Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Maxtor Diamond 80Gb problem
STRANA 1 OD 1
fan Maxtor Diamond 80Gb problem 10.07.2007. 09:11 T4960

status: user
broj poruka: 33
Sto sam okrenuo IDE kabl da ne bude na UDMA 2 nego UDMA 5, ne vidi ga BIOS uopste, ne drlja nista hard. Ne cuje se uopste. Probao na drugom kompjuteru i nista. Ako neko ima neku ideju neka mi kaze. Srecom back-up slika sam uradio i to je to. Ne daje mi se više od 10-15e za popravku u svakom slučaju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Pa ako ne radi nigde 10.07.2007. 11:01 #23297

status: user
broj poruka: 5696
jedini zakljucak je da je crako, zar ne? Inace MAXTOR otkazuje u velikom procentu, i magnetika i mehanika i elektronika. Popravljati krsh od diska nije pametno, em das pare em opet imas krsh. Pazari Seagate, WD ili Hitachi


- C H A M E L E O N -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JohnnyP mozda ima leka 10.07.2007. 11:29 #23300

status: user
broj poruka: 4
Probaj da ustanovis sta ti je crklo na hdd-u. Ako je elektronika, mozes za male pare da nadjes isti takav model, kome je elektronika ispravna i zamenis je sam.
btw Seagate i Maxtor su sada jedno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: mozda ima leka 10.07.2007. 12:05 #23304

status: user
broj poruka: 7761
Jeste sad su te dve marke jedna tj Segate ali je jasno oznaceno koji je koji model te se lako moze prepoznati prilikom kupovine sata je sta, ako nista drugo cini mi se da Maxtor nije imao diskove sa UPRAVNIM upisom podataka.

A sto se tice elektronike cini mi se da je ona stvarno jeftina 10-15€.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: Probaj da ustanovis sta ti je crklo na hdd-u. Ako je elektronika, mozes za male pare da nadjes isti takav model, kome je elektronika ispravna i zamenis je sam
:: btw Seagate i Maxtor su sada jedn
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Maxtor Diamond 80Gb problem 10.07.2007. 13:34 #23309

status: user
broj poruka: 9389
Ako ti se ne cuje uopste hard, ni motor da se pokrece, to je problem sa napajanjem diska i nema veze sa kablovima. Jedino ako si uspeo nekim cudom kabal za napajanje da mu okrenes(znam ljude kojima je i to cak uspelo), ali u tom slucaju ti istog trenutka probija cip koji regulise napajanje na disku.
Okrenuo si kabal da ne bude UDMA2 nego UDMA5. To po meni nema nikakvog smisla. Menjanje moda se ne vrsi okretanjem kabla, vec se vrsi promenom kabla. Ukoliko si samo okrenuo kabal, nisi mogao da ostetis nikako disk, dakle vracanjem u prvobitni polozaj sve bi moralo ponovo da proradi.
Dakle, pregledaj prvo disk, da li mu je ostecen neki od cipova (jasno se vidi), da li se osecaju vibracije od motora hard diska, ovo utvrdjujes tako sto jednostvano spustis ruku bli gde na njega, pokusaj promenu kabla ili da vratis sve kako je bilo.

:: Sto sam okrenuo IDE kabl da ne bude na UDMA 2 nego UDMA 5, ne vidi ga BIOS uopste, ne drlja nista hard. Ne cuje se uopste. Probao na drugom kompjuteru i nista. Ako neko ima neku ideju neka mi kaze. Srecom back-up slika sam uradio i to je to. Ne daje mi se više od 10-15e za popravku u svakom slučaju
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fan Re: 10.07.2007. 14:51 #23319

status: user
broj poruka: 33
Kad je flat IDE kabl naopako okrenuto (kraci deo između harda i ploce), disk ce da radi ali u UDMA 2 modu, zbog toga sam okretao kabl. Posle par puta cackanja konektora od napajanja uspeo je nekako da ga vidi BIOS posle toga nema sanse.Zato i ja mislim da je u pitanju napajanje, jer se ne oseca hard pod rukom da radi, svi cipovi su OK vizuelno. Sve moguce kombinacije sam probao, pa cak i na mom kompjuteru i ništa.
Jel ima neko ko može da pogleda, da nije neka trivijala, da ne kupujem drugi HDD bezveze.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: 10.07.2007. 15:10 #23321

status: user
broj poruka: 9389



:: Kad je flat IDE kabl naopako okrenuto (kraci deo između harda i ploce), disk ce da radi ali u UDMA 2 modu, zbog toga sam okretao kabl.


Iskreno, prvi put cujem, mozda i gresim. Nije ni vazno.

Mislim da ti je poslednja sansa da pokusas na neki USB rack da ga stavis.. ali... mrka kapa...

Srecno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smhardyu Re: Re: 10.07.2007. 17:00 #23330

status: user
broj poruka: 104
Stvarno nema sanse za tako neshto,u svakom sluchaju nije ispravno niti je to nachin za prebacivanje diska iz jednog moda u drugi.ILI se ti MOZDA samo SALIS sa nama.Rezim UDMA, u kome hard disk radi, se kontrolise u windows drajverima ili u BIOS-u a ti nekakvi eksperimenti sa okretanjem kabla su stvarno u najmanju ruku neozbiljni ili pokusavas da se nasalis sa nama?Bice da si ga tim `okretanjem DMA moda` lepo `okrenuo` da ne radi vise...

BR


:: Kad je flat IDE kabl naopako okrenuto (kraci deo između harda i ploce), disk ce da radi ali u UDMA 2 modu, zbog toga sam okretao kabl. Posle par puta cackanja konektora od napajanja uspeo je nekako da ga vidi BIOS posle toga nema sanse.Zato i ja mislim da je u pitanju napajanje, jer se ne oseca hard pod rukom da radi, svi cipovi su OK vizuelno. Sve moguce kombinacije sam probao, pa cak i na mom kompjuteru i ništa
:: Jel ima neko ko može da pogleda, da nije neka trivijala, da ne kupujem drugi HDD bezveze
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smhardyu I da 10.07.2007. 17:37 #23337

status: user
broj poruka: 104

Za UDMA mod je bitan i kabal koji se koristi.Za UDMA 2 mod je dovoljan stari kabal iliti ATA33 a za brze modove se koristi ATA66 kabal(koji je isti i za ATA100,ATA133).Naravno kabal je samo uslov,mora hard disk da podrzava vechi mod a mora i kontroler na plochi.

Samo jos jedna napomena.Reci mi, molim te, ko te je savetovao i gde si to video da okretanjem kabla mozes da promenis mode i da uopste bilo kakvim eksperimentisanjem sa okretanjem konektora unutar rachunara mozes ishta postichi.Zato su ljudi napravili neshto shto se zove standard.Nemoj da se uvredis ali stvarno zelim da ti kazem da malo pazljivije pristupas unutrasnjosti rachunara.Tako ches ushtedi i novac i vreme.I tvoje i nashe.

BR

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fan Nisam neozbiljan toliko 10.07.2007. 17:59 #23344

status: user
broj poruka: 33
Nije me niko `savetovao`, nego imam komp od `95-e i prvi disk mi je bio Maxtor 540Mb, tako da nisam bas dete debil, izmenjao sam dosta diskova, vec dve godine imam UDMA6 Maxtor od 200Gb. Ako okrenes IDE kabl naopako (kako je bio u tom kompu, a ja hteo da ga vratim u `normalu`) neces moci vise od UDMA 2 da imas protok. Flat kabl je u pitanju naravno.
Oznaka diska je YAR41BWO


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Kabal ovako, kabal onako... 10.07.2007. 19:30 #23354

status: user
broj poruka: 6643
Èačkanjem si nešto dobio? Onda je `ladni lem u pitanju. Nešto si `nežno` oštetio u kontaktima od napajanja - ili nadalje na ploči. Ili je bilo, a ti ga razdrmao malo, da živne? To mi govori činjenica da je živnuo kad si mrdao kontakte, tako da je i ovo (kao i ostalih 90% kvarova u elektronici) problem kontakta.... unimer te ne bi uplašio?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fan Problem resen 10.07.2007. 21:32 #23358

status: user
broj poruka: 33
Zamenjena elektronika, covek zna znanje. Otisao, promenio, probao, platio i kraj price. Da ga ne reklamiram, ali vidi se da je covek dugo u poslu sa kompjuterima.
Nekad su newsgrupe bile vrh za savete pa su zamrle, ima i na forumima dosta ljudi koji znaju ali nema ko da cita izgleda.
Hvala svima na savetima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Problem resen 11.07.2007. 00:16 #23360

status: user
broj poruka: 5696
Nema tu nikakve mudrosti odsrafis zvezdaste srafove, skines eletroniku sa pin kontakata motora i `servoa` i stavis istu takvu...i opet imas djubre od diska koje ce najverovatnije ponovo crci, isto ili nesto slicno...


- C H A M E L E O N -

:: Zamenjena elektronika, covek zna znanje. Otisao, promenio, probao, platio i kraj price. Da ga ne reklamiram, ali vidi se da je covek dugo u poslu sa kompjuterima
:: Nekad su newsgrupe bile vrh za savete pa su zamrle, ima i na forumima dosta ljudi koji znaju ali nema ko da cita izgleda
:: Hvala svima na savetima
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Crow Re: Re: mozda ima leka 11.07.2007. 01:03 #23362

status: user
broj poruka: 40
Ali je Maxtor B clasa Sea Gate-a i nema blage veze jedno sa drugim po piitanju kvaliteta.


:: Jeste sad su te dve marke jedna tj Segate ali je jasno oznaceno koji je koji model te se lako moze prepoznati prilikom kupovine sata je sta, ako nista drugo cini mi se da Maxtor nije imao diskove sa UPRAVNIM upisom podataka
::
:: A sto se tice elektronike cini mi se da je ona stvarno jeftina 10-15€
::
:: Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!
::
:: :: Probaj da ustanovis sta ti je crklo na hdd-u. Ako je elektronika, mozes za male pare da nadjes isti takav model, kome je elektronika ispravna i zamenis je sam
:: :: btw Seagate i Maxtor su sada jedn
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs