Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Sablasni usisivac
STRANA 1 OD 2  
SkyFire Sablasni usisivac 13.04.2015. 13:18 T61026

status: user
broj poruka: 18472
Usisivac je od skoro poceo da se pali sam od sebe.
Naravno to se desava kad zaboravim da ga uspremim i kad ostane prikljucen u struju.

Upali se i radi na leru, na niskim obrtajima.
Mislim da je to do potenciometra tj klizaca koji je verovatno popustio malo.
On ima taj klizac po kome doziras snagu i na njemu se iskljucuje.
E sad i kad je iskljucen on se povremeno sam upali i radi kako sam opisao.

Mogu li ja to sam da popravim ili da nosim nekom? Mozda klizac treba malo da se ocisti, mozda je oksidirao, verovatno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Moguce je da je do ``potenciometra``. Verovatno se radi o regulatoru na bazi... 13.04.2015. 13:42 #590726

status: user
broj poruka: 10987
trijaka (kao kod regulatora svetla, gde na prekidacu postoji potenciometar).
Probaj da pronadjes (lociras) potenciometar, pa ga naspricaj kontakt sprejom (pre toga odvoji kabl od uticnice sa 220V~)...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 АЕМДЕ 13.04.2015. 13:48 #590727

status: user
broj poruka: 417
ШПИЈУНИРУ ТЕ ИЗ АЕМДЕА ТЕЛИ СУ ДА ТИ ДРНДАЈУ ВЕНТИЛАТОР НА ГРАФИКИ ДАС ПОКВАРИ ШТО ПРЕ КООНО ШТО БИО ВИРУС ПА ОТВАРО ВРАТАНЦА ОД ЦЕДЕРОМА ДАБИ СЕ РАЗДРНДО. УСПЕЛИ СУ ПАЛЕ ВЕНТИЛАТОР АЛИ НА ПОГРЕШНОМ УРЕЂАЈУ.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire tortojed 13.04.2015. 13:49 #590728

status: user
broj poruka: 18472
To sam i ja mislio stim sto je klizac zatvoren ne mogu da pridjem nikako.
E sad sam video nesto novo na sta nisam skoro obracao paznju. I pored toga sto mu oduzmem svu snagu i usisivac ne radi postoji leziste u koje treba prekidac da udje, verovatno mu je tu prava pozicija na off. Veoma mali hod.

Probacu ovo. Interesantno kako neke banalne stvari, sitnice coveku prolete ispred nosa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Jeste, banalnosti i sitnice. Kao, na primer, Milosh FetishFakovic... 13.04.2015. 14:05 #590729

status: user
broj poruka: 10987
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 glasnogovornik se javio 13.04.2015. 14:25 #590731

status: user
broj poruka: 3277


http://www.dodaj.rs/f/T/ZA/TZpmzLp/amd-kokoska.jpg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Sablasni usisivac hahaha :D 13.04.2015. 14:27 #590732

status: user
broj poruka: 2480
I see dead people.

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 И АРМОНИКУ СУТИ БИЛИ БЕЗЕЦОВАЛИ 13.04.2015. 14:27 #590733

status: user
broj poruka: 417
ТЕЛИ СУ КРИШОМ ДУГРАДЕ КОНТРОЛЕР ДА ДАЉИНСКИ КОНТРОЛИШУ АРМОНИКУ ДА ПРОИЗВОДИ САБЛАСНИ ЗВУЦИ НОЋУ ДА ТЕ ЖИВЦИРА АЛИ ОНДА НЕКО СЕ СЕТИО ПА РЕКО ОН ИОНАКО НЕЗНА ДА СВИРА И САМ ПРОИЗВОДИ САБЛАСНИ И ЗАСТРАШУЈУЋИ ЗВУЦИ НОНСТОП ПАЈЕ ОГУГЛО, НЕБИ НИРЕАГОВО. ПА СУ ОДУСТАЛИ ОД ТУ ИДЕЈУ.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp jbt 13.04.2015. 14:49 #590734

status: user
broj poruka: 3466

Berza se pretvorila u dosije iks i zonu sumraka ujedno. Mesto gde se skupljaju dusevni bolesnici i privremno izleceni sizofrenicari.

Nijedna tema na pocetnoj strani nije prosla bez hajdemizajasi i oralni seks po liftovima i ostala neka sranja. Bas tuzno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Sablasni usisivac 13.04.2015. 15:08 #590737

status: user
broj poruka: 18940

Najelegantnije resenje je kvalitetan kontakt sprej, ali ne WD40. Bakarni delovi u potenciometru su oksidirali i treba da se ociste, ja to radim finom smirglom, kad ima pristupa..mada sam ih otvarao, i mikroprekidace, fora je da se pazljivo otvaraju/zatvaraju, i popravka je trajna.

:: Usisivac je od skoro poceo da se pali sam od sebe
:: Naravno to se desava kad zaboravim da ga uspremim i kad ostane prikljucen u struju
::
:: Upali se i radi na leru, na niskim obrtajima
:: Mislim da je to do potenciometra tj klizaca koji je verovatno popustio malo
:: On ima taj klizac po kome doziras snagu i na njemu se iskljucuje
:: E sad i kad je iskljucen on se povremeno sam upali i radi kako sam opisao
::
:: Mogu li ja to sam da popravim ili da nosim nekom? Mozda klizac treba malo da se ocisti, mozda je oksidirao, verovatno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats @Milos1975 13.04.2015. 15:10 #590739

status: user
broj poruka: 4537

Preterao si covece.

Izadji na vazduh,prosetaj,lepo je vreme.Cemu toliki hejt,ne razumem.
Sta ti toliko smeta Sky ?

Decko je dao vise korisnih tutorijala nego neki sto imaju postova.

Otkaci se vise,smaras.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 13.04.2015. 15:16 #590741

status: user
broj poruka: 3974
Alo AMD misu, napusti objekat da ne pustim Kutija na tebe! :D

Vidi ga predsednik, nema vise sobarice da mu dolaze na prag, resio da malo ustedi, ipak 980 TI, vredi! :P

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl
Dell P2414H..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats @svi 13.04.2015. 15:20 #590742

status: user
broj poruka: 4537

Najvise mrzim na svetu smekercice i gangstere koji glume ludilo preko tastature.
U realnom zivotu bi se to resilo za 5 sekundi.

Letela bi mu kapa niz auto put do naplatne rampe.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Aha! 13.04.2015. 15:20 #590743

status: user
broj poruka: 2480
Nemo ti posalje Kutija da ti izede ta tvoja celava muda vau vau vau... mjau?

https://www.youtube.com/watch?v=aP3gzee1cps

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 vladats 13.04.2015. 15:20 #590744

status: user
broj poruka: 417
LOL jao kako si ti fin i sazaljive prirode :) Samo sto nisi takav kad tvoj Komadant napada druge i iznosi lazi o njima, nekaznjeno i uz pomoc tebe i tebi slicnih dronova :) Tad se smejuljis i zbijas salice iz prikrajka kao curica, i pruzas podrsku i asistencije kad treba. I sladak si sam sebi :) Toliko si sladak i fin sam sebi da bi pojeo sam sebe :))) Mislio sam da te izbacim iz potpisa, ali od sada ce ceo forum da zna kakav si dron, i da bolujes od botulizma (bolest kada se inferiorni dron ulizuje glavnom botu - bot-ulizam)
http://www.dodaj.rs/f/33/SK/3fxahhWO/klempete-vozde-nas.jpg

vladats, 19.03.2015. 17:10 #587801: `Skaja cenim i postujem od uvek.Smatram da je dosta dao veliki doprinos ovoj zajednici.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Vladeta 13.04.2015. 15:22 #590745

status: user
broj poruka: 18472
Ma brate opusteno. Debeli pilicar sa psihoticnim AMD napadima mislim da ni dete u osnovnoj skoli ne bi mogao da iznervira. Jedino sto mu je preostalo jeste da leci svoje frustracije i bolesti i da piskara nesto sto blage veze sa zivotom nema.


Neke decije fore i fazoni, DSS skola :D Ali drago mi je, moj drugar Demokratska stranka je konacno posle toliko godina nasao kuce. Sad moze po potrebi da ga salje u kucicu :))))

Mukica, ako on zaista misli da nekog ovde moze da isprovocira da ne kazem da mu intelektualno parira stvarno mi ga je zao.
Stalno se ispaljuje, ne znam kako do sad nije sagoreo haha.

Svakako dugo nece izdrzati, psihoza ce da ga savlada tako da ce opet popiti ciciban :)

P.S. Pretece me dzukac, spava na tastaturi i umislja i dalje neke teorije zavera i sanja krstaske ratove :D

Mirijevski osvetnik 3 deo :D


@ZooLoo

Znas me, znam te :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 Nikad Klempete ne bi mogao da maltretira druge clanove 13.04.2015. 15:29 #590746

status: user
broj poruka: 417
i da spamuje forum toliko dugo, da mu nije podrske od dronova kao sto si ti.
Ili Klempete licno napada, a vi dajete podrsku, ili vam mejlom izda komandu koga da napadate i kako, i koje lazi da iznosite, a onda Klempete uleti na asistenciju. Na primer, Klempete krene da iznosi lazi da je neki clan kloniran, a ako njemu ne polazi za rukom da mu drugi poveruju onda ti i ostali njegovi dronovi `kao spontano` plasirate istu laz, a Klempete uleti u fazonu `pa eto, i ja sam to govorio`. To su sve metode na koje nailazim i kod stranackih botova. Sve sam to vec video i samo mi je jos smesnije kad vidim da i vi to praktikujete :)))) A sto se tice toga ko spava na tastaturi, pa lako je proveriti kad ja postujem i kad ne postujem :) A kad ste vi tu, kad se Berza pretvori u `Zelenu ostrigu`, skoro uvek u sitnim nocnim satima :)))
Glavnog bota jos i mogu nesto da postujem, ali dronovske dzukelice koje obigravaju i kevcu oko njega za malo paznje... To je bato za sazaljenje :)))

http://www.dodaj.rs/f/33/SK/3fxahhWO/klempete-vozde-nas.jpg

vladats, 19.03.2015. 17:10 #587801: `Skaja cenim i postujem od uvek.Smatram da je dosta dao veliki doprinos ovoj zajednici.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats @Milos1975 13.04.2015. 15:38 #590749

status: user
broj poruka: 4537

Ti si zaista budala ako mislis da se ovde kuje neka zavera i da se prave neki dogovori van tema.

Tvoje ponasanje na forumu je krajnje iritantno a sto se tice tvojih postova vidi se iz daleka da lecis neke komplekse za koje uzroke samo ti znas.Doduse znamo i mi poneki,recimo da te je otac maltretirao kao malog a bio je intelektualac prosvetni radnik,da si ga tukao i da nemas kvalitetan zivot i obrazovanje.

Ja tu mogu da ti pomognem samo da ti nadjem posao preko omladinske zadruge da delis flajere za 1k dinara dnevno.Da si malo strucniji pa da te ubacim u moju firmu na mesto cistaca ali ne znam da li znas da drzis metlu ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Stvari su tu veoma jasne 13.04.2015. 15:43 #590751

status: user
broj poruka: 18472
Jedno je nekog etiketirati da je bolestan iz namere da ga uvredis a drugo je kad je neko zaista bolestan. Razlika je tu ogromna.

`Ajde sto je bolestan vec je i bezobrazan, pokvaren, nema goreg spoja.

Sva hrabrost mu je u tastaturi. Ne moze tuznije biti.

Treba ga samo igonorisati, opet ce da popije ciciban, sam ce da se namesti.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 Re: @Milos1975 13.04.2015. 15:44 #590752

status: user
broj poruka: 417
:: Ti si zaista budala ako mislis da se ovde kuje neka zavera i da se prave neki dogovori van tema
Nema zavere :) Samo se ti pojavis kad god treba da se podrzi Klempete, a i kad treba da se `uskoci` u sutku ili linc koji je Klempete zapoceo :) Ali inace nema zavere :)

:: Tvoje ponasanje na forumu je krajnje iritantno a sto se tice tvojih postova vidi se iz daleka da lecis neke komplekse za koje uzroke samo ti znas.Doduse znamo i mi poneki,recimo da te je otac maltretirao kao malog a bio je intelektualac prosvetni radnik,da si ga tukao i da nemas kvalitetan zivot i obrazovanje

LOLOLOLOL :) Odakle sad to za maltretiranje od strane oca? :) Pa kazi Klempeti da izmisli nesto novo, to je odavno izlizani klise :))))

:: Ja tu mogu da ti pomognem samo da ti nadjem posao preko omladinske zadruge da delis flajere za 1k dinara dnevno.Da si malo strucniji pa da te ubacim u moju firmu na mesto cistaca ali ne znam da li znas da drzis metlu
Pa mozes i ti da proveris da li umes da uhvatis za drsku, ovu mou :)))

http://www.dodaj.rs/f/33/SK/3fxahhWO/klempete-vozde-nas.jpg

vladats, 19.03.2015. 17:10 #587801: `Skaja cenim i postujem od uvek.Smatram da je dosta dao veliki doprinos ovoj zajednici.`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 13.04.2015. 15:53 #590753

status: user
broj poruka: 9460
POtenciometar ti je riknuo i nema tu pomoci sa WD40. On se verovatno sav razglavio i pravi spoj.

Zameni pot ili ukloni tu elektroniku za regulaciju i koristi ga najnormalnije u fullu.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats @Milos1975 13.04.2015. 15:55 #590754

status: user
broj poruka: 4537

Uopste mi nisi interesantan ni u jednom segmentu.
Ja u principu ignorisem likove poput tebe.
Smatram te za jednog tranzicionog gubitnika koji je svoj propali privatni zivot zamenio nekim virtuelnim i smatra da u njemu moze da se eksponira i da leci svoje neke licne komplekse.

Uzivaj u svom svetu,ja imam realni.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Kad pomenu. 13.04.2015. 15:56 #590755

status: user
broj poruka: 18472
@Gile

Odlicno. Da se vratimo na tematiku.
Na jednom drugom uredjaju imam onaj kruzni potenciometar koji mi je regulator jacine izlaznog zvuka. Stalno mi krci i ponekad prekida. Jel to zrelo za menjanje ili moze tu da pomogne kontakt sprej? Ranije kad mi se desi tako nesto sprej odradi posao ali sada je situacija malo losija nego ranije i plus moram da kupim sprej.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 vladats 13.04.2015. 16:03 #590756

status: user
broj poruka: 417
Da ti kazem, drugar. Tvoj svet se svodi na podje*avanje iz prikrajka, dok drugi vode glavnu rec. Dronovi kao ti nikada ne bi ni imali ni petlju a ni mozga da vode glavnu rec, niti imas smisla za humor da trolujes (nekog ko to zasluzuje), pa se zato samozadovoljavas dobacivanjima i asistencijama kad tvoj Glavni Bot napada, klevece ili troluje nekog.
Ti si sitna dusica sa sitnim ocekivanjima i sitnim aspiracijama, koja se nasladjuje sitnim pod*ebavanjima :) Ali i tebe je Bog stvorio za nesto pa nek te ima, koliko treba da te ima. Uzivaj.

:: Uopste mi nisi interesantan ni u jednom segmentu
:: Ja u principu ignorisem likove poput tebe
:: Smatram te za jednog tranzicionog gubitnika koji je svoj propali privatni zivot zamenio nekim virtuelnim i smatra da u njemu moze da se eksponira i da leci svoje neke licne komplekse
::
:: Uzivaj u svom svetu,ja imam realni
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile @Sky 13.04.2015. 16:04 #590757

status: user
broj poruka: 9460
Druze, ne moras da se cimas sa tim sprejem. Lepo se otvori ( vrlo je pristupacno ) i kupi se odgovarajuci pot i zameni. Mislim da je 100k - Mali, vise lici na trimer. Cena mu je 15-ak dinara. Tako da je besmisleno spricati ga, jer to nikad nece da radi kao nov.

Spricanje sa raznim preparatima ( cak i vrlo skupi namenski sprejevi ) se vrsi samo ako je pot nestandardnih dimenzija, redak...pa da se koliko toliko produzi vek trajanja. Ovde to nije slucaj.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp ... 13.04.2015. 16:07 #590758

status: user
broj poruka: 3466


meni je tako fen prso sa tim kliznim regulatorom pa sam to odvalio a sad se pali cik se ubode u zid i pegla na maksimum i to mi je bolje 100 puta

Tako ti uradi sa usisivacem

A ovo za zvucnik, ako ti je vezano za racunar, volume regulisi softverski a krckanje zaboravi, odvrni na maks i to je to

Ja na ispravnom pojacalu drzim na malo manje od maks i nikad ne menjam preko toga, nego direkt u aimpu :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs