Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
DVD-RW prethodni problem
STRANA 1 OD 1
vojvoda DVD-RW prethodni problem 19.05.2007. 19:42 T4427

status: user
broj poruka: 8
Izvinjavam se na malo informacija.
Ovako: izvadio sam mini disk iz kamere sony i gledao ga na kompu. Zatim sam hteo da ga iskopiram preko neroa i navodno je sve iskopirao ali kad sam pogledao oba na njima je bilo samo 550kb, a inace je dvd-rw 2,8gb dvostrani.
Da li ima nade?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE MD??? 19.05.2007. 20:16 #19701

status: user
broj poruka: 5696
Opet malo podataka! Jel to onaj 3.5` RW u cartridje varijanti??? Kako si kopirao, ubacivsi kameru u USB ili FW, posto ako nije kao obicina mini DVD ne staje u opticke uredjaje. Da nisi slucajno radio remove umesto copy u nekom programu? Moras napisati detaljno, do sitnih creva...


M i G

:: Izvinjavam se na malo informacija.
:: Ovako: izvadio sam mini disk iz kamere sony i gledao ga na kompu. Zatim sam hteo da ga iskopiram preko neroa i navodno je sve iskopirao ali kad sam pogledao oba na njima je bilo samo 550kb, a inace je dvd-rw 2,8gb dvostrani.
:: Da li ima nade?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Baš! 19.05.2007. 22:24 #19713

status: user
broj poruka: 6643
Kako si `kopirao`?
To što imaš u kameri je dvd-ram.
Dvd-rw ne podržavaju svi i čitanje i pisanje na istom... neki ni jedno, mnogi novi čitaju ali ne narezuju, a neki `multidrive` mogu sve...
Tako ti nama ipak malo bolje opiši šta i sa čime, i kojim redosledom si uradio, rešićemo problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Jesi li ti siguran... 19.05.2007. 22:36 #19720

status: user
broj poruka: 7761
Jesi li siguran da optika na racunaru moze da ocita podatke sa tog diska, ko sto rece MiG neke ne mogu, neke mogu.
Ako nista ne budes mogao da uradis probaj da povezes kameru na racunar pa prebaci grebuj sliku nekim od programa za to. Mada ti moram priznati da mnogi imaju probleme sa povezivanjem Sony kamkordera na racunar bez obzira koji software koriste.

Probaj da ocitas te diskove recimo `isobusterom` ili nekim slicnim prgramom, ako taj ne otvori fajlove sa diska ne znam koji moze.

Srecno !!!

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vojvoda nastavak 20.05.2007. 10:36 #19743

status: user
broj poruka: 8
Isobuster mi nista nije nasao osim dva foldera koji su prazni (audio i video), a program WinHex mi je nekom alatkom pokazao velicinu od 1,1gb ali u svom listingu u heksadecimalnom zapisu mi posle sektora 275 prikazuje ? BAD SECTOR ?, a heksadecimalni zapis je isti odatle pa do kraja i igleda ovako:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 a b c d e f
0008900 I 20 3f 20 42 41 44 20 53 45 43 54 4f 52 20 3f 20 ? bad sector ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: nastavak 20.05.2007. 14:52 #19752

status: user
broj poruka: 7761
Losi sektori...
Sta da ti kazem izgleda da ti je disk otisao u vecna lovista, ali pre nego ga bacis pogledaj da li uredjaj na kome si ga snimio moze da ga iscita, tj vrati ga u kamkorder i probaj da pregledas sadrzajl.
Ako ni on ne moze da ga procita, izvadis ga iz kamkordera i pravo u `okrugli registrator` (citaj kantu), jer ako ga ni uredjaj na kome je zapisan a ni isobuster ne mogu procitati ne vredi se dalje muciti, ma koliko ti znacio njegov sadrzaj malo sta tu mozes uciniti.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: Isobuster mi nista nije nasao osim dva foldera koji su prazni (audio i video), a program WinHex mi je nekom alatkom pokazao velicinu od 1,1gb ali u svom listingu u heksadecimalnom zapisu mi posle sektora 275 prikazuje ? BAD SECTOR ?, a heksadecimalni zapis je isti odatle pa do kraja i igleda ovako
:: 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 a b c d e
:: 0008900 I 20 3f 20 42 41 44 20 53 45 43 54 4f 52 20 3f 20 ? bad sector ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko magneti i optike 20.05.2007. 16:22 #19767

status: user
broj poruka: 6643
Ma, ne bacaj ga... ako pokazuje da je prazan i ne može da se iščita, onda tu malo toga može da se napravi u povratku informacija. Ali, sam disk nije nužno za recycle bin, zbriši ga celog i za ram, valjda i formatiraj, mrzi me sad da proveravam da li to mora.... pa onda probaj da ponovo snimaš na njega - nešto nevažno za početak, pre bacanja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vojvoda Hvala 20.05.2007. 17:43 #19770

status: user
broj poruka: 8
Hvala vam puno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646164.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs