Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Pomozite!
STRANA 1 OD 1
dbqp Pomozite! 24.06.2007. 19:23 T4819

status: user
broj poruka: 1368
Evo slike ekrana nakon paljenja kompa. http://img112.imageshack.us/img112/2253/image04sp7.jpg
Dakle, problem je što (kako sam postovao ranije) sam BIOS neće da pusti ATA66/100/133 modove za hard diskove i dvd rezače. Šta da radim!!?? Obavezno pogledajte sliku, ako vam treba još, slikaću i ekrane iz biosa... Nikako mi nije jasno o čemu se radi, sve imam utisak da sam pogrešno prespojio kablove... Da li bi pomoglo vađenje baterije iz ploče da skroz resetujem ploču (Gigabyte GA7VA), ili ... Da je jednostavno polomim, jer me ovo toliko nervira da ću da poludim...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 24.06.2007. 19:43 #22404

status: user
broj poruka: 711
Sta se desi ako otkacis oba DVD-rw i kacis samo po jedan HDD? Naravno obrisi cmos pre toga za slucaj da si u biosu setovao... Moze da se desi da neki od uredjaja koci ostale na svojoj grani... Ako nista ne pomogne, predji na sata (doduse to znaci i novu plocu i diskove)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Glup odgovor ali... 24.06.2007. 19:52 #22405

status: user
broj poruka: 2270
..možda baš to nisi probao. U BIOSu imaš neto kao Integrated Pheriperals pa onda master Drive UDMA ili slično, pa tako za sve IDE grane. Podesi sve na auto. Ako ne upali, ili si to već uradio, svakako probaj ono što kaže vampirbg, otkači sve i ostavi samo novi disk (onaj od 160gGB) kao primary master. Ovo mora da uspe. POsle priključuj jedno po jedno i vidi šta pravi problem. Ako neće, proveri džampere na disku i to je poslednje mesto za grešku. Ako ništa ne pomaže ploča je pokvarena i za servis. Pre servisa svakako resetuj CMOS.
Van toga, ideja da ti stari disk bude sistemski je loša, iskoristi novog HDD kao primary mastera.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp ... 24.06.2007. 20:16 #22406

status: user
broj poruka: 1368
Proradilo milu mu majku jebem (ja se stvarno izvinjavam, ali morao sam socno da opsujem, premda mi rade drajvovi u PIO 4 modu najmanje mesec dana, a da to nisam ni znao, sve vreme sam krivio nesto drugo za sporost racunara, pre svega antiviruse i sl.). A sada da vam ispricam step by step sta sam radio.
1. Otkacio sam Slave granu sa rezachima, rezultat je bio pio 4.
2. Ugasio sam racunar, izvadio bateriju, sacekao nekoliko minuta.
3. Upalio sam ga, podesio vreme i datum (koji se usput resetovao).
4. konacno, maxtor radi u ata133 rezimu, wd u ata100 a rezachi u ata33 rezimu.
Hvala na savetima, dobrim zeljama i pozitivnoj energiji!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 25.06.2007. 10:40 #22433

status: user
broj poruka: 1673
Ma nek` si ti ziv i zdrav, tehnika zeza od kad` postoji a mi smo joj robovi po nekim najnovijim istrazivanjima. Tehnika (roboti u fabrikama) je rentabilna samo ako radi 24h/7dana a mi treba da joj to omogucimo. Ko kome ovde sluzi?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646155.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs