Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
SATA I i SATA II
STRANA 1 OD 1
clannovi SATA I i SATA II 05.07.2007. 19:33 T4909

status: user
broj poruka: 5
Imam u PC-u SATA disk Seagate ST3160811AS. U Bios-u pise SATA I. Zanima me sta uopste to znaci
SATA I i SATA II. Hocu da stavim u racunar jos jedan disk, mozda i isti. Da li je to problem???

Pozdrav Svima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Serial ATA (Advanced Technology Attachment) 05.07.2007. 19:40 #22968

status: user
broj poruka: 5696
SATA 1 je stariji standard tj. prvi, sa protokom od 1.5Gb/s dok je SATA 2 teorijski 3Gb/s, u pitanju je isti interface samo vezan na moderniji bridge controller. Ta podrska, osim one, na HDDu (jer i on mora obezbediti standard) mora i ploca da podrzava isti. Novi diskovi imaju i NCQ mode (Native Command Queueing) koji dodatno poboljsava rad. U svakom slucaju HDD se prilagodjava max. koji mu je pruzen od strane MB...u vecini slucajeva SATA2 NCQ disk ce raditi na plocama koje podrzavaju SATA1, pozeljno je update-ovati BIOS iste


- C H A M E L E O N -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 05.07.2007. 20:28 #22973

status: user
broj poruka: 3529
Chovek ti je objasnio razliku izmedju sata 1 i sata 2 interfejsa, a sto se tice stavljanja jos jednog istog hdd-a, mozes slobodno, neces imati nikakvih problema, jedino ces mozda morati da podesis u biosu sa kog hdd-a da ti se podize sistem(first, second... boot device).
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
clannovi Re: Re 05.07.2007. 21:20 #22977

status: user
broj poruka: 5


:: Chovek ti je objasnio razliku izmedju sata 1 i sata 2 interfejsa, a sto se tice stavljanja jos jednog istog hdd-a, mozes slobodno, neces imati nikakvih problema, jedino ces mozda morati da podesis u biosu sa kog hdd-a da ti se podize sistem(first, second... boot device)

Hvala momci. U međuvremenu sam malo pogledao i dokumentaciju i ostale postove na forumu u vezi ove teme. Imam na disku dva OS-a, Win XP i Linux. I mislim da bi dva diska bila bolje rešenje.
Inace moja ploča ASUS P5VD2-MX, podržava SATA II diskove. Nemam neko visoko misljenje o Seagate diskovima, ali bar nisu skupi. Mozda za taj novac postoji i drugo resenje ???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re 05.07.2007. 21:24 #22978

status: user
broj poruka: 5696
Seagate Barracuda diskovi su najbolji koje mozes naci!!! Sledeci je Western Digital Caviar i Hitachi DeskStar...


- C H A M E L E O N -

::
::
:: :: Chovek ti je objasnio razliku izmedju sata 1 i sata 2 interfejsa, a sto se tice stavljanja jos jednog istog hdd-a, mozes slobodno, neces imati nikakvih problema, jedino ces mozda morati da podesis u biosu sa kog hdd-a da ti se podize sistem(first, second... boot device)
::
:: Hvala momci. U međuvremenu sam malo pogledao i dokumentaciju i ostale postove na forumu u vezi ove teme. Imam na disku dva OS-a, Win XP i Linux. I mislim da bi dva diska bila bolje rešenje.
:: Inace moja ploča ASUS P5VD2-MX, podržava SATA II diskove. Nemam neko visoko misljenje o Seagate diskovima, ali bar nisu skupi. Mozda za taj novac postoji i drugo resenje ???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets Re: Re: Re: Re 06.07.2007. 03:02 #23001

status: user
broj poruka: 133
U potpunosti se slazem sa Machine-ovim komentarom. Seagate je stvarno dobar i pouzdan, posebno baraccuda koju imam i ja.

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
MSI K9N SLI Platinum
Napajanje Thermaltake 550W
2 GB DDR2 800 Kingmax
Gainward Bliss GeForce 8800GTS 320MB
Windows Vista Home Premium

:: Seagate Barracuda diskovi su najbolji koje mozes naci!!! Sledeci je Western Digital Caviar i Hitachi DeskStar..
::
::
:: - C H A M E L E O N -
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 06.07.2007. 09:54 #23015

status: user
broj poruka: 3529
Definitivno se ne trebas razmisljati oko kupovine hdd-a, slobodno pazari Seagate Baracudu, i ja ga imam(od 250gb), super je!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
clannovi U redu ... 10.07.2007. 13:21 #23308

status: user
broj poruka: 5
Moja averzija prema Seagate optičkim uredjajima, potice odavno, još od P 1 računara na kome sam imao Seagate CD-rom. E taj mi je Dušu izvadio, iako je bio nov-novcat. Uglavnom nije radio, dok ga nisam zavrljačio, i kupio za to vreme, zvezdu ekonomske klase, pogadjate Teak CD rom.

To ce biti rešenje, nadam se, kupiću taj. Jedino što sada necu moći da promenim i ploču i dodam disk.

Hvala, i pozdrav svima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: U redu ... 14.07.2007. 20:06 #23612

status: user
broj poruka: 5696
Pravo da ti kazem nikada nisam cuo da je SeaGate radio opticke uredjaje, jesi li ti 100% siguran da je marka CD-ROMa bila upravo ta???


- C H A M E L E O N -

:: Moja averzija prema Seagate optičkim uredjajima, potice odavno, još od P 1 računara na kome sam imao Seagate CD-rom. E taj mi je Dušu izvadio, iako je bio nov-novcat. Uglavnom nije radio, dok ga nisam zavrljačio, i kupio za to vreme, zvezdu ekonomske klase, pogadjate Teak CD rom
::
:: To ce biti rešenje, nadam se, kupiću taj. Jedino što sada necu moći da promenim i ploču i dodam disk
::
:: Hvala, i pozdrav svima
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646156.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs