Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
pomoc
STRANA 1 OD 1
goran27 pomoc 29.06.2007. 12:50 T4854

status: user
broj poruka: 372

U pitanju je DVD-RW Pioneer110d.Radi super negde oko godinu dana,medjutim u poslednje vreme treba mu jako puno vremena da napravi image na hardu,a isto toliko vremena mu treba da nareze DVD.Naprimer DVD od 4GB reze 20 minuta pri brzini od 16X.Cuo sam da je moguce da je rezac presao u PIO mod.Moze li neko da mi razjasni sta je ovo i kako da otkolinim ovaj problem.Puno pozdrava za sve ljude!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 29.06.2007. 13:09 #22612

status: user
broj poruka: 584
Device Manager / IDE controller / Prim ili Sec IDE Channel / tuktuk / Advanced Settings

Pogledaj sta pise pod Transfer Mode i Current Transfer Mode... Ukoliko se negde
spominje PIO, verovatno je samo to.

Ukoliko je pod Transfer mode - PIO only prebaci na DMA if available i restartuj masinu.
Ukoliko se posle restarta javi ponovo PIO, idi desni klik i obrisi taj Channel na kome
je zakacen rezac (Uninstall). Posle restarta bi trebalo da sedne sve na svoje mesto.

Druga varijanta je da pogledas po BIOS-u ali ukoliko nisi nista dirao, verovatno je XP
samo zbunjen. U svakom slucaju javi pa da trazimo dalje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goran27 skoro 30.06.2007. 06:55 #22653

status: user
broj poruka: 372

Geloso prijatelju,sekundarni IDE Chanel je bio u PIO modu.Promenio sam na DMA i restartovao0 masinu.Malo je brze odradio rezanje ali i dalje mi se cini da je sporiji nego ranije.Verovatno je potrebna reinstalacija windowsa,ali ako mislis da mozes jos neceg da se setis javi.Hvala u svakom slucaju.Pozdrav!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646156.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs