:: Pozdrav
::
::
Tako je! ja sam imao norton 2004 i imam barton 3200+, 512 memoriju i DVD rezac pionir... i kompjuter je sve OCAJNO radio! aninstalirao sam norton i instalirao nod 32 koji je radio kako je radio...bolje i nod nego nista :)
Kada je izasao norton 2005 meni je svanulo! PROBLEM TI JE PRIJATELJU SAMO TAJ NORTON 2004, TO TI KAZEM IZ ISKUSTVA!
pozz
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
antanas ... 26.03.2005. 23:40 #1209

status: user
broj poruka: 5
Nema to veze ni sa Nortonom ni sa bilo cim. Ja imam Kaspersky AVP i rezac mi se isto ponasa i kad je ukljucen i kad je iskljucen. Jednostavno kad kopiram na hard uspori mi racunar


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrkibg NOD ili Kasperski 12.04.2005. 17:29 #1332

status: user
broj poruka: 2


Izbaci Nortona sto pre smara nevidjeno.Ubaci Nod 32 ili Kasperski progledaces.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs