Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
NEC 4550A problem sa citanjem DVD
STRANA 1 OD 1
gamil NEC 4550A problem sa citanjem DVD 13.06.2007. 19:13 T4707

status: user
broj poruka: 242
Postovani ucesnici foruma. Navedeni uredjaj ima problem sa citanjem DVD konkretno marke PRINCO. Kada krene da ga procita potrebno mu je dosta vremena i uglavnom ne uspe u tome. Tom prilikom mi ne dozvoljava cak ni da otvorim neku drugu aplikaciju. U njemu je bio firmware 1.07, flesovao sam ga sa 1.09, ali i dalje ima isti problem. Postupak uradjen korektno i prepoznao je novi firmware. Drajvere je povukao iz windowsa i prepoznao ga . Verbatim otvara korektno. Drugar mi je narezao MP3 na Princo, multimedija je cista bez ogrebotina. Znaci iz njegovog kompjutera u moj kompjuter.
Sta je u pitanju, da li je to kvalitet ili nesto drugo, kod njega se otvara bez problema. Inace Nec nije mnogo koriscen, narezao je ukupno oko 100-tinak CD i DVD cisto za licnu upotrebu. Garancija istekla.Kakvo je Vase iskustvo i misljenje.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 13.06.2007. 19:36 #21643

status: user
broj poruka: 584

neka ti drug nareze konkretan PRINCO na korektan DVD medij
i mene boli stomak kad pojedem nesto pokvareno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja sasvim uobičajeno... 13.06.2007. 19:42 #21644

status: user
broj poruka: 299

svi DVD čitači/rezači po mom iskustvu imaju isti problem, izbirljivi su...
zbog toga imam uvek barem dve različite sorte DVD uređaja u kompu (ili barem u kompovima na mreži)...
idem logikom...što ne pročita jedan, pročitaće drugi ..
logika se pokazala prilično efikasnom...

promenjeni do sada :
NEC 3550, 4550
Pioneer 107, 108,109,111
Optiarc (ne znam koji model)
i nekolicina DVD čitača (LG, ko je ugasio liteON, ASUS, SONY)...
svuda isti problem, čitaju jedne, a druge neće...

po mom iskustvu... ti uopšte ni nemaš problem :)))))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso malo neuobicajenije... 13.06.2007. 19:47 #21645

status: user
broj poruka: 584
NEC ume da ne procita dobro ono sto je ON SAM napisao,
a pri tom da je otisak citljiv na 99% ostalih citaca :))


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: malo neuobicajenije... 13.06.2007. 19:52 #21646

status: user
broj poruka: 299
:: NEC ume da ne procita dobro ono sto je on SAM napisao,
:: a pri tom da je otisak citljiv na 99% ostalih citaca :)
::

i gore od toga!!!
narezao sam 7 DVD-a juče, ni jedan neće da iščita (NEC 4550a) na Xwave diskovima...
na LG čitaču rade bez problema...
najsmešniji deo priče glasi:
NAKON REZANJA JE ´LADNO URADIO VERIFIKACIJU (dakle učitao i pregledao disk), a zatim odbio da ih čita ...
izgleda da mu se ne sviđa sadržaj diskova
:)))))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 13.06.2007. 20:15 #21648

status: user
broj poruka: 584

Da, zaboravio sam, to je ipak najjaca fora!!! :))
Ja imam 3500ag koji je najstrasnije zlostavljan tjekom ovijeh godina,
ista stvar, ali da ne poplasimo coveka ili da ga ne ohrabrimo da podesava
potenciometre, ovo su stvarno odlicni rezaci (pre Optiarca) i ovo su poznate
stvari koje samo treba prihvatiti.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gamil Re: :: 13.06.2007. 21:01 #21649

status: user
broj poruka: 242
Hvala na odgovorima
A oko podesavanja potenciometara i jacine lasera, nisam pristalica toga i to nebih nikad radio, jer sam misljenja da je to poboljsanje za kratak period i da je fabricka kalibracija optimalno podesavanje, a ako se to i radi da to uradi neko ko ima iskustva sa time.


::
:: Da, zaboravio sam, to je ipak najjaca fora!!! :)
:: Ja imam 3500ag koji je najstrasnije zlostavljan tjekom ovijeh godina
:: ista stvar, ali da ne poplasimo coveka ili da ga ne ohrabrimo da podesav
:: potenciometre, ovo su stvarno odlicni rezaci (pre Optiarca) i ovo su poznat
:: stvari koje samo treba prihvatiti
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: Re: :: 13.06.2007. 21:06 #21650

status: user
broj poruka: 299
:: Hvala na odgovorim
:: A oko podesavanja potenciometara i jacine lasera, nisam pristalica toga i to nebih nikad radio, jer sam misljenja da je to poboljsanje za kratak period i da je fabricka kalibracija optimalno podesavanje


ima samo jedna stvar koju praktikujem sa svim DVD i CD uređajima...
čišćenje prašine sa gumice na kojoj rotira DVD...
kada se napraši ne može da se dobro fixira disk i sve lošije i lošije čita...
nakon čišćenja sve dođe na staro...

obično mi je kriterijum da li čita diskove koje je prethodno čitao...
kada se na njima muči ili ne čita, očistim prašinu... i sve iz početka...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: Re: :: 13.06.2007. 22:02 #21653

status: user
broj poruka: 584
:: ima samo jedna stvar koju praktikujem sa svim DVD i CD uređajima..
:: čišćenje prašine sa gumice na kojoj rotira DVD..
:: kada se napraši ne može da se dobro fixira disk i sve lošije i lošije čita..
:: nakon čišćenja sve dođe na staro..

da, a ovo je jos vise izrazeno kod muzickih uredjaja,
disk preskace, secka pri kraju diska, seta glavu napred-nazad, stenje...
serviseri cim vide to trljaju ruke, jer znaju da ce da naplate
promenu cele glave, a problem je cesto samo u prljavstini koju preneses preko cd-a

kod manjih brzina (audio CD) poteras poslednju numeru (najmanja brzina),
stavis na pauzu i prineses uvo plejeru, kad ti tamo a ono medjutim...

zurka, socivo skace gore dole, ceo mehanizam izgleda kao stara ves masina,
sve se trese jer disk nije izbalansiran na motoru dobro... zbog mrvice hleba ili cokolade :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp Sto je citao, citao je!!!!!!! 14.06.2007. 10:21 #21685

status: user
broj poruka: 486

OD njega dosta meni je ovo treci enk koji uzimam u garanciji ne prodje ni 6 meseci on se isto tako ponasa. Mozes da ga bacis ili da porbas da mu otkacis struja pa da zakacis da slucjano nece da proradi ali cisto sumnjam!!!!!!!

NEMA TI DRUGE NEGO PRAVAC PRODAVNICA I KUPI NOVI!!!!!!!!!


STVARNO MI JE ZAO ALI JE TAKO ISTI PTOBLEM MUCI SIH NAS!!!!!!!!

SAMO PLEXTOR SVE OSTALO JE SMECE BLAGO RECENO!!!!!!!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smhardyu Re: Sto je citao, citao je!!!!!!! 14.06.2007. 11:10 #21691

status: user
broj poruka: 104
Stvarno ne vidim u cemu je problem,NEC je odlichan a to shto neko hoce da prodje za 2 dinara jeftinije po komadu blanko DVD-a stvarno nije za raspravu .Nadam se da ne misle svi ovako,inache ....PROPADOSMO


::
:: OD njega dosta meni je ovo treci enk koji uzimam u garanciji ne prodje ni 6 meseci on se isto tako ponasa. Mozes da ga bacis ili da porbas da mu otkacis struja pa da zakacis da slucjano nece da proradi ali cisto sumnjam!!!!!!
::
:: NEMA TI DRUGE NEGO PRAVAC PRODAVNICA I KUPI NOVI!!!!!!!!
::
::
:: STVARNO MI JE ZAO ALI JE TAKO ISTI PTOBLEM MUCI SIH NAS!!!!!!!
::
:: SAMO PLEXTOR SVE OSTALO JE SMECE BLAGO RECENO!!!!!!!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smhardyu i da 14.06.2007. 11:12 #21692

status: user
broj poruka: 104


Molim te nemoj da govoris u ime `SIH NAS` odnosno svih nas,tako su govorili mnogi diktatori....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
brdardusan NEC vs Pioneer 14.06.2007. 11:58 #21695

status: user
broj poruka: 12
Pazi ovako... Najrasprostranjeniji dvd rezaci kod nas su Pioneer i NEC... Ono sto Pioneer nareze velike su mogucnosti da NEC nece da procita, a posebno ako je narezano na preko 4x... Nije u tebi problem nego u konkurentskim firmama... Furaju neki svoj individualni standard... Kada rezes uvek zatvaraj sesije i rezi na sto manje brzina... Radice ti onda... Probaj... Pozdrav... :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Sto je citao, citao je!!!!!!! 14.06.2007. 12:08 #21696

status: user
broj poruka: 584
andrejnp, ti mora da se zezas, uradi nesto sa tim slovima, zivota ti!

ovo je pisana rec, kada ti praunuci budu citali sta si kucao reci ce -
`vidi tata, pa onaj cika sa slike na zidu je opet promasio padeze, sta mu je?`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE jos malo siljenja ovsa 14.06.2007. 12:58 #21700

status: user
broj poruka: 5696
Au, o cemu vi raspravljate. I ja se sada cudim i krstim svojim postovima i raspravama sa svime i svacim (ne svakim). OK, stoji: Plextor, IOmega, Yamaha...imaju najbolje rezace, ali NEC, Pioneer i Sony se svakako isticu kvalitetom nad ostalima, cak su bolji i od Samsung-Toshiba i LG-Hitachi Global Storage koncerna. Ali je njihov kvalitet daleko ispod onog od pre par godina. Licno mislim da je Sony (nekada ga je potpisivao Lite-On) iako je losije izrade (short profile, losija stampa i elektronika, MediTek umesto NEC chipset-a, klimav tray ali odlicna Sanyo optika i pick-up mehanizam) bolji od NEC i Pioneer pandana. Mene sluze 4 takva Sony(Lite-On) DVD-RW 4x-8x vec 3-4 godine a sa njima i citam i rezem, na vise masina. Citaju i rezu sve (cak i najvece krseve poput Princo, TraxData, Platinet) osim ako mi ne dodje neki medij koji reze `nakaradno` kao floppy sa pomerenim `azimutom` pa posle moras juriti neki nikad vidjen citac koji bi to progutao a pre toga moras da ga raspalis par puta ne bili rasklimao glavu i tako omogucio citanje. Kvalitetni mediji su uvek imperativ!

P.S. smhardyu, welcome back!


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 Imao pre slican problem 14.06.2007. 17:44 #21726

status: user
broj poruka: 504
Dok sam do pre 2 godine radio u foto studiju u Valjevu snimao sam sve i svasta(mature,svadbe...) i radio brdo kopija(ponekad za vikend 40-50 kom).Kupovao sam samo verbatim diskove(tada 8X) i rezao iskljucivo na 4 brzine.Rezac pionir nov novcijat,masina isto bila ok .Desavalo mi se da svaki 4 disk izbaci gresku i morao sam da bacim i ponovim celu proceduru.
Sada sam u Nemackoj i imam LG rezac i narezao sam brdo diskova samo mi je 1 `pukao`.
Po mome skromnom misljenju i kao nekom iskustvu sranje su nam brate mediji koje kupujemo dole.Ja ovde u Nemackoj diskove kupujem na buvljaku PLATINUM su 16X i platim 50 komada 8€.
Sprzio sam vec brdo,kao sto rekoh,samo jedan riknuo!!!!
Pozdrav za sve!!
Simke
Valjevo u srcu!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Imao pre slican problem 14.06.2007. 19:17 #21735

status: user
broj poruka: 584



:: Dok sam do pre 2 godine radio u foto studiju u Valjevu snimao sam sve i svasta(mature,svadbe...) i radio brdo kopija(ponekad za vikend 40-50 kom).Kupovao sam samo verbatim diskove(tada 8X) i rezao iskljucivo na 4 brzine.Rezac pionir nov novcijat,masina isto bila ok .Desavalo mi se da svaki 4 disk izbaci gresku i morao sam da bacim i ponovim celu proceduru
:: Sada sam u Nemackoj i imam LG rezac i narezao sam brdo diskova samo mi je 1 `pukao`
:: Po mome skromnom misljenju i kao nekom iskustvu sranje su nam brate mediji koje kupujemo dole.Ja ovde u Nemackoj diskove kupujem na buvljaku PLATINUM su 16X i platim 50 komada 8€
:: Sprzio sam vec brdo,kao sto rekoh,samo jedan riknuo!!!
:: Pozdrav za sve!
:: Simke
:: Valjevo u srcu!
::
::

zakljucak svega je da rezaci lose podnose trubace
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diamond73 17.06.2007. 17:52 #21902

status: user
broj poruka: 111



Prijatelju,rezač je star,to je moguće.Drugo,postoji lista recommended media za nec-a.Tu ima i riteka,i taio yinden i TDK i verbatim,ali NEMA princa,znači ne preporučuje se narezivanje na ove medije bar je tako pisalo za NEC 3550A kada sam ja gledao.

Ja imam,gigabyte dvd rom,čita svašta i ne žalim se.Ako negde nađete,valjda će valjati,ne znam da li je do serije u pitanju kvalitet.

Rezači inače greju diskove,tako da ja nikada ne režem jedan dvd za drugim.Opada kvalitet otiska.

Moje je iskustvo da dok uređaj čita,čita.Nikakvo čišćenje mi nije pomagalo.

Na optiarc daju negde 2 godine garancije pa izvolte pa kupite i režite do mile volje.

Inače,da se razumemo,gigabyte i sony koriste lite on optiku,a mislim da je lite on optika i u optiarc uređajima.Sad ostalo sve zavisi od firmware-a.Meni je recimo dvd lite on bio katastrofa od kvaliteta.Dok cd rezač je bolji,al ipak posle dve godine rezanja i on odsluži svoje.

neko je lepo rekao,nije isto imati dvd rezač i rezati jedan disk dnevno ili jedan disk nedeljno.
Jednostavno kod optičkih uređaja sam video pre koju godinu,oznaku u knjizi za prodavce o radnom veku na osnovu broja radnih sati,ali niko ne daje takvu garanciju sada.
jednostavno ako je bolji uređaj,daju 2 god garancije.
Pa kad odsluži,odsluži svoje.
Mala napomena,lite on optika je nekad bučnija a nekad ne,što ne utiče na sam rad i kvalitet uređaja,samo se `čuje` dok okreće disk i sl.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Sony NEC koncerna 17.06.2007. 19:31 #21910

status: user
broj poruka: 5696
Cuo sam ali nisam imao na stolu i testu ni jedan Optiarc uredjaj, s obzirom da su to velike Japanske firme od velikog ugleda i na osnovu onoga sto sam cuo iz prve ruke bice odlicni, jaci od bilo kojih do sada (ne racunajuci Plextor, TDK, IOmega, Kenwood, Yamaha...)


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646164.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs