Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Nekad` `oce... a nekad` nece???
STRANA 1 OD 1
Skyhawk Nekad` `oce... a nekad` nece??? 16.07.2007. 10:49 T5014

status: user
broj poruka: 53
Vec 2 puta sam se oglasavao sa problemom koji sam imao/imam... naime radi se o CD/DVD reader/writer-u Matshita UJ-831D.. svojevremeno sam, kada pokusam da rezem nesto, dobijao poruku `Power calibration error`.. prvo sam mislio da je problem u software-u koji koristim, a to je Nero, pa onda da je neki hardware-ski problem ali ljudi sa foruma su mi savetovali da probam sa razlicitim brand-ovima CD/DVD-ova... i gle cuda???... sa nekim brand-ovima radi bez ikakvih problema a sa nekim ponovo dobijam `Power calibration error`???... sada me interesuje da li i ostali korisnici ovog foruma imaju ista ili slicna iskustva/probleme???... i da li je ovo sto se desava kod mene sa CD/DVD reader/writer-om `normalno`???.. ili je samo ovaj sto je kod mene `ugursuz` pa radi kada mu se `prohte`???

Unapred hvala svima na feedback-u,

Pozdrav!!!

Skyhawk
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Google sais :) 16.07.2007. 11:01 #23667

status: user
broj poruka: 9390


http://www.gidforums.com/t-1805.html

1. on Desktop click Start
2. select Control Panel
3. click on Administrative Tools
4. click on Services
5. browse your way down to IMAPI CD BURNING COM SERVICE
6. right click (on IMAPI) then select properties
7. in the middle of the window, it will say start up type. Click on the arrow to the right and select disabled.
8. make sure you click APPLY



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Skyhawk Da probamo i tako.. 16.07.2007. 11:45 #23669

status: user
broj poruka: 53
@VMARC
Pre svega hvala na tako brzom odgovoru:))... probao kao sto si napisao ali opet ista stvar... `Power calibration error`... `Invalid write state`... `Could not perform EndTrack`... ????... probano sa `Princo` CD-R.. znaci, nije do tog Windows Service-a.. nesto drugo je u pitanju, prtpostavljam... interesantno je da na neke `Verbatim` CD-R-ove hoce da reze a na neke nece???.. pa na one `bele` hoce a na one `silver` nece.. a neke `Neon Sky` reze sve???.. a svi su CD-R.. tako da sam jos zbunjen???

U svakom slucaju hvala na pomoci:)

Skyhawk

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Da probamo i tako.. 16.07.2007. 11:51 #23672

status: user
broj poruka: 9390



:: @VMAR
:: Pre svega hvala na tako brzom odgovoru:))... probao kao sto si napisao ali opet ista stvar... `Power calibration error`... `Invalid write state`... `Could not perform EndTrack`... ????... probano sa `Princo` CD-R.. znaci, nije do tog Windows Service-a.. nesto drugo je u pitanju, prtpostavljam... interesantno je da na neke `Verbatim` CD-R-ove hoce da reze a na neke nece???.. pa na one `bele` hoce a na one `silver` nece.. a neke `Neon Sky` reze sve???.. a svi su CD-R.. tako da sam jos zbunjen??
::
:: U svakom slucaju hvala na pomoci:
::
:: Skyhaw
::
::


Nema na cemu. A jel si mozda pokusao ovako?

Kucaj u google Power calibration error problem i dobijes sledece rezultate, pa cackaj dalje...
Pokusaj i sa modelom tvog optickog uredjaja u nastavku


http://www.google.com/search?q=Power+calibration+error+problem&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Google sais :) 16.07.2007. 12:00 #23675

status: user
broj poruka: 5696
To sa NETa je notorna glupost i nikada ne pomaze, slucajno se desi da problem bas tada nestane. TO su postovali bezveze. Vise puta smo pisali o tome: u pitanju je losa Panasonic serija usled pada nominalne snage lasera. Kod nekih medija to nije izrazeno jer su manje osetljivi. Dakle, jedino resesnje je stelovanje trimera na glavi i to ce privremeno resiti problem...svaki dis ima razlicit `TOC` i vrsi se testiranje medija pa se laserska glava optimizuje za upis. Zato se tebi desavaju ti gapovi, prosto opticar ti je los i pri samrti...


- C H A M E L E O N -

::
::
:: http://www.gidforums.com/t-1805.htm
::
:: 1. on Desktop click Star
:: 2. select Control Pane
:: 3. click on Administrative Tool
:: 4. click on Service
:: 5. browse your way down to IMAPI CD BURNING COM SERVIC
:: 6. right click (on IMAPI) then select propertie
:: 7. in the middle of the window, it will say start up type. Click on the arrow to the right and select disabled
:: 8. make sure you click APPL
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fan Možda ovako 16.07.2007. 12:02 #23676

status: user
broj poruka: 33
Jesi probao iz Total Commander-a da režeš. Nero sam davno batalio .)

http://www.totalcmd.net/plugring/tcburner.html


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 16.07.2007. 13:39 #23679

status: user
broj poruka: 12057

Otišao laser.

Baci Matshita UJ-831D u sunovrat.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko matsuSHITa 16.07.2007. 21:45 #23695

status: user
broj poruka: 6643
Prevod greške ti skoro sve govori: uređaj nije u stanju da kalibriše - odnosno, odredi optimalnu snagu lasera za neki od nabrojanih medija, zato jer nisu svi istog hemijskog sastava odnosno, refleksije i osteljivosti. To što su -R ništa ne govori, pa ni to što je isti proizvođač - brend, jer za Verbatim štancaju bar tri fabrike - od indijske moser bear do samog verbatima... pa neki ne odgovara.
Da li je na samrti, pa će uskoro to da se desi sa svim medijima, da li će to da se otegne mesecima - godinama, ko zna. Greška je ili u slabljenju lasera (što je najverovatnije) ili u njegovoj prevelikoj snazi, nemogućnosti da se fokusira (rashodovana optika)..... samo se nadam da nije prljav, a da si to propustio da probaš.
Vrednost tog `uređaja` je takva da time ne treba razbijati glavu, on je jednostavno postao (ako nije i bio od početka) onaj deo reči iz naziva firme koji sam zaurlao.... al` da mu dam ipak priznanje: pravi shit od uređaja bi ignorisao PC error i syebao disk.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Skyhawk Znaci... vreme mu da se menja??? 17.07.2007. 12:11 #23721

status: user
broj poruka: 53
@VMARC, @fan, @bax2003, @Pisko.

Svima vama, momci, koji ste odgovorili na ovaj moj post veliko hvala sto ste nasli vremena i otpisali mi. Hvala na podrobnim objasnjenjima zasto se to tako desava kao i na sugestijama kako da pokusam da prevazidjem trenutnu situaciju. Kako se meni cini VMARC i Pisko su mu dali pravu `dijagnozu`, na moju zalost... da iskoristim ovo pisanje pa da postavim jos jedno pitanje... s` obzirom da je greska u optici, da li neko u gradu Beogradu to servisira/popravlja???... ako je tako nesto uopste moguce popraviti???.. ako pak nije, ja cu da ga trosim jos koliko traje a onda da probam da ga promenim.. sve mi lici da ce tako da bude?

Hvala jos jednom i svako dobro vam zelim,

Pozdrav,

Skyhawk

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Znaci... vreme mu da se menja??? 17.07.2007. 14:19 #23727

status: user
broj poruka: 5696
Nece niko time da se bakce, posto je laptop onda mozes i sam posto je glava na plotni i vecinom su i trimeri tu pa ga malo okreni...a ponekad su na samoj stampi pored flat kabla koji vodi do pick-up mehanizma...ako ih primetsi slobodno experimentisi po malo...pa probaj


- C H A M E L E O N -

:: @VMARC, @fan, @bax2003, @Pisko
::
:: Svima vama, momci, koji ste odgovorili na ovaj moj post veliko hvala sto ste nasli vremena i otpisali mi. Hvala na podrobnim objasnjenjima zasto se to tako desava kao i na sugestijama kako da pokusam da prevazidjem trenutnu situaciju. Kako se meni cini VMARC i Pisko su mu dali pravu `dijagnozu`, na moju zalost... da iskoristim ovo pisanje pa da postavim jos jedno pitanje... s` obzirom da je greska u optici, da li neko u gradu Beogradu to servisira/popravlja???... ako je tako nesto uopste moguce popraviti???.. ako pak nije, ja cu da ga trosim jos koliko traje a onda da probam da ga promenim.. sve mi lici da ce tako da bude
::
:: Hvala jos jednom i svako dobro vam zelim
::
:: Pozdrav
::
:: Skyhaw
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646170.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs