Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
cudno ponasanje ploce asus P5K
STRANA 1 OD 2  
dejan013 cudno ponasanje ploce asus P5K 30.08.2007. 19:47 T5442

status: user
broj poruka: 8
pozdrav svima....
Imam jedan problem koji se nadam da cete mi pomoci da resim a radi se o sledecem:
Kada pokusam overklok tj. kada u biosu promenim magistralu ili mnozilac (nije bitno koliko i za 1 Mhz) pri restartu racunara ploca ne prepoznaje HDD ni DVD uredjaj, kao da ne postoji. A kada ponovo udjem u bios i vratim na staro tj. da je sve po defoltu radi bez ikakvog problema. Prvi put ovako nesto srecem a nisam pocetnik u overkloku tako da vas molim za pomoc. Konfiguracija mi je sledeca: Procesor E4400, ploca asus P5K,graficka ATI 1600 pro i HDD WD160GB. hvala svima unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Slican problem sa ASUS P5B Deluxe resen u-p-d-a-t-e-om BIOS-a 30.08.2007. 20:24 #26524

status: user
broj poruka: 4225
Skini noviju verziju BIOS-a ili ploca ima problem sa nekompatibilnosti sa memorijom.
Probaj nije greda. Proveri kablove od HDD-a . Uzgred koje ti je napajanje? Da nije neko `narodno` od 400wati? Pokusaj preko aplikacije od ASUS-a za overklok iz Windows-a.
Ako se smrzne onda je do napajanja ili do maticne. Nadam se da sam ti dao dovoljno opcija da isprobas, a ako ne ZAMENA.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejan013 asus P5K 30.08.2007. 20:58 #26529

status: user
broj poruka: 8

kabal za sata disk sam promenuo i nista napajanje mi je Codagen od 450W,a komp po defoltu radi savrseno tako da ne verujem da je do plce. i sam sam pomislio da fleshujem bios i istina mislim da je tu problem......pokusacu u svakom slucaju....hvala
Ako neko ima jos neku ideju neka kaze da probam........
Operator da te pitam za jos jednu stvar jer ubdate biosa moze da se radi i preko nekog programa iz windowsa ili mora preko diskete?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 30.08.2007. 22:09 #26536

status: user
broj poruka: 12057

Ne vezano za problem.

NIKAD, ali NIKAD ne radi update BIOS-a iz bllo kod OS-a.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: 30.08.2007. 22:44 #26541

status: user
broj poruka: 9385



::
:: Ne vezano za problem
::
:: NIKAD, ali NIKAD ne radi update BIOS-a iz bllo kod OS-a
::
::

Ako mi dozvolite:
UVEK I SAMO APDEJTUJTE BIOS IZ WINDOWSA, NARAVNO AKO IMATE MOGUCNOST.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 30.08.2007. 23:07 #26542

status: user
broj poruka: 4506



ii kome sad da verujemo ??VMARC ili bax2003 ?? ja imam asus neki update tool koji mi je nasao novi bios i sad ne znam da li da uptadujem tako?? da li je bolje iz OS-a ili ne ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Evo ja cu presuditi 30.08.2007. 23:20 #26543

status: user
broj poruka: 5696
Bax2003, pa mora iz nekog OSa: freeDOS, openDOS, DOS...i to je single level OS, console core...

NEMOJTE NIKADA raditi flash BIOSa/firmware iz Win, Linux...sistema ako to mozete uraditi iz nekog low level okruzenja. Zbog jednog razloga: u proces/servis se moze umesati neka aplikacija, driver, servis i tako prekinuti proces, iako je aplikacija za to obezbedjena cesto ima bug sto se tice softverskih prekida (init) dok se kod hardverskih oni opsluzuju vecim priortetom kada OS zaobilazi zastitu aplikacije koja vrsi update. To se retko desi ali se desi. Dakle, nejbezbednije okruzenje je npr. DOS bez RAM/ASPI manager-a (bootFD Win9X, Shift+F5) jer okruzenje u jednom trenutku odradjuje samo jedan nivo/program...da ne duljim...pozz


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Nema BIOS-a na ASUS-ovom sajtu- novija ploca sta da radis 30.08.2007. 23:45 #26544

status: user
broj poruka: 4225
Nemoj da poslusas ni mene ni bilo koga drugog. Idi lepo na ASUS-ovn sajt i tamo ti sve lepo pise. E sad ako nisi nikada to radio ranije bilo bi najpametnije da ti to uradi neko od drugara koji se sa time bave. Kod update-a BIOS-a ploce uvek moze nesto da krene po zlu. Pazi da ti revizija ploce odgovara tvom BIOS-u. Nadam se a znas da neke memorije nisu O.K u radu sa ASUS-ovim novijim plocama sto sam ti rekao na pocetku. Prilikom overkloka da li si namestio paritet za tvoj procesor u odnosu na memoriju? Ko zna mozda si zaboravio? Upravo sada sam pogledao i na ASUS-ovom sajtu nema novijeg BIOS-a za tvoju plocu. Molim ako je neko imao iskustva sa ISTOM plocom da pomogne coveku. Ja sam svoj problem sa ASUS P5B Deluxe resio sa update-om BIOS-a koji se nalazi na njihovom sajtu. Mozda ako bi neko bio ljubazan da ti iskopira njegov BIOS sa ploce, ali da odgovara tvojoj ploci pa da probas iz BIOS-a da flesujes maticnu plocu. Posto je mali mogao bi da ti neko posalje putem e-mail-a.Zao mi je sto ti nemogu da pomognem. Ne savetujem ti da BIOS ploce skidas bilo odakle sa neta jer neces moci da update-ujes BIOS novijim sa ASUS-ovog sajta. Naravno, kada se pojavi za tvoju plocu. Toliko od mene.
Pozdrav.
P.S Ako plocu mozes da zamenis zameni je za moj model.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nvidia8800 Re: Re: Re: 30.08.2007. 23:49 #26545

status: user
broj poruka: 168
Kome god zeleli da verujete, ja cu samo podeliti svoje iskustvo sa vama.

update-ovao sam bios na ploci Asus P5B-E Plus iz Windowsa. Na 99% je pukao update izbacivsi poruku: Couldn`t erase boot rom. Pre ovoga sam radio na drugim plocama update iz Windowsa i bilo je i OK i lose, kako kad.

Nakon restarta racunara, vise ga nisam upalio.

Ploca je i dan danas neipravna jer nijedan servis nije uspeo da je popravi, cak ni u Pakomu gde je i kupljena i pod garancijom.

POZDRAV svima i razmislite kome cete verovati.


::
::
::
:: ::
:: :: Ne vezano za problem
:: ::
:: :: NIKAD, ali NIKAD ne radi update BIOS-a iz bllo kod OS-a
:: ::
:: ::
::
:: Ako mi dozvolite
:: UVEK I SAMO APDEJTUJTE BIOS IZ WINDOWSA, NARAVNO AKO IMATE MOGUCNOST.
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
matko Jos jedna sitnica 31.08.2007. 00:15 #26547

status: user
broj poruka: 52
Ako si mislio da update-ujes Bios sa floppy-ja onda stavi flash tool i novu verziju Bios-a obavezno na HDD pa ih samo pokreni iz Dos-a kad si boot-ovao komp sa diskete, jer diskete hoce da zakazu ponekad pa da se novi Bios ne moze procitati u toku operacije


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejan013 ubicu se koliko me nervira....... 31.08.2007. 01:00 #26548

status: user
broj poruka: 8
Sad vise neznam sta da radim........neki drugari su mi rekli da je najsigurnije da flechujem bios preko programa koji je na disku koji sam dobio uz plocu......moj bios je 4.014 iz maja ove godine. hvala svima sto ste pokusali da i pomognete nadam se i daljim vasim odgovorima.....zeleo bi dami jos neko nesto kaze oko flechovanja jer to nisam do sada radio. Operatoru se veoma zahvaljujem jer je stvarno hteo da pomogne ali ni vama ostalima nista manje.......i dalje vas ocekujem....PROBLEM NIJE RESEN :(


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 31.08.2007. 01:09 #26549

status: user
broj poruka: 4506



sad svatam koliko je opasno iz win os-a...a tama sam imao lep programcic sa asus cd-a ..i lepo je nasao novi bios sa neta i razmisljam da li da kliknem u p d a t e ali eto srecom nisam... .) ..sad me mrzi da sve to radim iz dosa :P
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejan013 ubicu se koliko me nervira....... 31.08.2007. 01:22 #26550

status: user
broj poruka: 8
Ljudi ali na asusovom sjtu bas za moju plocu pise da skinem bios i stavim ga na USB disk i odatle preko OS flechujem.........ja stvarno vise nisam pametan........ZBUNJEN TOTALNO.....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub hmm... 31.08.2007. 01:34 #26551

status: user
broj poruka: 1006



::kabal za sata disk sam promenuo i nista napajanje mi je Codagen od 450W,a komp po defoltu radi savrseno tako da ne verujem da je do plce. i sam sam pomislio da fleshujem bios i istina mislim da je tu problem..

... ako kazes kao sto bold citat tvrdi, zasto ga onda mucis? konfa ti je daleko od trecerazrednog krsha (nije ni vrh vrhova, doduse)... koliko (i kog) ram-a imas?

ako eventualno imas `spear` komponente, pokusaj najklasicnijim sistemom eliminacije... (mada, trebace vremena)

a za bios... nekoliko puta radih to sa asus-apdejt jutilitijem - nikad nije bilo problema... sto ne znaci da ih i ne moze biti... ali mi se cini da to ok sljaka kod asusa... ili sam jednostavno imao srece... ako tako radis, pogasi sve av & antispy programe, ubij sve sto mozes za nesmetano sljakanje os-a... (obavezno bekapuj stari bios!)
ako neces tako, smekni knjizicu koju si dobio sa mb kako se to `manuelno` radi...

mada... bios ti je iz maja ove godine... sta ces frishkije... da li uopste i postoji noviji...

blah


a ovo ne znam, pa pitam sve vas: da li je moguce odraditi apdejt biosa u win-u, ali u safe modu? (ne probah nikad...)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: hmm... 31.08.2007. 01:42 #26552

status: user
broj poruka: 5696
Tako je, ako moras iz Wina onda to uradi u Safe Mode-u...


- R a v e n L o r d -

::
::
::
:: ::kabal za sata disk sam promenuo i nista napajanje mi je Codagen od 450W,a komp po defoltu radi savrseno tako da ne verujem da je do plce. i sam sam pomislio da fleshujem bios i istina mislim da je tu problem..
::
:: ... ako kazes kao sto bold citat tvrdi, zasto ga onda mucis? konfa ti je daleko od trecerazrednog krsha (nije ni vrh vrhova, doduse)... koliko (i kog) ram-a imas
::
:: ako eventualno imas `spear` komponente, pokusaj najklasicnijim sistemom eliminacije... (mada, trebace vremena
::
:: a za bios... nekoliko puta radih to sa asus-apdejt jutilitijem - nikad nije bilo problema... sto ne znaci da ih i ne moze biti... ali mi se cini da to ok sljaka kod asusa... ili sam jednostavno imao srece... ako tako radis, pogasi sve av & antispy programe, ubij sve sto mozes za nesmetano sljakanje os-a... (obavezno bekapuj stari bios!
:: ako neces tako, smekni knjizicu koju si dobio sa mb kako se to `manuelno` radi...
::
:: mada... bios ti je iz maja ove godine... sta ces frishkije... da li uopste i postoji noviji..
::
:: bla
::
::
:: a ovo ne znam, pa pitam sve vas: da li je moguce odraditi apdejt biosa u win-u, ali u safe modu? (ne probah nikad...
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff Re: Nema BIOS-a na ASUS-ovom sajtu- novija ploca sta da radis 31.08.2007. 02:19 #26553

status: user
broj poruka: 829

:: Nemoj da poslusas ni mene ni bilo koga drugog. Idi lepo na ASUS-ovn sajt i tamo ti sve lepo pise. E sad ako nisi nikada to radio ranije bilo bi najpametnije da ti to uradi neko od drugara koji se sa time bave. Kod update-a BIOS-a ploce uvek moze nesto da krene po zlu. Pazi da ti revizija ploce odgovara tvom BIOS-u. Nadam se a znas da neke memorije nisu O.K u radu sa ASUS-ovim novijim plocama sto sam ti rekao na pocetku. Prilikom overkloka da li si namestio paritet za tvoj procesor u odnosu na memoriju? Ko zna mozda si zaboravio? Upravo sada sam pogledao i na ASUS-ovom sajtu nema novijeg BIOS-a za tvoju plocu. Molim ako je neko imao iskustva sa ISTOM plocom da pomogne coveku. Ja sam svoj problem sa ASUS P5B Deluxe resio sa update-om BIOS-a koji se nalazi na njihovom sajtu. Mozda ako bi neko bio ljubazan da ti iskopira njegov BIOS sa ploce, ali da odgovara tvojoj ploci pa da probas iz BIOS-a da flesujes maticnu plocu. Posto je mali mogao bi da ti neko posalje putem e-mail-a.Zao mi je sto ti nemogu da pomognem. Ne savetujem ti da BIOS ploce skidas bilo odakle sa neta jer neces moci da update-ujes BIOS novijim sa ASUS-ovog sajta. Naravno, kada se pojavi za tvoju plocu. Toliko od mene.
:: Pozdrav
:: P.S Ako plocu mozes da zamenis zameni je za moj model
::
::
::


imam istu plocu i pre par nedelja flesovan mi je najnoviji bios. ponovo sam ga skinuo sa asusovog sajta, ako hoces poslacu ti ga na mejl(naravno, prvo moras ti meni da posaljes mail, da bih ti znao adresu)...
inace, citiram sa sajta, verzija je: 0603 2007/07/06 update

to je najnovije sto ima...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re: za nvidia8800 31.08.2007. 03:26 #26555

status: user
broj poruka: 4225
:: Kome god zeleli da verujete, ja cu samo podeliti svoje iskustvo sa vama
::
:: update-ovao sam bios na ploci Asus P5B-E Plus iz Windowsa. Na 99% je pukao update izbacivsi poruku: Couldn`t erase boot rom. Pre ovoga sam radio na drugim plocama update iz Windowsa i bilo je i OK i lose, kako kad
::
:: Nakon restarta racunara, vise ga nisam upalio
::
:: Ploca je i dan danas neipravna jer nijedan servis nije uspeo da je popravi, cak ni u Pakomu gde je i kupljena i pod garancijom
::


Tvoj problem je nvidia 8800 lako resiti, samo da nije nesto pregorilo.
1. resetujes BIOS na ploci (zeleni prekidac) ako ti je novija revizija v.1.2 i to je to.
2. Ako ti je BIOS chip pregorio zameni ga za oko 5 eura. Naruci iz Madjarske preko Pakoma.
3. Flesuj ga iz DOS. Preporuka DR. DOS 7.3r2(jedna dsketa) i bios update i AMI fles prg(druga). U BIOS-u namesti na Floppy. Snimi stanje.Prvu disketu stavi u Floppy da se ucita Dr. DOS 7.3r2. Sada stavi drugu i startuj sa komandom amiflash.exe ucitaj novi BIOS i trebalo bi da bude u redu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nvidia8800 odgovor 31.08.2007. 08:37 #26561

status: user
broj poruka: 168
To jos nisam probao ali znam samo da racunar ne pali nista sa njom, monitor ne pali, kuler za cipset ne pali, bas nista. A nije stara ni dva meseca, efektivno radila oko 20 dana. Ako je i popravim, poklonicu je nekom sa ovog foruma jer mi se vise popela na...





:: :: Kome god zeleli da verujete, ja cu samo podeliti svoje iskustvo sa vama
:: ::
:: :: update-ovao sam bios na ploci Asus P5B-E Plus iz Windowsa. Na 99% je pukao update izbacivsi poruku: Couldn`t erase boot rom. Pre ovoga sam radio na drugim plocama update iz Windowsa i bilo je i OK i lose, kako kad
:: ::
:: :: Nakon restarta racunara, vise ga nisam upalio
:: ::
:: :: Ploca je i dan danas neipravna jer nijedan servis nije uspeo da je popravi, cak ni u Pakomu gde je i kupljena i pod garancijom
:: ::
::
::
:: Tvoj problem je nvidia 8800 lako resiti, samo da nije nesto pregorilo
:: 1. resetujes BIOS na ploci (zeleni prekidac) ako ti je novija revizija v.1.2 i to je to
:: 2. Ako ti je BIOS chip pregorio zameni ga za oko 5 eura. Naruci iz Madjarske preko Pakoma
:: 3. Flesuj ga iz DOS. Preporuka DR. DOS 7.3r2(jedna dsketa) i bios update i AMI fles prg(druga). U BIOS-u namesti na Floppy. Snimi stanje.Prvu disketu stavi u Floppy da se ucita Dr. DOS 7.3r2. Sada stavi drugu i startuj sa komandom amiflash.exe ucitaj novi BIOS i trebalo bi da bude u redu.
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejan013 ubicu se koliko me nervira....... 31.08.2007. 09:25 #26562

status: user
broj poruka: 8

Ruff nasao sam i ja novi bios na asusovom sajtu hvala na ponudi za pomoc ali se kolebam da li da flechujem. bojim se da nezeznem plocu nova je nema mesec dana........kako si ti flechovao preko OS ili si isao iz dosa?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Re: ubicu se koliko me nervira....... 31.08.2007. 09:43 #26563

status: user
broj poruka: 729
:: Ljudi ali na asusovom sjtu bas za moju plocu pise da skinem bios i stavim ga na USB disk i odatle preko OS flechujem.........ja stvarno vise nisam pametan........ZBUNJEN TOTALNO....

Naravno. Ja imam P5K Deluxe verziju, a BIOS sam skinuo sa neta i snimio ga na USB fleš. Prilikom startovanja računara pritiskaš ALT+F2 i otvori ti se BIOS apdejter u DOS stilu, samo mu ukucaš putanju do fleša i u roku od 20-ak sekundi je apdejtovan. Prosto, jednostavno i lako.

::To jos nisam probao ali znam samo da racunar ne pali nista sa njom, monitor ne pali, kuler za cipset ne pali, bas nista. A nije stara ni dva meseca, efektivno radila oko 20 dan

Jesi li siguran da ti napajanje radi??
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejan013 pomoc 31.08.2007. 10:15 #26566

status: user
broj poruka: 8
jesam napajanje je ok......ali sada sam cackao nesto po biosu i zamolio bi nekog ko ima ovu ili slicnu plocu pa mi napise detaljno sta treba u biosu da iskljucim ili ukljucim mozda sam nesto zaboravio pa to stvara problem........budite dobri i pomozite kao i do sada......HVALA vam svima


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nvidia8800 Re: Re: ubicu se koliko me nervira....... 31.08.2007. 10:15 #26567

status: user
broj poruka: 168
Naravno da radi, i ono je novo glanc, cela konfiguracija sad sa novom plocom P5K3 Deluxe radi perfektno, 8800GTX, 2 Hard drajva, dva opticka uredjaja, sve radi bez ikakvih problema. Ovu plocu cu verovatno na otpad za ploce.


:: :: Ljudi ali na asusovom sjtu bas za moju plocu pise da skinem bios i stavim ga na USB disk i odatle preko OS flechujem.........ja stvarno vise nisam pametan........ZBUNJEN TOTALNO....
::
:: Naravno. Ja imam P5K Deluxe verziju, a BIOS sam skinuo sa neta i snimio ga na USB fleš. Prilikom startovanja računara pritiskaš ALT+F2 i otvori ti se BIOS apdejter u DOS stilu, samo mu ukucaš putanju do fleša i u roku od 20-ak sekundi je apdejtovan. Prosto, jednostavno i lako
::
:: ::To jos nisam probao ali znam samo da racunar ne pali nista sa njom, monitor ne pali, kuler za cipset ne pali, bas nista. A nije stara ni dva meseca, efektivno radila oko 20 dan
::
:: Jesi li siguran da ti napajanje radi??
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejan013 pomoc 31.08.2007. 10:24 #26569

status: user
broj poruka: 8
sada sam preko everesta video da mi je odnos DRAM:FSB=10:6 ali u biosu nemogu da nadjem gde se to nalazi da promenim na 1:1. da nije to problem?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejan013 radi..... 31.08.2007. 12:21 #26575

status: user
broj poruka: 8
Hvala vam svima na pomoci uspeo sam da namesti.....sada radi ko sat. Ipak je bilo da ja u biosu nisam podesio kako treba jos malo sam pretrazio ovaj forum i nasao tacno sta treba da iskljucim i sada radi. evo prthos sada proverava ali za sada je ok.Digao sam ga na 2.8 a memoriju sa 667 na 800 latacija 5-5-5-15. samo da mi kazete je oko temperatura je pod opterecenjem trenutno procesora-45 a ploce 44.....jel to ok ili.....
JOS JEDNAM HVALA VAM SVIMA......
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Re: Re: 31.08.2007. 15:05 #26579

status: user
broj poruka: 9385

:: Ploca je i dan danas neipravna jer nijedan servis nije uspeo da je popravi, cak ni u Pakomu gde je i kupljena i pod garancijom
::


Ako ni jedan servis nije uspeo da je popravi, onda je logicno da win tu nista nije kriv. Znaci da je ploca bila neispravna pre flesovanja. Vracanje BIOSA EEPROMOM na bilo koju plocu kosta 20 evra.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff Re: ubicu se koliko me nervira....... 31.08.2007. 15:36 #26582

status: user
broj poruka: 829

Nikolas

::
:: Ruff nasao sam i ja novi bios na asusovom sajtu hvala na ponudi za pomoc ali se kolebam da li da flechujem. bojim se da nezeznem plocu nova je nema mesec dana........kako si ti flechovao preko OS ili si isao iz dosa?
::
::

he, izgleda da sam malo zakasnio sa odgovorom. odneo sam u servis, nisam platio nista, rekao sam serviseru iz radnje u kojoj sam kupio mobo da sumnjam da nije bila uredu (sto sam i mislio, a na kraju ispade da imam geil dual channel kit koji ne radi u dual channelu), pa ni je on iz dosa flesovao bios, mislim, zasto da sam sebi unistim plocu kada mogu da pustim njih da to urade i ja ne budem kriv... to je ideja za ubuduce svima koji imaju slicnih problema... zvuci surovo, ali tako je..
elem on je flesovao iz dosa, format disketu itd....

::Hvala vam svima na pomoci uspeo sam da namesti.....sada radi ko sat. Ipak je bilo da ja u biosu nisam podesio kako treba jos malo sam pretrazio ovaj forum i nasao tacno sta treba da iskljucim i sada radi. evo prthos sada proverava ali za sada je ok.Digao sam ga na 2.8 a memoriju sa 667 na 800 latacija 5-5-5-15. samo da mi kazete je oko temperatura je pod opterecenjem trenutno procesora-45 a ploce 44.....jel to ok ili....
JOS JEDNAM HVALA VAM SVIMA......

takodje imam e4400 i u pcwizardu u cosku gore pise:
core #1: 22`c (blica 21`c)
core #2: 25`c (blica 24`c)
mada je razlika mozda u tome sto u kucistu imam jedan usisni 12cm fan i jos jedan izduvni, plus koristim onu bocnu trubu sto dovodi vazduh samo za proc, pa je mozda bolje provetreno od tvog...

drugi ce ti tacno reci da li tvoj proc moze da izdrzi takvu temperaturu, mada ja licno mislim da to nije strasno, mada bi moglo makar malo hladnije...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs