Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Double layer DVD diskovi
STRANA 1 OD 1
psihoyu Double layer DVD diskovi 18.05.2007. 21:55 T4417

status: user
broj poruka: 1191
Pre neki dan sam prvi put uzeo Double layer DVD+R Verbatim diskove sa brzinom snimanja 2.4x i pokusao da narezem C&C 3 Tiberium Wars sa hard diska, velicine 7,2 GB na Pioneer 108 DVD rezacu sa updateovanim firmwareom verzije 1.2 i oba diska su mi prsla.
Nero je izbacio sledecu poruku `Power calibration error, unable to recover TOC, could not performe end of disc-at-once, burn process failed at 2.4x`.
Ne razumem sta se desilo jer sam do sada narezao 1000 Verbatim DVD diskova bez problema.
U cemu bi mogao biti problem?



Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Double layer DVD diskovi 18.05.2007. 22:13 #19632

status: user
broj poruka: 5696
Kada se radi Lead-In onda se vrse merenja brzine, kalibrise snaga i talasna duzina lasera da bi se omogucio optimizovan upis za datu emluziju (ima mnogo vrsta i tipova: +-R (phtalo) cyanine, RW phase change...i razliciti brandovi a samim tim i razlicite strategije pri manipulaciji/rezanju Ukoliko emulzija ne odgovara zahtevima firmware-a ili ako u krajnem slucaju laser ne moze da postigne nominalnu snagu ispisace ti se cuvena greska koju si vide. Ovo je posebno izrazeno kod DL diskova i losih rezaca. Mada, postoji efikasan nacin da se ovo prevazidje...


M i G

:: Pre neki dan sam prvi put uzeo Double layer DVD+R Verbatim diskove sa brzinom snimanja 2.4x i pokusao da narezem C&C 3 Tiberium Wars sa hard diska, velicine 7,2 GB na Pioneer 108 DVD rezacu sa updateovanim firmwareom verzije 1.2 i oba diska su mi prsla.
:: Nero je izbacio sledecu poruku `Power calibration error, unable to recover TOC, could not performe end of disc-at-once, burn process failed at 2.4x`
:: Ne razumem sta se desilo jer sam do sada narezao 1000 Verbatim DVD diskova bez problema
:: U cemu bi mogao biti problem
::
::
::
:: Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Re: Re: Double layer DVD diskovi 18.05.2007. 22:25 #19633

status: user
broj poruka: 1191
:: Kada se radi Lead-In onda se vrse merenja brzine, kalibrise snaga i talasna duzina lasera da bi se omogucio optimizovan upis za datu emluziju (ima mnogo vrsta i tipova: +-R (phtalo) cyanine, RW phase change...i razliciti brandovi a samim tim i razlicite strategije pri manipulaciji/rezanju Ukoliko emulzija ne odgovara zahtevima firmware-a ili ako u krajnem slucaju laser ne moze da postigne nominalnu snagu ispisace ti se cuvena greska koju si vide. Ovo je posebno izrazeno kod DL diskova i losih rezaca. Mada, postoji efikasan nacin da se ovo prevazidje..


Pa reci druze kako da ovo resim, ipak je jedan Double layer 280din.
ILi mozda znas kako da igre od 5-8 GB snimim na 2 obicna DVD diska.




:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: Double layer DVD diskovi 18.05.2007. 22:28 #19634

status: user
broj poruka: 5696
Imas na NETu help od NEROa za soft vid problema i na forumu. Nemoj misliti da necu da ti kazem nego sam konkretno zaboravio celokupan postupak, secam se kao kroz maglu od prosle godine! Znam da su preskupi, ali mozes ti igru i da splitujes na 2 DVDa...ipak je to poslednji OK rezac od Pioneera, ali iz iskustva znam da on ima bas ovakve probleme. Druga opcija ti je analizirana u:

http://pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=4086&forid=27&katid=6


M i G

:: :: Kada se radi Lead-In onda se vrse merenja brzine, kalibrise snaga i talasna duzina lasera da bi se omogucio optimizovan upis za datu emluziju (ima mnogo vrsta i tipova: +-R (phtalo) cyanine, RW phase change...i razliciti brandovi a samim tim i razlicite strategije pri manipulaciji/rezanju Ukoliko emulzija ne odgovara zahtevima firmware-a ili ako u krajnem slucaju laser ne moze da postigne nominalnu snagu ispisace ti se cuvena greska koju si vide. Ovo je posebno izrazeno kod DL diskova i losih rezaca. Mada, postoji efikasan nacin da se ovo prevazidje..
::
::
:: Pa reci druze kako da ovo resim, ipak je jedan Double layer 280din
:: ILi mozda znas kako da igre od 5-8 GB snimim na 2 obicna DVD diska
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu ... 18.05.2007. 23:29 #19639

status: user
broj poruka: 1191
Kako najednostavnije da splitujem igru da stane na 2 DVD-a,a da to posle jednostavo radi?
Mislim znam neke fore za split preko Total comandera al nisam to do sada probavao.





Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Split 19.05.2007. 00:27 #19643

status: user
broj poruka: 726


Preporucujem ti HJSplit - `splituje` i `sastavlja` fajlove.Program je velicine oko 300 Kb.Ima i verziju HJJoin,koju sam koristio za `spajanje` WinRAR fajlova.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 19.05.2007. 05:40 #19659

status: user
broj poruka: 736
Moze HJSplit ali TC radi isti posao.Preporucujem sledeci postupak: napraviti image (pomocu Alcohol 120%) igre, i podeliti dobijeni fajl sa Total Commanderom.Selektuje se fajl, zatim File->Split File..., odabere se velicina dela i mesto gde ce delovi biti smeshteni i to je to.Spajanje se radi selektovanjem delova i File->Combine Files....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mihro Dual layer rulez :) 19.05.2007. 10:17 #19660

status: user
broj poruka: 143
I ja sam se tako `naopravljao` dual lejer diskova dok nisam provalio da ih Blind Write
snima bez greske. Ako te ne mrzi, probaj jos jednom sa njim :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Dual layer rulez :) 19.05.2007. 15:32 #19683

status: user
broj poruka: 5696
Da, to je onaj program koji moze i da skida sadrzaj `sumnjivih` medija, ako su osteceni...mada retko uspeva nekada i pomogne, za razliku od pukog kopiranja...u vom slucaju ne verujem da ce pomoci ali nista ne kosta (280din!) da se proba


M i G

:: I ja sam se tako `naopravljao` dual lejer diskova dok nisam provalio da ih Blind Writ
:: snima bez greske. Ako te ne mrzi, probaj jos jednom sa njim :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs