Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Sta moze da pomogne??? A da nije kupovina novog DVD chitacha...
STRANA 1 OD 1
enrico Sta moze da pomogne??? A da nije kupovina novog DVD chitacha... 22.03.2005. 19:46 T446

status: user
broj poruka: 5
Imam Sony kombo DVD plejer i CD rezach, a narezao sam nekoliko DVD-Ra kod prijatelja koji ima PIONIRov DVD rezach, proverio ih kod njega i bilo je ok. Kad sam ih ubacio u moj kombo kod kuce konstatovao sam da ne rade. Izbacuje mi "Disk is not formated" ekran u kome stoji obaveshtenje: "Windows cannot read from this disk. The disk might be corrupted, or it could be using a format that is not compatible with Windows."
Probao sam kod komsije koji ima takodje DVD rezach i kod njega je sve shljakalo.
Da li je to neka nepopravljiva nekompatibilnost ili postoji neko reshenje, neki drajver ili bilo kakav drugi pomocni program pomocu koga mogu i kod sebe da ih chitam?
Upomoc...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
horB Shta je na DVD-u? 22.03.2005. 21:15 #1127

status: user
broj poruka: 9

Kao prvo shta si snimio na diskove? Ako si filmove imash li softver (npr: PowerDVD) za gledanje filmova, imash li instalirane kodeke (npr K-Lite kodek).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
enrico Hvala, ali mislim da je problem u nechem drugom 23.03.2005. 00:06 #1131

status: user
broj poruka: 5

Snimio sam iskljuchivo DivX filmove. Imam sve moguce kodeke i DVD plejere instalirane i sve moguce video formate otvaram. Provereno.
Hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
clinica Pioneer 23.03.2005. 09:23 #1134

status: user
broj poruka: 1
Cest problem sa Pionirom - ono sto on nareze (na losije diskove) samo on moze da procita i niko vise... Pretpostavljam da si rezao na Princo 4x DVD-R. I ja imam isti problem. Jedino resenje je da kupis +R diskove (Ustvari ne ti nego tvoj drug - koliko sam shvatio njegov je DVD rezac)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Princo Brate!!! 24.03.2005. 01:27 #1152

status: user
broj poruka: 1191
Definitivno su Princo diskovi u pitanju,ja sam ih dobio od komsije i nisam mogao da ih ucitam na DVD playeru Asus E616.
Sada ima Pioneer rezac i koristim samo Verbatim(godinama sam koristio obicne CD-ove Verbatim i ubedjen sam da su najbolji,tj bukvalno jednini valjaju,svi ostali kad se izgrebeu kura* ces ih ucitati normalno) i nemam problema
Jesu malo skuplji,ali gubitak podataka je nesto najgore sto moze da se desi coveku!
Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
enrico Ma nije to! 24.03.2005. 08:21 #1158

status: user
broj poruka: 5
Ma, ne bre, ljudi! Koristio sam samo Verbatim DVD-R 4x! Oni u raznim bojama! Samo njih rendam! I sa svih drugih rezacha je htelo do sada da mi radi(jer nemam svoj rezach), chak sam snimao i ranije na nekom Pioniru kod prijatelja i sve je bilo ok. Ali sa konkretno ovog koji je kupljen pre nedelju dana kada ubacim DVD dobijem ovu chudnu poruku i nece da pusti nishta!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NebMes Nero 24.03.2005. 22:02 #1172

status: user
broj poruka: 8



Probaj taj DVD kad ga stavis u drajv da ga ocitas sa nerom, kao da hoces da ga kopiras, meni je to par puta pomoglo!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs