Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
hard disk pitanje
STRANA 1 OD 1
filni hard disk pitanje 17.06.2007. 20:26 T4752

status: user
broj poruka: 1199

Moze li neko da mi kaze neki dobar program za chekiranje ispravnosti Hard Disk-a ...... Ovaj moj je poceo neshto da brlja...Itd...pa bi zeleo da ga pregledam..... Ako je vec bila tema sa ovakvim pitanjem ja se izvinjavam unaped svima..Al mrzi me da trazim..A hitno mi je.... Moj hard disk koji imam je MAXTOR 160 GB SATA Debeli :))Nije onaj SLIM :))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 17.06.2007. 20:43 #21918

status: user
broj poruka: 271

Ja bih koristio Powermax i MHDD, ako prodje oba testa ispravan je u suprotnom ...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: hard disk pitanje 17.06.2007. 21:07 #21921

status: user
broj poruka: 5696
Da se nadovezem: SpinRite, Victoria, HDD check, HDD regenerator, HDD tune...Svi imaju visestruke verify, read i write modove a neki i SMART self-offline rutine kojom testiraju seek-to-track, cache, rotaciju...fabricki alati (Maxtor PowMax) ti mogu proveriti i mehaniku i elektroniku do odredjene mere. Inace Maxtor pravi djubre od diskova, u slucaju da nisi znao, sada znas!


M i G

::
:: Moze li neko da mi kaze neki dobar program za chekiranje ispravnosti Hard Disk-a ...... Ovaj moj je poceo neshto da brlja...Itd...pa bi zeleo da ga pregledam..... Ako je vec bila tema sa ovakvim pitanjem ja se izvinjavam unaped svima..Al mrzi me da trazim..A hitno mi je.... Moj hard disk koji imam je MAXTOR 160 GB SATA Debeli :))Nije onaj SLIM :))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni MACHINE 17.06.2007. 21:34 #21923

status: user
broj poruka: 1199



Ma znao sam to..... Svashta....Nego je disk kupljen pre 3 godine...... Mozda malo vishe..... Jbg.... Meni treba program koji provera u Windows-u XP.... A ne da pravim diskete i slicno jer nemam Floppy a i koji ce mi mandrak
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: MACHINE 17.06.2007. 22:25 #21924

status: user
broj poruka: 5696
Imas za WinXP: Victoria for Win, HDD check, HDD tune i HD tach da proveris da li su performanse na nivou novog ...


M i G

::
::
::
:: Ma znao sam to..... Svashta....Nego je disk kupljen pre 3 godine...... Mozda malo vishe..... Jbg.... Meni treba program koji provera u Windows-u XP.... A ne da pravim diskete i slicno jer nemam Floppy a i koji ce mi mandrak
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 17.06.2007. 23:17 #21928

status: user
broj poruka: 271

Powermax i MHDD i jos gomilu drugih programa imas na butabilnom cd koji se zove Hirens BootCD, ne treba ti nikakva floppy disketa i sl. ... Svashta

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 18.06.2007. 08:27 #21936

status: user
broj poruka: 3529
Skini sa neta Hirens Boot CD, u njemu imas gomilu HDD alata, kao i jos mnogo toga, sto ce ti verovatno kad tad zatrebati! :))
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re 18.06.2007. 14:36 #21942

status: user
broj poruka: 7761
Koliko vremena treba da se skine ova kompilacija programa.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: Skini sa neta Hirens Boot CD, u njemu imas gomilu HDD alata, kao i jos mnogo toga, sto ce ti verovatno kad tad zatrebati! :))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: Re: Re 18.06.2007. 14:54 #21944

status: user
broj poruka: 3529
Velicina fajla nije veca od 80mb, tako da normalno, u zavisnosti od internet protoka koji posedujes lako ces znati koliko ti je vremena potrebno za skidanje istog!

evo i linka:

http://rapidshare.com/files/34011714/9-hibo_1.rar

Mislim da je ovo i poslednja verzija(9.1).
...i ujedno ako vas zanima(za ne upucene) sta sve sadrzi kompilacija:

http://dl.phazeddl.com/842242/Hirens_Boot_CD_9.1/WarezKings

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Hvala 18.06.2007. 19:15 #21958

status: user
broj poruka: 7761
Ovo je prihvatljivo sve sto sam do sada nalazio je bilo preko 400mb.
Hvala na linkovima.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: Velicina fajla nije veca od 80mb, tako da normalno, u zavisnosti od internet protoka koji posedujes lako ces znati koliko ti je vremena potrebno za skidanje istog
::
:: evo i linka
::
:: http://rapidshare.com/files/34011714/9-hibo_1.ra
::
:: Mislim da je ovo i poslednja verzija(9.1)
:: ...i ujedno ako vas zanima(za ne upucene) sta sve sadrzi kompilacija
::
:: http://dl.phazeddl.com/842242/Hirens_Boot_CD_9.1/WarezKing
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646164.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs