Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Moralne dileme...treba mi pomoc servisera!
STRANA 1 OD 1
Ruff Moralne dileme...treba mi pomoc servisera! 25.05.2007. 01:44 T4502

status: user
broj poruka: 829
Kum mog dobrog ortaka(!!!pazi vezu!!!)mi je ponudio hardove od 500GB za 100e. Standardnom kupovinom za te pare dobijes 320gb, sata2, 16mb kesha.

Gorepomenuti radi za nekog lika, vlasnika nekog pc shopa, koji ima sve haj-end i sl, pa kad mu se nesto lose prodaje(a i ovako) on pusti doticnog da distribuira to van tezge. To je barem njegova prica, i verovatno je istinita. Dakle ovaj hard nema garanciju, bar ne iz neke radnje. Maximum sto moze da se dobije bio bi direktan uput za servis... a i to tesko -u stvari nikako!
Moja ideja je: kad hdd crkne, on je crkao i tu pomoci nema. Jedino sto bih uz garanciju u nekoj firmi (mozda?) i mogao da ga zamenim. Ovako je to gotova prica...

E sad, na osnovu vasih postova, zakljucio sam da je najmanje reklamirana marka seagate i nju cu uzeti u svakom slucaju, osim ako ne kazete neku jos bolju.
Dakle, pitanje za servisere je: ako se seagate retko kvari, kolike su mi sanse da izadjem pevajuci iz tog dila? koliki je procenat riknutih seagate hdd-ova od 500gb, 16mb kesha, sata2? Ili te druge marke koju ce te mi mozda preporuciti, koliko ona cesto riknjava?

I konacno, kako je moguca tolika razlika u ceni, a da vlasnik jos uvek zaradjuje na prodaji? Jedino sto mogu da smislim je da je to bezobrazluk nasih prodavaca...

Molim sve servisere koji procitaju ovo da mi odgovore...
Hvala!

Nikolas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Moralne dileme...treba mi pomoc servisera! 25.05.2007. 02:07 #20150

status: user
broj poruka: 9388
Ja to u zivotu nebih kupio. Klasicna zvaka za ludaka... Izvini molim te, uvek bih pre uzeo 320GB sa 3-5 god garancije, nego da dajem 100 evra za disk od 500GB bez garancije. Evo i zasto. Pouzdanost hard diskova podjednako zavisi od kvaliteta izrade kao i od odtatka komponenti racunara, ponajvise napajanja i MB.

BTW
400GB SEAGATE 16MB BARRACUDA SATAII NCQ...8127 din. godinu dana garancije
WESTERN DIGITAL 500GB / WD5000AAKS / SATA2 / 16MB / 7200... 10 000 din 3. godine garancije

Vredno li je 100GB manje prostora za iste pare, odnosno 1800 din za isti kapacitet i 3 godine garancije.

Ne zaleci se.


:: Kum mog dobrog ortaka(!!!pazi vezu!!!)mi je ponudio hardove od 500GB za 100e. Standardnom kupovinom za te pare dobijes 320gb, sata2, 16mb kesha
::
:: Gorepomenuti radi za nekog lika, vlasnika nekog pc shopa, koji ima sve haj-end i sl, pa kad mu se nesto lose prodaje(a i ovako) on pusti doticnog da distribuira to van tezge. To je barem njegova prica, i verovatno je istinita. Dakle ovaj hard nema garanciju, bar ne iz neke radnje. Maximum sto moze da se dobije bio bi direktan uput za servis... a i to tesko -u stvari nikako
:: Moja ideja je: kad hdd crkne, on je crkao i tu pomoci nema. Jedino sto bih uz garanciju u nekoj firmi (mozda?) i mogao da ga zamenim. Ovako je to gotova prica...
::
:: E sad, na osnovu vasih postova, zakljucio sam da je najmanje reklamirana marka seagate i nju cu uzeti u svakom slucaju, osim ako ne kazete neku jos bolju.
:: Dakle, pitanje za servisere je: ako se seagate retko kvari, kolike su mi sanse da izadjem pevajuci iz tog dila? koliki je procenat riknutih seagate hdd-ova od 500gb, 16mb kesha, sata2? Ili te druge marke koju ce te mi mozda preporuciti, koliko ona cesto riknjava?
::
:: I konacno, kako je moguca tolika razlika u ceni, a da vlasnik jos uvek zaradjuje na prodaji? Jedino sto mogu da smislim je da je to bezobrazluk nasih prodavaca...
::
:: Molim sve servisere koji procitaju ovo da mi odgovore..
:: Hvala
::
:: Nikolas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: Dzak u macki 25.05.2007. 03:14 #20154

status: user
broj poruka: 584
Da ne dobijes slucajno na tim diskovima i puno DivX filmova i mp3 muzike gratis?
Bezi od toga, ne isplati se rizik. Ko zna sta su i u kakvim su uslovima radili ti diskovi.
I koliko puta su im ispali iz ruke...

BTW, stvarno ti je najvaznija garancija. Koja marka ima koji procenat reklamacija,
zavisi kako racunas. U kom procentu se kod nas ugradjuje Seagate? Da se razumemo,
Seagate-a sam ja uzeo pre dve godine sa garancijom do 2010. i zadovoljan sam i moja
je topla preporuka, ali ni WD-u nista ne fali koliko vidim. Koji god od ova dva da uzmes,
bitno je da si miran od 3-5 godina.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 25.05.2007. 09:27 #20166

status: user
broj poruka: 3529
Sve je super dok ti se ne desi da stvarno moras da reklamiras nesto, mislim, ja bih ga uzeo, ali samo pod jednim uslovom, a to je da mi na njemu nije nista bitno, da mi je on kao dodatni hdd, pa eto za 100eura fin hdd stvarno ok cena, ali.... sta ako rikne! .)
Samo to imaj u glavi pa sam proceni! Ako ti tih 100e nisu toliko bitni, onda uzimaj, i jos bolje ako mozes cisto da ga probas, formatiras i vidis kako radi!
Inace i ja sam zadovoljni vlasnik jednog Seagate-a, tako da sve preporuke.

P.S.:slazem se sa kolegama, garancija, garancija, i samo garancija!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 25.05.2007. 10:08 #20169

status: user
broj poruka: 271

Znas onu poslovicu `Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari`, ima tu nesto. Das 100 eur i HDD ti crkne posle nekog vremena i onda nemas nista i moras da kupujes drugi HDD, das 125 eur i HDD ti crkne posle nekog vremena i dalje imas nov HDD koji ces moci prodati eventulano za 60, 50, 40 eur. A sta ako ti ne crkne mozes da se pitas, pa dobro ako volis da igras loto i sl. samo napred mozda nesto i ucaris (tih 25 eur).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic uhhh 25.05.2007. 10:28 #20171

status: user
broj poruka: 609

pazi sad....ja sam tako kupovao komponente(ranije dok ja nisam poceo da radim u servisu i dobijam dilerske cene)..e sad sve zavisi od likova od kojih kupujes..ja sam dobijao usmenu garanciju..kao brate nema problema...i to je funkcionisalo..znaci sve zavisi koliko imas poverenja u ortaka tvoga kuma (pazi vezu) :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pcandparts zavisi kako razmisljas... 25.05.2007. 12:34 #20176

status: user
broj poruka: 73

`I konacno, kako je moguca tolika razlika u ceni, a da vlasnik jos uvek zaradjuje na prodaji? Jedino sto mogu da smislim je da je to bezobrazluk nasih prodavaca...`
- - - - - - - -

U vezi gornjeg: zasto mizlis da je u pitanju bezobrazluk prodavaca (pretpostavljam da
mislis da oni takve diskove dobijaju za 50-60€?!)..
A nije ti palo napamet da je `kum tvog prijatelja (pazi vezu)` mozda do njih dosao na
neki drugi nacin, recimo bez saglasnosti gazde (zasto mislis da je njegova prica za verovanje?)... Zar nije u tom slucaju njegov bezobrazluk - disk kosta 0 (ili `5 min. straha`),
pa onda moze da ga valja i za nizu cenu... :(

Ako nije tako, izvinjavam se, ali suvise dugo godina sam `insajder` (servisi, uvoz, prodaja hardvera) i vrlo dobro znam sta se radi, nazalost.

Sto se tica pitanja statistike - suvise mali broj bas tih modela je prodat kod nas da bi
moglo nesto pouzdanije da ti se odgovori, osim onog sto znas - vrhunska firma i nov
proizvod (tehnologija).

Pa, srecno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff nisam mislio... 25.05.2007. 17:49 #20188

status: user
broj poruka: 829
...da nekoga vredjam, ali slozice te se da su cene, u odnosu na kvalitet, kod nas vise od cena u svetu(dobro, zavisi od radnje do radnje...)
A pretpostavljam da je lik pricao istinu, nije izgledao bas pametan da moze da izmislja takve stvari...
A nigde ni nije iskljuceno da on malo krade od gazde...

A moram da se izvinim, gledao sam cene samo sa ovog sajta, ali u odnosu na gorepomenutog WD-a, izgleda da i nije toliko kriticna razlika! Jes da nije Caviar(joj, sto bi mi takav bio gotivan da je po toj ceni...), ali 1800din razlike za garanciju...
Zahvalan sam sto ste mi pomogli! Dakle samo sa garancijom!

2 pcandparts: izvinjavam se, ali u odnosu na cene koje sam ja gledao, tako mi se cinilo...
I da li bi ste mi rekli, ako ste upoznati sa tim, kod kojih firmi vredi kupovati, to jest koje su ozbiljne firme(naravno, nize cene su pozeljne, ali garancija je vaznija od svega, za sve delove)?

Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dusan555 nikako 26.05.2007. 10:34 #20217

status: user
broj poruka: 2
razmisli da li si bar malo dobar sa tim rodjakom, jer ako nisi sto bi on tebi cinio uslugu? Mozda hoce da ga se otarasi, jer da ista vredi uzeo bi ga za sebe .
DUKI car V1

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tmservis garancija No1 26.05.2007. 10:38 #20218

status: user
broj poruka: 35
Auuuuu bre ljudi,kao da disk uzimate za sva vremena i dajete bar 1000eur.Pa to je potrosna stvar.Iovako za te pare sta se prodaje kod nas je II liga.U normalnoj kucnoj upotrebi uz ispravan osnovni hardware a na prvom mestu dobar izvor i kontroleri na ploci ni jedan nece da crkne bar 2-3g.Nemoj da krajcujes kintu,kupi sa garancijom
Beograd,

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
newtesla Sta bi bilo kad bi bilo... 26.05.2007. 12:10 #20221

status: user
broj poruka: 25



Kad bi ti uzeo, jedno, 100 komada, pa zavaljao odma po 130 evra, onda i da ti crkne svaki peti, boli te uHo, jer si ti i dalje dobar lovicu......

Seagate je dovoljno dobra firma da bi, u tom slucaju, mogao da se pouzdas da nece crkavati cesce od `svaki peti`.

Ali, posto ti ne uzimas 100 komada....

Pazi, trgovacka deviza u Srbiji je : Ugradish se oko 2.5 puta... Dupla zarada, a onih 0.5 da isplatish putne troshkove.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Sta bi bilo kad bi bilo... 26.05.2007. 17:33 #20231

status: user
broj poruka: 9388

::
:: Pazi, trgovacka deviza u Srbiji je : Ugradish se oko 2.5 puta... Dupla zarada, a onih 0.5 da isplatish putne troshkove

Brate, sto ne ode ti u privatnike, da se obogatis na brzaka...?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tmservis za VMARCa 27.05.2007. 11:53 #20294

status: user
broj poruka: 35
Dobri su ti komentari,prvi. Slazem se sa tobom u potpunosti.
Beograd,

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646156.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs