Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Asimetrija HDD-a!
STRANA 1 OD 1
2m4Y Asimetrija HDD-a! 06.08.2007. 03:39 T5186

status: user
broj poruka: 2351
Da li zna neko kako da se sredi asimetrija HDD-a? Naime HDD mi radi normalno, ali je problem sto mi ne vidi maticna nijedan drugi OS osim WinViste, ako je inastalirano na njemu! Stalno prijavljuje da ubacim sistemski disk!?!
I prilikom isntalacije XP-a, sve je dobro dok se ne restartuje prvi put, a posle opet kao nema sistemskog diska, tj ne mogu da zavrsim instalaciju XP-a!
Unapred hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC ASI... STA? 06.08.2007. 04:00 #24933

status: user
broj poruka: 9390
Da nemas sata disk?
Da ti u BIOSU ne stoji SATA RAID mod ?
Da nisi dobio uz polcu drajver za SATA kontroler?
Da li si pritiskao F6 prilikom instalacije WinXp, na njenom pocetku?

Napisi konfiguraciju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y ...asimetrija! 06.08.2007. 06:54 #24934

status: user
broj poruka: 2351
...nije problem ni u BIOS-u, niti je SATA disk, obican ATA(PATA) disk je u pitanju! Svaki disk ima na poceku zaglavlje od 8MB kojima ne mozemo pristupiti, e to je kod mene malo drukcije, umesto 8, bude od 3-11MB, u zavisnosti kako ga formatiram, bas cudno, a tu se skladisti i mbr, Visti to ne smeta, ali XP...
...kazu da se to zove asimetrija HDD-a, prvi put se susrecem sa time!

BTW, ...sve ostalo radi normano, cak sam probao i druge ATA i SATA HDD, sve normalno, jedino me ova 80-tica muci!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Da nisi pobrkao imena??? 06.08.2007. 10:17 #24937

status: user
broj poruka: 5696
Ili si mislio na pomereni azimut??? Tvoj problem resava FDISK ili neki kvalitetni particioni program (Partition Magic, Paragon...) pa sa njim obrises SVE particije i formatiras u njemu na NTFS a u instalaciji stavis don`t change FS, bez formata. Meni se cini da je jabl u prekidu, ili je lose uboden...nebrojano puta mi se desilo na PATA da instalacija XPa prodje OK (iskopira sve fajlove) ali pri pokretanju javi isto sto i tebi, na kraju sam video da IDE kabl nije ustekan kako valja i par pinova je nije uslo...ili resi problem tako sto ces na njemu ostaviti samo jedan OS (ne multiboot) moguce je da ti je MBR korumpiran, sve table moras skinuti tj. nulovati


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Pre nego sto navedes konfiguraciju 06.08.2007. 12:36 #24950

status: user
broj poruka: 9390


Bootuj u DOSU
Kucaj fdisk /mbr

Asimetrija HDD... HMMM... Ne znam ni za simetriju , a kamoli za asimetriju... ajd mozda gresim...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y ...resena stvar! 06.08.2007. 14:56 #24958

status: user
broj poruka: 2351
...hvala na odgovoru, probao sam sa PM8 i prijavljuje mi da je hard ostecen, tj ne moze mu nista, ...ali sam resio problem sa starim dobrim trikom, sa flopyem od 98, pod dos-om sam uradio `fdisk /mbr` i formatirao, i sada radi, cak sam probao i sa XP recovery, ali nije uspelo, a moguce je da mi je i kabl za sve kriv... tj. da je on kriv za unisten mbr.

Hvala jos jednom, pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646170.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs