Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Razlika izmedju HD-ova
STRANA 1 OD 1
sboris Razlika izmedju HD-ova 19.08.2007. 10:42 T5323

status: user
broj poruka: 51

Da li neko moze da mi objasni koja je razlika izmadju sledecih HD-ova osim u ceni, i sta je najbolje uzeti:
- Western Digital Caviar SE 500GB (SATA2/16MB/7200) - WD5000KS
- Western Digital Caviar SE16 500GB (SATA2/16MB/7200) - WD5000AAKS
- Western Digital RE2 500GB (SATA2/16MB/7200) - WD5000YS
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 19.08.2007. 12:14 #25762

status: user
broj poruka: 5696
Svi su SATA II (3GB/s) imaju 16MB cache buffer a ploce rotiraju na 7200 obrtaju u minuti

Prva 2 su WD iz serije Caviar ali Special Edition (SE). Drugi disk je isti kao i prvi ali je kao sertifikovan za VISTA-u (mozes zamisliti razliku?!)

RE2 je novi model i nije Caviar serija, pripada Enterprise klasi i on je nadgradnja u odnosu na prva 2: izdrzljviji, ima novije unapredjene tehnologije...takodje, Vista Ready

sve to mozes detaljnije videti na njihovom sajtu ili gooleanjem krajnjih onzaka modela


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Re: ... 19.08.2007. 14:41 #25768

status: user
broj poruka: 729
:: Svi su SATA II (3GB/s) imaju 16MB cache buffer a ploce rotiraju na 7200 obrtaju u minut
::
:: Prva 2 su WD iz serije Caviar ali Special Edition (SE). Drugi disk je isti kao i prvi ali je kao sertifikovan za VISTA-u (mozes zamisliti razliku?!
::
:: RE2 je novi model i nije Caviar serija, pripada Enterprise klasi i on je nadgradnja u odnosu na prva 2: izdrzljviji, ima novije unapredjene tehnologije...takodje, Vista Read
::
:: sve to mozes detaljnije videti na njihovom sajtu ili gooleanjem krajnjih onzaka model
::

Kratko, jasno i lepo objasnjeno, a ja samo imam da dodam da su Zapadni Digitali i Makstor najgori diskovi koji mogu da se nadju kod nas. Jos uvek ne znam nekoga da ima WD HD stariji od 2 godine a da radi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Re: ... 19.08.2007. 14:42 #25769

status: user
broj poruka: 729
:: Svi su SATA II (3GB/s) imaju 16MB cache buffer a ploce rotiraju na 7200 obrtaju u minut
::
:: Prva 2 su WD iz serije Caviar ali Special Edition (SE). Drugi disk je isti kao i prvi ali je kao sertifikovan za VISTA-u (mozes zamisliti razliku?!
::
:: RE2 je novi model i nije Caviar serija, pripada Enterprise klasi i on je nadgradnja u odnosu na prva 2: izdrzljviji, ima novije unapredjene tehnologije...takodje, Vista Read
::
:: sve to mozes detaljnije videti na njihovom sajtu ili gooleanjem krajnjih onzaka model
::

Kratko, jasno i lepo objasnjeno, a ja samo imam da dodam da su Zapadni Digitali i Makstor najgori diskovi koji mogu da se nadju kod nas. Jos uvek ne znam nekoga da ima WD HD stariji od 2 godine a da radi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff re 19.08.2007. 14:47 #25770

status: user
broj poruka: 829

SE=Special Edition
RE=Raid Edition
zvanicno po wd-u, prva dva nisu pravljena da rade u raidu, mada onaj aaks ljudi sirom sveta koriste, i vrlo su zadovoljni njima. onaj RE je bas pravljen za raid, pa nemoj bacati pare na njega ako ne planiras da ga za to koristis.

inace, smatram da od wd-a treba kupovati samo caviare...

licno, imam aaks, i mada nije koriscen vise od ukupno 3 dana(jbg, tesko je nositi komp na letovanje:-D), za sad radi dobro, tih je, i ne greje se puno(mada to sigurno ima veze i sa onim prednjim 12cm fanom kod centuriona 534). kad sam ga jednom izvukao iz kompa dok je bio ukljucen, uplasio sam se zbog nekakvog cangrljanja, a u stvari to je bilo ono sto se ne cuje sa metra razdaljine:-D
poz!

Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Re: Re: ... 19.08.2007. 15:43 #25772

status: user
broj poruka: 1574
:: :: Svi su SATA II (3GB/s) imaju 16MB cache buffer a ploce rotiraju na 7200 obrtaju u minut
:: ::
:: :: Prva 2 su WD iz serije Caviar ali Special Edition (SE). Drugi disk je isti kao i prvi ali je kao sertifikovan za VISTA-u (mozes zamisliti razliku?!
:: ::
:: :: RE2 je novi model i nije Caviar serija, pripada Enterprise klasi i on je nadgradnja u odnosu na prva 2: izdrzljviji, ima novije unapredjene tehnologije...takodje, Vista Read
:: ::
:: :: sve to mozes detaljnije videti na njihovom sajtu ili gooleanjem krajnjih onzaka model
:: ::
::
:: Kratko, jasno i lepo objasnjeno, a ja samo imam da dodam da su Zapadni Digitali i Makstor najgori diskovi koji mogu da se nadju kod nas. Jos uvek ne znam nekoga da ima WD HD stariji od 2 godine a da radi..


Ja imam WD-a vec 2,5-3 godine i radi bez problema...Ne znam zasto mislite da su WD hardovi losi i da su u rangu Maxtora,kada su daleko ispred njih..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe WD 19.08.2007. 16:08 #25774

status: user
broj poruka: 12057

Imam 4 WD u kućištu. 2xWD800JD, 2500KS, WD1600JS i akam ih do max. Rade brzo, tiho i ne graju se mnogo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff @NastyB: nije bas 2 god, ali... 19.08.2007. 16:15 #25775

status: user
broj poruka: 829

...da li se racuna ako ima 8 (slovima: osam) godina?
ima manje giga(7.5gb) nego godina:-D takodje caviar...
poz!

Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re: ... 19.08.2007. 16:40 #25776

status: user
broj poruka: 12785
:: ja samo imam da dodam da su Zapadni Digitali i Makstor najgori diskovi koji mogu da se nadju kod nas. Jos uvek ne znam nekoga da ima WD HD stariji od 2 godine a da radi..
::
Ovo je naveca glupost koju sam cuo, znam toliko ljudi koji imaju vise od 3 godine WD diskove i rade bez ikakvih problema. Ja takodje imam Caviar od 250GB vec 3 godine koji radi savrseno...
Hate the product, don`t hate the brand...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Re: Re: Re: ... 19.08.2007. 17:19 #25781

status: user
broj poruka: 729
:: ::
:: Ovo je naveca glupost koju sam cuo, znam toliko ljudi koji imaju vise od 3 godine WD diskove i rade bez ikakvih problema. Ja takodje imam Caviar od 250GB vec 3 godine koji radi savrseno..
:: Hate the product, don`t hate the brand..

Vidis, ja radim na mestu gde ima puno kompjutera koje odrzavam, poznajem dosta ljudi koji imaju kompjutere, moj najbolji ortak drzi prodavnicu kompjutera... Od 50ak pokvarenih diskova koji su prosli kroz moje ruke u kojekakvim masinama, u poslednje tri godine 2 su bili IBM deskstar, 1 Seagate i sve ostalo Maxtor i WD. Jedna firma je nabavljala preko 20 DELL racunara i u roku od godine do godinu ipo 14 WD diskova u njima je crklo, ja sam imao 2 WD-a i oba su radila oko godinu dana...da ne nabrajam dalje. A ako poznajete prodavce racunara, pitajte ih koje diskove najvise dobijaju na reklamaciju pre isteka garancije. To sto nekom zapadne WD koji radi duze od tri godine, to je cista sreca...takvih je svaki treci u seriji. Eto, ja samo toliko, pa ma kolika to glupost bila...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Zasto po WD-u 19.08.2007. 17:23 #25782

status: user
broj poruka: 267
Ja imam vise WD diskova izmedju ostalog 2 od 250 KS (bez AA) vezana u raid i to radi fenomenalno non-stop (racunar se ne gasi) skida torrent-e (filmove), jedan od 160 valda bese isto KS nisam siguran u reku, seta se stalno, i aka maksimalno (vise od tri godine), jos par komada 320GB KS u drugom racunaru i 120 obican PATA (preko 5 godina), ima ih jos da ne nabrajam, a u raznorazne masine sam ih ugradio bar 15-20 komada u proteklih 10 godina (nije mi ovo primarno zanimanje samo za prijatelje, i sad mogu da kazem ni jednu reklamaciju. Ovde moram da napomenem da su prilikom kupovine svi bili zapakovani u zatvorenim kesicama i da su u trenutku kupovine bili pri cenovnom vrhu za dati kapacitet...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
io62s ... 19.08.2007. 17:45 #25783

status: user
broj poruka: 371
Za maxtora i mogu da se slozim da je krsh, ali za wd nikako, mozda par ljudi jednostavno nije imalo srece, sto ne znaci da wd ne valja, nego se jednostavno desi da po koji komad nije kako treba, pa rikne brzo...inace imam tu ks 250 gb sata 2 i sve je u redu...za sada :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sboris Jasno 20.08.2007. 15:24 #25839

status: user
broj poruka: 51

Hvala svima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Re: Zasto po WD-u 20.08.2007. 19:27 #25851

status: user
broj poruka: 729
:: Ja imam vise WD diskova izmedju ostalog 2 od 250 KS (bez AA) vezana u raid i to radi fenomenalno non-stop (racunar se ne gasi) skida torrent-e (filmove), jedan od 160 valda bese isto KS nisam siguran u reku, seta se stalno, i aka maksimalno (vise od tri godine), jos par komada 320GB KS u drugom racunaru i 120 obican PATA (preko 5 godina), ima ih jos da ne nabrajam, a u raznorazne masine sam ih ugradio bar 15-20 komada u proteklih 10 godina (nije mi ovo primarno zanimanje samo za prijatelje, i sad mogu da kazem ni jednu reklamaciju. Ovde moram da napomenem da su prilikom kupovine svi bili zapakovani u zatvorenim kesicama i da su u trenutku kupovine bili pri cenovnom vrhu za dati kapacitet..

Eto, ti imas srece sa tim, a meni se desilo da WD-i crkavaju kao nenormalni. Pa napisah da je u 20 DELL masina sa WD diskovima 14 krepalo u roku od godinu, godinu ipo. Da ne pominjem opet moja dva. Jednostavno, nagledao sam se pokvarenih WDova i Makstora. Ali ne i Seagate ili Hitachi ili Samsung...a ima ih u nekoliko prastarih masina.
Pa, kao sto se i Machine-u dize kosa na glavi kad mu pomenes MSI kartice, a ja, opet, nisam video niti jednu shebanu ili losu. Jednostavno, stvar je u licnom (losem) iskustvu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646155.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs