Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Smanjenje broja particija
STRANA 1 OD 1
panters Smanjenje broja particija 21.04.2005. 13:28 T523

status: user
broj poruka: 6


Imam 5 partcija :
C particija je u formatu Fat oznacena je Primary i na njoj se nalazi Windows 98
D particja je u formatu Fat 32 oznacena je Logical
E particja je u formatu Fat 32 oznacena je Primary I na njoj se nalazi XP
I partcija je u formatu Fat oznacena je Logical
J partcija je u formatu Fat oznacena je Logical
I i J particije su skroz prazne a D partcija je prazna ali kad kliknem na properties dobijem odgovor da je jedan deo particije zauzet,hteo sam partciju D da formatiram ali nisam uspeo jer mi izadje upozorenje da je windows ili neki program koristi ovu particiju,pored toga hteo sam particije I i J da izbrisem i da njihov Slobodan(mb) prostor prebacim na C partciju.Imam program Partition Magic ali mi nije jasno kako to da uradim,kad kliknem na opciju merge partitions i oznacim I particiju on hoce da je spoji sa partcijom E,a nedozvoljava mi da je spojim sa C paricijom a kad oznacim J particiju on hoce da je spoji sa D particijom,inace partcion magic mi je instaliran da E particiji gde mi je XP,I trenutno radim sve ovo pod XP……….moze li neko da mi kaze gde gresim
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 21.04.2005. 16:49 #1377

status: user
broj poruka: 210


1. nadam se da imas Partition Magic 8 ili noviji, ako imas 7 ODMAH ga menjaj na noviji
2. to sto ti hoces fizicki ne moze, evo i zasto: PM ti je instaliran na E particiji a ti hoces I i J da spjis sa C. E ti je AKTIVNA particija, a da bi ove spojio moras nju da pomeras a to je fizicki dok je aktivna nemoguce.
3. Da ne bi mnogo eksperimentisao uradi sledece:
-proveri verziju PM
-uradi scandisk i defragmentaciju na svakoj particiji
-instaliraj na C particiji PM
-mergujes C i D particije (iz PM sa C)
-mergujes E i I i J particije (iz PM sa C)
-i to je to...

Posle obaraj sistem, spajaj C i E, radi sta hoces...


Ima pitanja?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs