Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
DVD-CD rezac
STRANA 1 OD 1
slolid DVD-CD rezac 19.07.2007. 21:18 T5049

status: user
broj poruka: 5
Potrebna pomoc!!! 100% sam laik na ovu temu!!! Dajte mi savet koji rezac da kupim,treba mi za rezanje filmova,muzike,fotografija itd. To mi je potrebno za privatne potrebe. Unapred hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ako nadjes i imas para 19.07.2007. 21:33 #23939

status: user
broj poruka: 5696
uzmi Plextor (on je 2x skuplji). Ako ne onda ovim redom: optiarc (Sony-NEC koncern) ili Pioneer. Modeli su nebitni jer je kvalitet ujednacen, samo gledaj da li hoces PATA ili SATA...


- C H A M E L E O N -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
slolid DVD-CD rezac 19.07.2007. 23:02 #23944

status: user
broj poruka: 5

Hvala CHAMELEON! Sta znaci PATA i SATA?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: DVD-CD rezac 19.07.2007. 23:46 #23945

status: user
broj poruka: 5696
To znaci da ako imas samo IDE kontoler na ploci (siroki flat kablovi, one pre 2002 god.) onda pazaris PATA-Parallel Advanced Attachment stndard koji je podrzan svuda, a ako hoces bas Serial ATA (SATA-150 i SATA-300) sa novijom plocom onda uzmi njega, mada SATA imam jos bubica pa je moj predlog standardni PATA/IDE. Inace nema neke razlike osim u drugacijem konektoru koji je uzi i 15-pinskim napojnim vodom koji je u stvari obican 4-rozilni molex...dakle, manje kablova, nema masterovanja i jumper issues tipa krljanja sa ostalima uredjajima


- C H A M E L E O N -

::
:: Hvala CHAMELEON! Sta znaci PATA i SATA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff re: dvd-cd rezac 20.07.2007. 01:33 #23951

status: user
broj poruka: 829
moj predlog ti je jos i LG, mozda neki dvd-RAM*, to cu bar ja uzeti... imam jednog pioneera koji reze ok, ali kad ubacim cd/dvd i kliknem da se zatvori, cuje se jedan `groktaj` (onomatopeja: ~rrRRRRrrk~...) dok se uvlaci unutra. vremenom sam oguglao na to, ali kada obratim paznju, iznerviram se...

a plus negde sam procitao, i imas velike sanse da ti se to desi, da za sata dvd rezac moras prvo da instaliras drajvere pomocu flopija, pa tek onda da ubacis instalacioni disk windowsa. ili tako nesto, sigurno nepotrebno kod pata rezaca.
jeste da je sata brzi, ali je izgleda i komplikovaniji kad stavljas nov sistem, a razliku neces primetiti, ata(iliti pata) ima brzinu oko 100MB/s(ako se ne varam), sto mi se cini da ti je sasvim dovoljno da narezes dvd brzinom cak 18x...
tako da ti je jednostavnije da uzmes sa pata konektorom... namestis jumpere(ili neko drugi) na cable select, i gotovo jednom za svagda...

Mislim da je to sve sto ima da se kaze o tome. nadam se da sam pomogao. srecna kupovina!
PozZ
Nikolas

*dvd-ram reze podatke direktno na cd/dvd, cim ih u exploreru u my computeru iskopiras na dvd-ram drajv, npr E:, bez ikakvog programa za rezanje... pa ti proceni da li ti to treba...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr ruff 20.07.2007. 01:59 #23954

status: user
broj poruka: 242
svaki rezac moze da reze iz explorera(bez programa za rezanje)

imam pionir 108d i radi. povremeno me zeza, od samog pocetka..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff Re: ruff 20.07.2007. 04:06 #23959

status: user
broj poruka: 829
ma ne to. dvd-ram, od trenutka kad kliknes `paste`, pocinje da reze npr neki dvd-rw, kliknes li `delete`, on automatski brise taj fajl sa rw-a. kod dvd-roma moras da kazes `burn cd` i isklikces next, a ovde toga nema.
Znam sta mislis, nego sam ja pogresno sklopio recenicu...:-D izvinjavam se zbog toga.
pozdrav!
Nikolas

:: svaki rezac moze da reze iz explorera(bez programa za rezanje
::
:: imam pionir 108d i radi. povremeno me zeza, od samog pocetka.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smhardyu Pa sad shto se tiche DVD-RAM-a ... 20.07.2007. 14:57 #23991

status: user
broj poruka: 104
Svi noviji rezachi imaju podrsku za DVD-RAM,tako da poslushaj savet Machine,naveo bih samo jedan model shto se tiche OPTIARC-a,izdvaja se AD-7173,pokazao se sasvim OK a ima i podrsku za DVD-RAM....

BR
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646163.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs