Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Particije na Visti??Kako??
STRANA 1 OD 1
Dyca Particije na Visti??Kako?? 30.08.2007. 18:16 T5441

status: user
broj poruka: 1574
Hocu da na hardu seagate 250gb napravim dve particije..Koristim Vistu, i zelim da sacuvam filmove i slicne stvari na zasebnoj particiji jer nameravam da reinstaliram win i predjem na xp..Skinuo sam partition magic 8 u nadi da ce moci da odradi ono sto mi treba,ali gle cuda..ne radi pod Vista os-om..Ako znate neki program koj moze da se pokrene u Visti i da pravi particije recite..Hvala unapred..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 30.08.2007. 18:29 #26514

status: user
broj poruka: 4506



lepo kazu ljudi nemojte na vistu ali dzaba...ocigledno vazi ono dok se sam opeces ne verujes...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Odgovor 30.08.2007. 18:36 #26516

status: user
broj poruka: 271
Nisi napisao da li na doticnom hdd-u vec imas instaliran OS ili je OS instaliran na drugom hdd-u a na seagate-u hoces samo da pravis particije. Ako ti seagate nov i hoces da ga isparticionises to mozes da uradis u windows disk management-u do koga dolazis npr. desni klik na my computer pa manage pa disk management i tada ce ti biti jasno sta dalje. Ukoliko ti je sistem instaliran na tom seagate-u i to na jednoj jedinoj particiji koja zauzima ceo hdd pa moras da smanjis sistemsku particiju da bi imao mesta da napravis jos jednu za skladistenje podataka onda to ne mozes iz windowsa i moraces da koristis neki alat npr. acronis disk director koji je butabilan i tada bi trebalo da mozes da manipulses sa sistemskom particijom i da je smanjujes.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Re: ... 30.08.2007. 20:52 #26528

status: user
broj poruka: 1574
:: lepo kazu ljudi nemojte na vistu ali dzaba...ocigledno vazi ono dok se sam opeces ne verujes..

Vistu sam instalirao samo zato sto mi xp nije bio pri ruci kada sam kupio komp..I ranije sam koristio Vistu i nije mi se svidela,ali sam sada bio prinudjen da je instaliram..

@Astan

Vista je instalirana na Seagate-u..Shvatio sam sta zelis da kazes,ali me zanima da li mi treba floppy da bih digao acronis disk director??Ako treba to je problem jer nisam kupio floppy uz komp(reko nece mi trebati,jer je vec staromodno)..Ako mozes da mi kazes neki program kojim bi isto to mogao da odradim ali iz Viste ili eventualno da ga dignem sa cd-a..Hvala jos jednom...pozzz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum .. 30.08.2007. 21:22 #26532

status: user
broj poruka: 12785
Ako te ne mrzi, mozes na netu da nadjes Hiren`s Boot CD, oko 80mb. Ima sve moguce programe za particije, i mnoge druge. Sadrzi i Acronis Disk Manager takodje. Samo je potrebno da narezes ISO na obican CD...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: .. 31.08.2007. 08:25 #26559

status: user
broj poruka: 271
Acronis disk director postoji kao butabilni CD isto kao i Hirens Boot CD tako da ti je za njihovo pokretanje potreban samo cd citac.


:: Ako te ne mrzi, mozes na netu da nadjes Hiren`s Boot CD, oko 80mb. Ima sve moguce programe za particije, i mnoge druge. Sadrzi i Acronis Disk Manager takodje. Samo je potrebno da narezes ISO na obican CD...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 31.08.2007. 11:52 #26572

status: user
broj poruka: 1574
Hvala na odgovrima..nadam se da ce upaliti..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646169.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs