Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Softver za PDA i mobilne
ZTE ROAMER VIP DROID 2
STRANA 1 OD 1
Bane1991 ZTE ROAMER VIP DROID 2 02.04.2012. 19:07 T45034

status: user
broj poruka: 5
E ovako,treba mi pomoc oko konkcije telefona sa PCom,ali samo u odredjenim konkcijama. Tipa kao sto stariji telefoni sa ANDROID operativnim sistemom mogu da se povezu na iternet preko USB kabla,tako verovatno i ovaj moze. Ali mi treba pomoc kako ti da izvedem! :) :) :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 02.04.2012. 20:08 #410088

status: user
broj poruka: 2998
Ako hoces usb storage, bocni kabl, povuci notifikacije na dole, videces da pise da je usb zakacen, klik na to zatim kliknes usb storage i to je to. Meni je to radilo i na 1.6

ako hoces pristup imeniku i sl nadjes pc suite za tvoj model ili kako se vec zove, instaliras, zakacis fon, pustis komp da instalira drajvere i to je to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bane1991 re 02.04.2012. 21:35 #410093

status: user
broj poruka: 5

a ok to nego rekla mi je jedna zena sto ima android telefon da moze da se kanaci na net preko telefona samo je dovoljno da se bocne na USB kabal i da ukljuci neku appl i da dobija internet konkciju preko USBa i da fura i surfuje preko telefona a nije prikacena ni na WI - FI ni na net preko kredita. . . pa me to zanima kako da uradim :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bmpdoo re 02.04.2012. 22:03 #410098

status: user
broj poruka: 252

Imas na marketu PDA net program koji instaliras na telefon i istu aplikaciju sa njihovog sajta za komp, naravno podrazumeva se da su ti drajveri za tel vec instalirani na kompu. Daje ti mogucnost povezivanja i preko USB-a , BT, i cak mislim WIFI-a,


Are you classified as human?
`Negative, I am a meat popsicle.`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ ok 02.04.2012. 22:15 #410100

status: user
broj poruka: 2998
Vidis, posle ovoga `rekla mi jedna zena` pocinju problemi.

Nekada sam iskreno fasciniran zenskom logikom. Cast izuzecima.

Ovako, sama ideja da sa deska saljes net na fon preko usb-a je po meni malo suluda.
Evo ti link pa istrazuj http://goo.gl/m0sx9

Sve sto hoces da instaliras na fon, mozes i da skines sa nekog foruma\sajta, a zatim prebacis na telefon i sa njega instaliras. A ako to hoces da uradis samo da bi surfovao netom preko telefona i pritom da si limitiran sa pola metra-metar usb kabla - opet suludo, imas komp pored sebe, mozes i na njemu da to uradis :)

E sada, vidis, najlakse ti je da pitas tu zenu koju aplikaciju ona koristi pa da i ti onda bocnes, furas i surfujes preko telefona pored kompa. Corava rabota.

E sad, najelegantnije resenje, a i future proof, je da investiras u neki bezicni ruter i da uzivas. Em nece da te zeza kabl a i furanje i surfovanje ce ti biti mnogo ugodnije a ni komp nece morati da bude ukljucen stalno. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bane1991 re 02.04.2012. 22:24 #410101

status: user
broj poruka: 5



@ jovanZ
Znam da je corava rabota nego mi vise pun nos uplatim kredit ostanem bez njega jer mi ovaj moron od telefona skida applikaije koje sam ja vec narucio preko neta. . . zato te pitam dal ima neke mogucnosti.

@bmpdoo

hvala ti sacu da vidim sta i kako preko neta!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 02.04.2012. 22:38 #410103

status: user
broj poruka: 2998
Ok, to razumem. ali kao sto sam rekao - zasto da skidas neke aplikacije sa reklamama, verzije sa pola zakljucanih opcija, i jos da se petljas sa pustanjem neta na fon kada mozes da pazaris izlecenu verziju, prebacis na fon i picis?

Android telefon (bar po mom misljenju) definitivno nije za prepaid, bas zbog neta, jednostavno nije to taj user experience ako ces da stalno budes offline, a ako drzis net ukljucenim, on ce da ti uvek pomalo vuce, makar ti ne radio nista.

Nadam se da ces uspeti, ali razmisli makar o blututu kao opciji, ako ti je wifi preskupa varijanta, sada kosta par evrica, a neces morati da se jebavas sa kablom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bane1991 re 02.04.2012. 22:59 #410109

status: user
broj poruka: 5
e ljudi e sada ima mversion 3.02 PDA net. . . e sada koju verziju da skinem PDA net za komp jer ja sam skinuo neku al nece da se prikaci . . . ` please make sure your Sync connection to your phone has been established`

to mi se stalno pojavljuje


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddim Re: ok 03.04.2012. 09:40 #410153

status: user
broj poruka: 214
:: Vidis, posle ovoga `rekla mi jedna zena` pocinju problemi
::
:: Nekada sam iskreno fasciniran zenskom logikom. Cast izuzecima
::
:: Ovako, sama ideja da sa deska saljes net na fon preko usb-a je po meni malo suluda.
:: Evo ti link pa istrazuj http://goo.gl/m0sx


Vidis, posle ovoga `JovanZ` pocinju problemi.
Nekada sam iskreno fasciniran JovanZ logikom (ako je ima uopste).
A shta je to suludo u tome da ti treba internet na telefonu preko pc-a? mogu bar 20,000 razloga da ti dam. Suludo u celoj prici je samo ova izjava da je suludo :-)

LM, u novijim androidima je i fabricki ugradjena ta opcija (toliko o tome da je suludo). evo i screenshot-a od pre 15 sekundi: http://goo.gl/wNEDZ
Obrati paznju na trecu (suludu) opciju :Internet pass-through !!! totalno suludo! :-)

samo pretrazi market za tu opciju i reshices problem. ima i zgodnih programa koji blokiraju uspostavljanje gprs/edge/... veze i onda ne moze sam da se kaci na net. uz to bi bilo zgodno da mu i onemogucis background data i automatic sync.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peniko Skini Barnacle WiFi Tether sa marketa 06.04.2012. 12:52 #410846

status: user
broj poruka: 205
i moci ces da se povezes tako sto ce ti telefon postati Access Point i nalazices ga kao normalnu WiFi mrezu svojim racunarom...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re: Re: ok 24.04.2012. 23:23 #414315

status: user
broj poruka: 2998
Koji je tvoj problem? Hajde argumentuj 20.000 razloga? Ajd` da ne cepidlacim moze i 10 hiljada.
E sada ako ti je feeling da me prozivas da bi se osecao bolje to je vec drugo.

Druga stvar - rekao sam da je po meni suludo, ok mozda sam se preostro izrazio - ali krajnje neprakticno shareovati net preko kabla. Nisam rekao da je suludo koristiti wifi. Sto se BT-a tice i to je ok opcija mada za slicne pare moze i wifi da se pazari, imao sam dovoljno petljancije sa njim da nemam zelju da ga koristim nizasta vise od obicnog transfera fajlova.

Ne vidim potrebu da vredjas moju logiku a samim tim i mene samo zato sto se moje misljenje razlikuje od tvog.

:: :: Vidis, posle ovoga `rekla mi jedna zena` pocinju problemi
:: ::
:: :: Nekada sam iskreno fasciniran zenskom logikom. Cast izuzecima
:: ::
:: :: Ovako, sama ideja da sa deska saljes net na fon preko usb-a je po meni malo suluda.
:: :: Evo ti link pa istrazuj http://goo.gl/m0sx
::
::
:: Vidis, posle ovoga `JovanZ` pocinju problemi
:: Nekada sam iskreno fasciniran JovanZ logikom (ako je ima uopste)
:: A shta je to suludo u tome da ti treba internet na telefonu preko pc-a? mogu bar 20,000 razloga da ti dam. Suludo u celoj prici je samo ova izjava da je suludo :-
::
:: LM, u novijim androidima je i fabricki ugradjena ta opcija (toliko o tome da je suludo). evo i screenshot-a od pre 15 sekundi: http://goo.gl/wNED
:: Obrati paznju na trecu (suludu) opciju :Internet pass-through !!! totalno suludo! :-
::
:: samo pretrazi market za tu opciju i reshices problem. ima i zgodnih programa koji blokiraju uspostavljanje gprs/edge/... veze i onda ne moze sam da se kaci na net. uz to bi bilo zgodno da mu i onemogucis background data i automatic sync
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs