Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Cannot format USB Flash drive (write protected)????
STRANA 1 OD 1
matko Cannot format USB Flash drive (write protected)???? 26.08.2007. 22:53 T5384

status: user
broj poruka: 52
Radi se o Apacer AH320 od 1GB. na njemu su podaci koji su citljivi, ali ne mogu se brisati, niti se drive moze formatirati. ne postoji dugme na njemu za write protection niti je koriscen softver za to. proban je na vise racunara i svuda prijavljuje da je write protected.Probao sam i da ga low-level formatiram ali ni to nije uspelo. Program koji sam koristio izbacuje neke seek error greske dok radi lowlewel format. postoji li neki nacin??? Neki drugi program za low-lewel??? ili.... u djubre.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 26.08.2007. 23:40 #26244

status: user
broj poruka: 4506



to je klasican primer pojave low level A.I. ( artificial inteligence ) ..vidis tvoj usb je razvio sopstveni nacin razmisljanja i on je zavoleo te podatke koji su na njemu upisani pa ti ni neda da ih obrises :)
sala mala....cekaj nekog ko ima usb..stvarno ne znam.

ajd uzdravlje .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Sorry 26.08.2007. 23:45 #26245

status: user
broj poruka: 4163
Ali disk je vrisnuo tj. crko. Rešenje - kupi nov.
Na žalost ništa mu ne možeš


Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Možda 26.08.2007. 23:48 #26246

status: user
broj poruka: 4163
bi i mogo da se sredi. Uglavnom ti mali flešići dobiju hladne lemove unutar kućišta (već sam ih par puta sređivao dok je to bilo isplativo)

Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE I taj Apacer svasta pravi 27.08.2007. 00:13 #26247

status: user
broj poruka: 5696
Ubaci flesic i u BIOSu podesi da ga prepoznaje i NON-PLUG&PLAY OS (native/legacy USB support), ili nesto nalik tome. Ucitaj WinXP BootCD Pro int. SP-2 , kada se ucita tabela sa drajvovima trebalo bi da se i on izlista zajedno sa magnetnim medijama. Sada imas klasicne komande za brisanje table L i formatiranje istog. Ako ni ovo ne upali onda je riknuo...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646164.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs