Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Kako da konvertujem Hard disc iz NTFS u FAT32 format
STRANA 1 OD 1
SnoopDogg Kako da konvertujem Hard disc iz NTFS u FAT32 format 24.03.2005. 23:18 T456

status: user
broj poruka: 36

Da li je uopste moguce da to uradim i ako jeste kako pomagajte molim vas!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Fakanje 25.03.2005. 00:15 #1176

status: user
broj poruka: 1191
To se radi obicno kada reinstaliras Windows,izaberes da ti formatira u FAT32 formatu.A ovako ne moze osim da obrises sve podatke (formatiranje u FAt32).
Ne znam zasto zelis da promenis iz NTFS-a koji ti je sigurniji i podaci zauzimaju manje mesta,a FAT 32 sto kazu moji profani je u jednoj reci SHIT!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SoneX Blabk 25.03.2005. 00:38 #1177

status: user
broj poruka: 55
Ako se ne radi o C particiji na kojoj ti je Windows,onda odaberi koju particiju hoces,desni klik, format pa u opadajucem meniju izaberi fat32 i kazi mu OK,fora je samo sto ces izgubiti sve podatke.
Meni su 2 patricije u fat32 a jedna u ntfs,tako da mozes i da miksujes,u svakom slucaju je sigurnija far32 particija,a ima jedna caka tu oko koje sam se ja namucio,ako ti je ntfs particija na kome ti je norton ghost a sistemska fat32 onda nema nista od bekapovanja,moraju da su istre patricije.
Pozdrav

Strpljenje je majka!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasheed Kako da konvertujem Hard disc iz NTFS u FAT32 format 25.03.2005. 03:51 #1183

status: user
broj poruka: 2

Partition Magic to radi bez problema, mislim da cak i podaci ostanu. Sa njim mozes i da spajas dve particije, da delis particiju, i opet ti ostanu podaci. Bukvalono mozes da radis sa particijama sve sto ti padne na pamet.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Partition magic 8.1 25.03.2005. 11:30 #1187

status: user
broj poruka: 2270
...naravno radi ovo bez problema. Pažnja!!!! Ako ti je disk veći od 80Gb onda je verzija 8.1 obavezna! Ako je 80 i manji onda može i sedmica.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SoneX PM 26.03.2005. 08:23 #1198

status: user
broj poruka: 55
Ovo programce zna tako da umrsi masinu da je to prosto neverovatno.


Strpljenje je majka!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 26.03.2005. 12:30 #1201

status: user
broj poruka: 210



Decko, prekopiraj sve podatke sa tog harda na neki drugi pa onda na prazne particije konvertuj iz cega hoces u sta hoces, pa posle vrati podatke.
Nijedan program ne moze da ti garantuje za sigurnost podataka dok se konvertuje. Uvek nesto krene nizbrdo.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Boyli Don`t play 26.03.2005. 18:13 #1205

status: user
broj poruka: 4



Nemoj previše da se igraš sa Partition Magicom, jer je moj ortak skroz uzjebao hard, pa sam morao da mu reinstaliram sys. Ukoliko tačno znaš šta radiš, onda OK. Najbolje ti je pri reinstalaciji sistema da praviš šta hoćeš i koliko hoćeš. Prebaci sve podatke na neki drugi hard pa konvertuj resize-uj, etc.
Pozzzz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Generalno moze, ali...... 27.03.2005. 04:22 #1212

status: admin
broj poruka: 876
U principu moze da se konvertuje FS iz NTFS u FAT ali samo uz pomoc pojedinih programa kao sto su: System Commander 8, Partition Magic, itd... Po microsoftu moze samo konvertovanje iz FAT->NTFS. Ali kao sto rekoh moze uz pomoc odredjenih programa ali to nije 100% siguran proces. Ako su ti podaci od velike vaznosti onda ti preporucujem da konvertovanje odradis u fazama tako sto ces privremeno podatke da smestis na recimo C particiju, formatiras D i prilikom formata odaberes FAT32. Prebacis podatke na formatiranu D particiju, a zatim formatiras C particiju. Ukoliko imas samo jednu particiju, onda prebaci podatke na drugi hard ili narezi na CD/DVD.Ukoliko ti podaci nisu od presudne vaznosti ali bi voleo da ih zadrzis onda upotrebi neki od navedenih programa.

Nisi nam naveo zasto uopste prelazis sa NTFS na FAT s obzirom da je NTFS mnogo sigurniji i bolji.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SnoopDogg OPET PROBLEM 03.04.2005. 17:25 #1278

status: user
broj poruka: 36
ALI IMAM JEDAN PROBLEM NESTO MI JE KOMP SJEBAN PA NE MOGU NISTA DA SKINEM SA NET, PISE MI NESTO U VEZI SA SYSTEM SECURITY. JEL NEKO ZNA STA JE???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs