Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
NEC mi se uobrazio...
STRANA 1 OD 1
sludjena NEC mi se uobrazio... 03.08.2007. 15:08 T5160

status: user
broj poruka: 4

Imam NEC (ako kome nesto znaci ovo u nastavku - - >DVD_RW ND 3550A) godinu i nesto jace. U poslednje vreme se nesto izbezobrazio pa nece da cita DVD!!! I dalje reze kao i prvog dana (do sad mi ni jedan disk(CD,DVD) nije upropastio) i cita CD-ove, a kad su DVD-jevi u pitanju, prvo je poceo selektivno da ih cita, a sad cita samo originale. Cula sam i za taj neki FIRMWARE i nabavila ga, pa me zanima imali od toga ikakve koristi u mom slucaju?! Zanima me jos ima li mu kakvog drugog leka ili da ga jednostavno zamenim?! Ako neko ima neku dijagnozu i odgovarajucu terapiju....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC jednostavno zameni 03.08.2007. 15:36 #24748

status: user
broj poruka: 9390


ili kupi dvd citac.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr oce to .. 03.08.2007. 15:47 #24749

status: user
broj poruka: 242
otvori ga ocisti alkoholom, pa ako i dalje ne radi baci ga(njegova cena ne opravava neku ozbiljniju opravku)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blaza71 oprezno 03.08.2007. 16:14 #24751

status: user
broj poruka: 5



Firmware bi ti resio verovatno problem, posto si ispunila bonus od 5 promena regia. DVD se zakljucao na 5 oj, makoja to bila. resenje bi bio upgrade firmwarea. potrazi preko googla, ali vodi racuna o kom modelu se radi u protivnom ces ga totalno upropastiti. Uputstva za upgrade su jednostavna i ljudi ih postuju uz firmware.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sludjena blazo 03.08.2007. 18:48 #24754

status: user
broj poruka: 4
e pazi ovo... uradila sam onaj upgrade i sta se sad desava: ranije kad mu ubacim dvd, navodno nije mogao da ga prepozna, a sada mi svaki vidi kao Blank! E sad postoji jos i fora sto sam nasla jos noviji upgrade... Pa da li da mu uradim ponovo upgrade sa novijom verzijom ili da ga bacim ili nesto trece?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gabyhege 2100 dinara 03.08.2007. 19:06 #24755

status: user
broj poruka: 188
...u pocetku sam kupio za 120 evra pioneer-a... kad bi i dan danas tolko kostao, i ja bih bio nervozan... a ovako: kupis sonynec optiarc najnoviji za 2100 dinara i problem je resen... ne vredi trositi vreme ...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 03.08.2007. 19:30 #24756

status: user
broj poruka: 711
Ako se zakljucao, onda idi na http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/NEC-ND-3550A/ i skini RPC1 firmware za njega... To bi trebalo da ti resi taj problem... Ukoliko se zaprljao, onda ga ocisti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrcha Slican problem... 03.08.2007. 19:56 #24759

status: user
broj poruka: 6
Ah!!Izgleda da smo svi zrtve podle kapitalisticke zavere Tajvansko-Japanske mafije!!!
Naime i sam sam vlasnik pomenutog modela koji je odmah po prestanku validnosti garancije odbio da cita i reze CD-ove.Problem nisam uspeo da resim-ionako cu kupiti novu makinu..Naime u SK(ne mogu da se setim broja)procitao sam interesantnu novost koja se sastojala u sledecem`nekakva ghost firma poreklom iz Tajvana nelegalno je organizovala proizvodnju i distribuciju vernih kopija NEC-ovih citaca/rezaca i ovakve serije nasle su put do korisnika cak i preko oficijelnih dilera.Sam NEC je izdao saopstenje da pomenuti kontigent proizvoda poseduje potreban kvalitet i da nece povuci iz prodaje dticnu seriju!?
Zakljucak: 1.ako crkne u garantnom roku-zameni i nadaj se boljem
2.ako crkne van roka-kupi novi(mozda drugi brend)
3.Zli tajvanski mafijas se sigurno dobro opario(na nas racun)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Ljudi, šta biste vi za 25 jura 03.08.2007. 20:21 #24762

status: user
broj poruka: 4163
Optički uređaji su danas daleko nekvalitetniji od onih od pre 5 i više godina. Jednostavno naprave ih da rade dok su u garantnom a posle toga vrisnu, postanu nepismeni (ne čitaju ništa) ili polupismeni (čiaju cd neće dvd ili obratno). Èišćenje glave lasera neće pomoći, ne radite to pogotovo alkoholom jer je isti abrazivan i napravićete više štete nego koristi. Rešenje-kupi nov.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sludjena RPC1-blage veze nemam sta je to 03.08.2007. 20:41 #24764

status: user
broj poruka: 4

nisam ti ja bas neki haker, nemam pojma sta da radim s onim rpc1. Nasla sam ga...jel se to negde ubacuje?!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sludjena preporuke 03.08.2007. 20:52 #24765

status: user
broj poruka: 4

odustajem...i koji je sad kao ok da kupim?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrcha Preporuka 03.08.2007. 21:08 #24766

status: user
broj poruka: 6
Mozes pazariti LG,Pioneer ili opet NEC.Do isteka garancije trebalo bi da rade OK.Ko zeli kvalitet-Plextor no.1
Uostalom pogledaj na sajtu...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr cishcenje.. 03.08.2007. 21:15 #24768

status: user
broj poruka: 242
jeste alkohol abrazivan
ali uredjaj i onako ne radi, ako ga ocistis alkoholom radice(neko vreme)
alkohol ima svaka kuca, jeftin je i reshava problem prljavog lasera, uvecini slicajeva je dovoljno ocistiti klizace i spinglu istim.

sto se tice novog uredjaja evo i ja bi uzeo neki, ovaj moj pionir 108 me zeza od 1. dana , sada je konacno prestao da reze. nemam nameru da ga otvaram i cistim. kupicu neki drugi.

kako rade sata rezaci nekorece cini mi se mashin da ih treba izbegavati, el ima josh neko takva iskustva??


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: cishcenje.. 03.08.2007. 21:46 #24771

status: user
broj poruka: 711
:: kako rade sata rezaci nekorece cini mi se mashin da ih treba izbegavati
:: el ima josh neko takva iskustva??

Ja imam NEC 7170S i radi savrseno... Doduse, nisam imao prilike da ga mnogo testiram posto sam narezao mozda 50-100 CD/DVD-ova...

Pre njega sam imao NEC 3500 koji jos uvek radi, ali sam ga prebacio na drugi komp... On je narezao bar 1k diskova bez problema :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC NEC 04.08.2007. 00:02 #24779

status: user
broj poruka: 9390
idi u pakom i kupi NEC. Jedino Pakom daje dve godine garancije na NECa.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: NEC 04.08.2007. 00:13 #24784

status: user
broj poruka: 4163



:: idi u pakom i kupi NEC. Jedino Pakom daje dve godine garancije na NECa
::
::
::


Dobra preporuka. Imaš i moj glas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Idni od radnje do radnje sa velikom macolom... 04.08.2007. 08:46 #24795

status: user
broj poruka: 7761
Idni od radnje do radnje sa velikom macolom i gde god da vidis NEC ti ga bez suvisnog razmisljanja o`ma mlatni macolom i resi mnoge jednike koji se zale da im NEC ne cita ono sto je zarezao.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Optiarc 05.08.2007. 22:30 #24918

status: user
broj poruka: 5696
pazari ovo to su ti probrani primerci, bilo NEC ili Sony (Sony mi je pouzdaniji)...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646170.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs