Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
RACK (ATA to USB)
STRANA 1 OD 1
vaikiki RACK (ATA to USB) 31.07.2007. 22:22 T5132

status: user
broj poruka: 304

Imam neki rack koji sam platio boga oca pre par godina (CANYON) i sa njim sam uspeo da sprzim cak 2 laptopa oba FSC
tj otiso im je neki kontroler za USB uglavnom portovi im vise nisu radili :(

(ortak je koristio isti taj rek na svom kompu dosta dugo i nista se nije desilo koliko se secam ima neku asusovu plocu)
e sad ne znam koliko je pametno koristiti ovaj rack na klasicnom kompu
i ja imam asusa ako to nesto znaci vopste P5B E PLUS

>>>Mogu li nekako da znam da li je taj rack ispravan i da li smem da ga koristim?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE CANYON je shit, DIGITUS je bolji... 31.07.2007. 22:40 #24597

status: user
broj poruka: 5696
a da ne govorimo o kvalitetima tipa: Roline, D-link, RaidSonic, LaCie...verovatno je povuako vise struje. Nisi rekao koji je tj. da li je za 2.5: HDDove gde se oni napajaju preko USBa ili za 3.5: koji se napajaju adapterski. U prvom slucaju kod nekih USB controlera nezavisno od logike pristupa (1.1 ili 2.0) dizajneri ne misle na dodatnu potrosnju pa je max. 500mA, ako ti 5K4 disk povuce vise dolazi do spaljivanja. U svakom slucaju to je djubre od firme i fioke i ja je nikada ne bih turio na Asus posebno ne na P5B+...jednostavno je kvalitet zemlja i nebo. Pazari ko covek one sto sam naveo...




- R a v e n L o r d-

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki re 31.07.2007. 22:48 #24598

status: user
broj poruka: 304

vidis to sam zadoravio da navedem ima sopstveno napajanje koristi USB 2.0 standard i u njemu je DVD rezac Pioneer 108b (naravno ja sam ga stavio)

nemam pojma izgleda poprilicno kvalitetno
alimuniumsko kuciste ,napajanje ,ventilacije ,kuler
ali ako ti kazes da ne treba to kaciti na ASUSA cenim :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: re 31.07.2007. 22:53 #24599

status: user
broj poruka: 5696
ASUS je za mene a i za vecinu profesionalaca #1 brand (sa debelim razlozima) i ja sebi i prijateljima uzimam samo Asus, ne bioh ga stetio Kanjonom. Verujem da ce izdrzati jer oni imaju dodatne mere predostroznosti i napajanje...poznato je da su NoteBookovi osetljviji, pa ako imas garanciju a ti ga bocni jer ima externo napajanje, ali njapre u one pomocne a ne one primarne na backpanelu


- R a v e n L o r d-

::
:: vidis to sam zadoravio da navedem ima sopstveno napajanje koristi USB 2.0 standard i u njemu je DVD rezac Pioneer 108b (naravno ja sam ga stavio
::
:: nemam pojma izgleda poprilicno kvalitetno
:: alimuniumsko kuciste ,napajanje ,ventilacije ,kule
:: ali ako ti kazes da ne treba to kaciti na ASUSA cenim :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG Preporuka 01.08.2007. 10:43 #24618

status: user
broj poruka: 1586

Evo jedne male preporuke sto se tice RACK-a. Vec duze vreme imam LC Power ATA-to-USB rack i radi savrseno. Nije bio skup kada je kupljen (cca25-30e). Externo napajanje je odlicno sa odlicno filtriranim naponima i do sada nijednom nije napravio nijedan jedini problem bilo koje vrste bilo da su u pitanju bili laptopovi ili desktop racunari.

Sto se kvaliteta ASUS tice, apsolutno se slazem sa Machine, izdrzljivo je to celjade. Na ASUS sve mozes da kacis (znam neke kojima rade grejaci za kafu na USB-u naravno na ASUS ploci) ali kao sto je gore pomenuto, nemoj da se kockas sa kvalitetom.

Pozdrav!




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646156.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs